Visada sunku atsisveikinti su žmogumi, kurį labai mylite. Kiek bemiegių naktų praėjo nuo tos dienos, kai išsiskyrėte? Kiek skaudžių dienų? Ar įstrigote praeityje ir negalite judėti toliau? Norite pamiršti. Ir norite atleisti. Bet tiesiog negalite. Išgyventi išsiskyrimą nėra lengva ir visi pereina tam tikrus šio proceso etapus.
Jau manėte, kad pamiršote su mylimuoju susijusius prisiminimus, bet tik praeinate pro jųdviejų pamėgtą vietą ir akyse vėl kaupiasi ašaros. Atrodo, kad jam atleidote, bet pamačius jo nuotrauką socialiniuose tinkluose, širdyje sukyla pyktis. Tai natūralu. Ką galima padaryti, kad susitaikymo etapai praeitų lengviau?
5 etapai
Šito negali būti
Pirmoji reakcija į santykių nutraukimą yra tikrovės neigimas. Tai yra apsauginis mechanizmas, kuris bando atriboti jus nuo skausmingų jausmų. Jūs bandote apsimesti, kad viskas gerai, bet giliai širdyje žinote, kad tai netiesa. Kai pagaunate save, jog neigiate išsiskyrimą, privalote pripažinti šią žiaurią tiesą.
Priminkite sau, kad viskas keičiasi beveik kasdien. Nustokite jam siųsti žinutes ar skambinti telefonu taip, kaip buvo įprasta seniau. Leiskite jau verkti, kai skauda. Būkite arčiau žmonių, kurie gali padėti susidoroti su skausmu. Pildykite dienoraštį, kad kasdien išlietumėte jausmus.
Pyktis
Laikui bėgant, įsisąmoninate realybę ir pamažu pradedate jausti sielvarto skausmą. Jis kartais būna nukreipiamas kita linkme ir išreiškiamas kaip pyktis. Jums reikia ką nors kaltinti dėl kančios, kurią patiriate: jūsų buvusį mylimąjį, aplinkinius žmones, Visatą ar net save. Racionaliai suprantate, kad negalima kaltinti kitų, bet negalite suvaldyti savo emocijų.
Privalote atleisti. Išsiskyrimo atsakomybė tenka abiems žmonėms. Atleiskite sau, nes niekas nėra tobulas. Supraskite, kad ne tik jūs kenčiate skausmą.
Ar negalėtume pamėginti dar kartą?
Kai imate jaustis it stovėtumėte ant prarajos krašto, supanikuojate ir bandote išgyventi. Padarytumėte bet ką, kad pakeistumėte situaciją. Ieškote visų įmanomų būdų susigrąžinti mylimąjį. Bandote susitarti gražiuoju ar net imate grasinti. Jūs tiesiog nenorite jausti skausmo. Tačiau dažniausiai viskas vyksta ne taip, kaip norisi.
Geriau paleiskite buvusią meilę. Laikinai venkite bet kokio kontakto. Nesilankykite socialiniuose tinkluose, kur galite sužinoti informacijos apie dabartinį partnerio gyvenimą. Įtikinkite save, kad esate pakankamai savarankiškas, jog būtumėte vienas.
Depresija
Kai pagaliau suprantate, kad nieko negalite pakeisti, tampate prislėgti: visą laiką jaučiatės pavargę, nenorite nieko daryti, vengiate draugų ir šeimos, prarandate apetitą ar persivalgote, kenčiate nuo nemigos arba miegate per daug. Apima beviltiškumas.
Niekas nesako, kad tai lengva, bet privalote atkurti savo psichinę ir fizinę sveikatą, kol dar ne vėlu. Apsupkite save optimistiškais žmonėmis. Pailsėkite nuo darbo. Kalbėkitės su žmonėmis, kurie jus išklausys. Pakeiskite aplinką, būkite gryname ore.
Susitaikymas
Kai pradėsite susitaikyti su tuo, kas vyksta, pamažu pasieksite taiką su savimi ir priimsite netektį. Tai negarantuoja laimės, nes jūs vis dar esate išsiskyrimo sielvarto etape, tačiau būsite mažiau emocingi ir pradėsite ieškoti šiek tiek šviesos gyvenime.
Padėkite senas nuotraukas ten, kur lengvai nepasieksite. Laikykitės atokiau nuo emocijas sukeliančių vietų. Patikėkite, kad viskas bus gerai ir kad tai tik laiko klausimas.
Išgyventi išsiskyrimą įmanoma ir jums pavyks. Nebijokite pereiti visų 5 etapų. Jie tik padarys jus stipresnius ir pasiruošusius priimti naują meilę į savo gyvenimą.