Žmogus, kuris stengiasi visus kontroliuoti, tikrai neatrodo simpatiškas. Jam svarbu visą laiką būti teisiam ir reikalauti, kad kiti jam paklustų.
Toks žmogus net neabejoja, kad žino, kaip bus geriau kitiems, todėl bet kokius prieštaravimus jis laiko puolimu, kurį būtina atremti. Bendravimas su tokiu žmogumi negali būti malonus, tačiau kartais nepavyksta to išvengti.
Jei tenka bendrauti su kontroliuojančiu asmeniu, svarbu elgtis teisingai. Norėdami tą padaryti, turite laikytis kelių taisyklių.
Laikykitės tvirtos pozicijos
Labai sunku nepasiduoti to žmogaus, kuris aktyviai gina savo poziciją ir nepriima kitokios nuomonės, įtakai. Vis dėlto, tą tikrai galima padaryti, jei įgysite pasitikėjimo savimi ir laikysitės tvirtos savo pozicijos. Jei gebėsite savarankiškai priimti sprendimus ir neabejosite savimi, jūs tikrai nepasiduosite kito žmogaus įtakai.
Didinkite savigarbą
Bendravimas su kontroliuojančiu žmogumi gali kaip reikiant sumenkinti savigarbą, todėl turėtumėte atrasti savo teigiamas puses, ir nuolatos jas prisiminti. Tokiu atveju jokie kontroliuojančio asmens teiginiai nesumenkins jūsų savigarbos. Jums jau nebebus svarbu, kad kontroliuojantis asmuo nuolat kartoja, jog jūs nieko nesugebate, ir kad jums nepavyks įgyvendinti savo tikslus.
Išsakykite savo nuomonę
Tiesioginė konfrontacija gali tik pabloginti situaciją. Geriau tiesiog išsakyti savo nuomonę apie tai, kas šiuo metu vyksta.
Užduokite klausimus
Tai leis perimti iniciatyvą ir parodyti jam, kad jo elgesys nėra racionalus. Svarbu pasiekti, kad jis argumentuotų savo poziciją ir paaiškintų savo požiūrį. Tai tikrai sustabdys diskusiją, nes oponentas nebeturės ką pasakyti.
Pasikonsultuokite su terapeutu
Jei situacija tampa nebekontroliuojama, būtina kreiptis į psichoterapeutą, ir su juo aptarti susiklosčiusią situaciją. Pokalbio metu bus galima susikurti elgesio taktiką, kuri neleis jums nukentėti.