Kai nusprendžiame susieti savo gyvenimą su kitu asmeniu, neįmanoma iki galo suprasti, kaip pasikeis partneris pasikeitus bendram šeimyniniam statusui. Be abejo, svarbu gebėti ieškoti kompromisų, švelninti situaciją ir stengtis suprasti savo partnerį, nes nuo to priklauso šeimyninė laimė. Vis dėlto, yra įspėjamųjų signalų, kurie turėtų pranešti, kad kažkas negerai ir kad reikia gerai pagalvoti prieš toliau gyvenant kartu.
Pagarbos viskam trūkumas
Jūsų partneris turi jus papildyti ir palaikyti – tai būtinas pagrindas, ant kurio kuriama jūsų šeima. Jei jūsų vyras viešumoje elgiasi sarkastiškai ir įžeidžiančiai, turite rimtai pasikalbėti. Pasakykite savo vyrui, kaip jums tai nepatinka, o jei tai bus veltui, pagalvokite, ar jums reikia tokių destruktyvių santykių.
Jis nekreipia į jus dėmesio
Taip, visi turime reikalų – ir jis, ir jūs, bet jei nusprendėte gyventi kartu, turite kažką paaukoti, kad bent kelias valandas per dieną skirtumėte vienas kitam. Ypač apmaudu, jei jūsų vyras turi laiko visiems savo draugams, o jūs su prašymais penktadienį kartu nueiti į kiną ar pasėdėti kavinėje liekate nuošalyje. Vėlgi, santykiuose reikia kalbėtis, o ne tylėti ir kaupti nuoskaudas, galbūt privatus pokalbis arba pokalbis profesionalaus specialisto kabinete padės išspręsti jūsų tarpusavio nesutarimus.
Priklausomybės
Ne, mes nekalbame apie tokius įpročius, kaip visų namiškių budinimas penktą valandą ryto ar dantų pastos tūbelės neužsukimas. Jei jūsų draugo silpnybės yra alkoholis, narkotikai ar polinkis pažeidinėti įstatymus, nebūtina šioje vietoje aukoti savęs. Daugelis moterų karta iš kartos daro tą pačią klaidą – jos galvoja, kad joms atsiradus jų vargšo vyro gyvenime kažkas pasikeis. Jums nereikia atlikti plūduro vaidmens, kuris ištrauks jūsų partnerį iš pelkės, o tai sunkiausia pakeisti, jei vyras tokį gyvenimo būdą gyvena jau labai ilgai. Pagalvokite apie savo gyvenimą – ar esate pajėgi atlikti tokią misiją?
NELEISKITE SAVĘS VISIŠKAI KONTROLIUOTI
Sukčiavimas
Amžinas klausimas, ar atleisti vyrui neištikimybę, ar ne. Žinoma, santykiai nuolat keičiasi viso gyvenimo kartu laikotarpiu, bet jei jūs nejaučiate vienas kitam buvusių jausmų, abu pirmenybę teikiate simpatiškiems kolegoms darbe ar pažįstamiems draugams, kyla klausimas – ar reikia toliau bandyti išsaugoti tokią santuoką? Juk neištikimybė – tai ne tik seksualinis kontaktas, kaip teigia psichologai, flirtavimas ir asmeninių problemų aptarimas su kitais priešingos lyties asmenimis taip pat gali būti priskiriami partneriui nerimą keliantiems momentams.
Absoliuti kontrolė
Susituokdami žmonės planuoja lygiaverčius santykius: kai tik prasideda santykiuose trintis, turėtumėte būti atsargūs. Jūsų vyras yra ne jūsų tėvas, o jūsų partneris, kuris neturi teisės priimti sprendimų už jus, jūs galite tik kartu juos aptarti, taip pat kaip ir jūs neturite teisės spręsti už savo vyrą, taip kad galutinis sprendimas priklauso jums abiem.
Kai tik pajuntate, kad į jūsų telefoną žiūrima, turite nuolat pranešti, su kuo ir kur esate, tai nėra rūpesčio ir meilės demonstravimas, o tik būdas palenkti jus savo valiai. Toks elgesys suaugusiam žmogui tiesiog nepriimtinas.