Ketvirtadienis, 16 sausio, 2025

Naujausi

Ką daryti, kai viskas, kas susiję su partneriu, pradeda erzinti?

Visiškai normalu, kai kyla susierzinimas mylimu žmogumi, ypač jei didžiąją laiko dalį praleidžiate kartu. Todėl nustokite jaustis kaltas. Kitas žingsnis – išsiaiškinti, kaip pataisyti situaciją. Siūlome patarimų, ką daryti, kai viskas, kas susiję su partneriu, pradeda erzinti.

Pagalvokite, ar jūsų reakcija pagrįsta

Pirmiausia reikia šiek tiek pagalvoti. Prieš kreipiantis į partnerį su savo rūpesčiais, svarbu savęs paklausti, ar elgiatės teisingai. Tai nereiškia, kad turėtumėte atmesti savo jausmus. Tai greičiau klausimas, ar jūsų lūkesčiai nėra per dideli ar nerealūs. Pagalvokite, ko norite iš savo partnerio ir kaip elgtumėtės, jei būtumėte jo vietoje.

Pabandykite tai aptarti

Ne veltui ekspertai mano, kad bendravimas yra pagrindinis santykių elementas. Įvertinęs, kas jus erzina ir ką norėtumėte pamatyti kitaip, atkreipkite į tai partnerio dėmesį. Bet darykite tai efektyviai. Iš anksto įspėkite jį, kad kai kas slegia jūsų mintis, ir paklauskite, ar jis gali skirti laiko apie tai pasikalbėti. Nepamirškite suteikti jam galimybės išsakyti savo nuomonę ir nemanykite, kad jis automatiškai sutiks su viskuo, ką pasakysite. Partneriui gali būti sunku susitaikyti su tuo, kad jis jus erzina, todėl šiuo metu jis gali būti nepasirengęs priimti sprendimą. Duokite jam laiko ir erdvės apmąstyti tai, ką jam pasakėte.

Įsigykite triukšmą slopinančias ausines

Greitas sprendimas gali būti triukšmą slopinančių ausinių įsigijimas. Tai gali būti geras sprendimas, jei jus nervina partnerio keliami garsai, ypač jei kartu gyvenate tame pačiame kambaryje. Gal jus vargina triukšmas, sklindantis iš jo vaizdo žaidimų, arba pats partneris turi įprotį skleisti nemalonų garsą. Tai erzina daugumą žmonių, ypač jei reikia dirbti namuose ar esate susikoncentravęs į kitas užduotis. Ausinės tada taps išsigelbėjimu.

Nedarykite visko kartu

Kartais susierzinimas atsiranda, nes per daug laiko praleidžiate kartu. Net jei esate beprotiškai įsimylėjęs, jums vis tiek reikia šiek tiek asmeninės erdvės. Užtikrinkite, kad nebūtumėte sulipę kaip Siamo dvyniai. Net jei negalite išeiti iš namų, susikurkite atstumą: nueikite į kitą kambarį ir skirkite šiek tiek laiko sau.

Suteikite sau daugiau asmeninės erdvės

Kaip paminėta ankstesniame punkte, asmeninė erdvė gali būti naudinga jums abiem. Tačiau kartais nepakanka nueiti į kitą namo dalį, ypač jei gyvenate kartu. Svarbu reguliariai išeiti iš bendros erdvės. Tiesiog išeikite vienas pusvalandį pasivaikščioti į lauką. Tai suteiks jums ne tik erdvės pailsėti vienas nuo kito, bet ir padės išvalyti galvą.

Ieškokite kompromiso

Net jei pasakysite partneriui, ko norite iš jo, išspręsti problemą gali būti ne taip paprasta, kaip sustabdyti viską, kas jus erzina. Galbūt jūs nekenčiate, kai partneris dirba nuotolinį darbą prie pietų stalo, arba negalite pakęsti, kad jis ryte pabunda labai anksti. Neprotinga tikėtis, kad partneris visiškai pakeis savo elgesį, kad nustotų jus erzinti. Tačiau galima tikėtis kompromiso. Kol diskutuojate, pagalvokite, ką galėtumėte padaryti, kad išspręstumėte problemą ir surastumėte abiem tinkantį viduriuką. Jums abiem reikės įdėti pastangų, net jei jums atrodo, kad kaltas tik jis.

pinigų

Pamąstykite, ar tikrai jus erzina partneris

Kartais mes manome, kad mus erzina mūsų sielos draugo elgesys, bet iš tikrųjų tai kyla dėl kitų, vidinių priežasčių. Gal partneris yra ką nors padaręs, kad jus įskaudintų, arba atvirkščiai, jūs nervinatės, nes kažką padarėte jam. Savirefleksijos metu paklauskite savęs, kas iš tiesų jums trukdo.

Susitelkite į tai, ką galite kontroliuoti

Kaip minėta, jūsų partneris gali nesugebėti visiškai sustabdyti to, kas jus erzina, ypač jei viskas, ką jis daro, jus nervina. Svarbu prisiminti, kad mes negalime kontroliuoti to, ką daro kiti žmonės, bet mes galime kontroliuoti savo veiksmus. Nustokite bandyti suvaldyti tai, ko negalite. Verčiau nesiblaškykite ir nukreipkite savo energiją į ką nors produktyvaus, pavyzdžiui, į darbą, pomėgius ar kitas veiklas. Taip mažiau nerimausite ir susierzinsite dėl to, ką daro jūsų partneris.

meile

Gerbkite savo partnerio privatumą

Nepamirškite gerbti partnerio asmeninės erdvės. Net jei kas nors, ką daro jūsų partneris, jus erzina, tai nereiškia, kad jūs turite teisę liepti jam tai nutraukti ar pakeisti savo elgesį, ypač jei gyvenate kartu. Turite gerbti, kad jūsų partneris yra asmuo, turintis savo įpročius ir asmenybės bruožus. Svarbu priimti savo sielos draugą su visais jo trūkumais. Todėl kai kuriais atvejais gali tekti su erzinančiu elgesiu susitaikyti.

Žinoma, tai priklauso nuo konkrečios situacijos. Kartais partneris daro tai, kas teisėtai erzina, pavyzdžiui, atsisako išplauti nešvarius indus. Dėl to turite teisę prabilti. Tačiau kitais atvejais jums gali tekti pripažinti, kad jis turi tam tikrą būdą daryti dalykus, ir tai priimti yra tik dalis gyvenimo kartu.

Paklauskite savęs, ar norite tęsti santykius

Galiausiai, jei išbandysite visus minėtus patarimus ir vis tiek jus erzins partnerio elgesys, gali būti laikas santykius įvertinti iš naujo. Jei partneris jus labiau erzina, nei jį mylite, jūsų susierzinimą gali lemti tai, kad viduje norite nutraukti santykius. Nesąmoningas noras išsiskirti gali pasireikšti taip, kad gali pasirodyti, jog jus erzina partnerio elgesys, kai iš tikrųjų jus erzina santykiai apskritai. Tam reikia daug apmąstymų, kad suprastumėte, todėl įsitikinkite, kad norite skirtis, prieš prasitardamas apie tai partneriui.

Ar šie patarimai padėjo?

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---