Ant kūno pasirodančios žvaigždinės venos gali būti vieno svarbiausių žmogaus kūno organų ligos požymis.
Nealkoholinė riebalų kepenų liga (NAFLD) reiškia neigiamų sąlygų vystymąsi, kurį sukelia riebalų kaupimasis kepenyse. Tai dažnai pastebima nutukusiems žmonėms.
Jei NAFLD negydomas, rimtų komplikacijų rizika smarkiai padidėja ir gali pasireikšti keli blogėjimo etapai, iš kurių paskutinis gali sukelti negrįžtamą kepenų pažeidimą, rašo „Express“ leidinys, remdamasis Mayo klinikos duomenimis.
Kai kuriems žmonėms, sergantiems NAFLD, gali išsivystyti kepenų uždegimas ir progresuoti iki sunkių randų (cirozės) ir kepenų nepakankamumo.
Savo ruožtu, Harvardo medicinos mokyklos ekspertai pažymi, kad pagrindinė pavojingos kepenų ligos priežastis yra antsvoris, susijęs su neįprastai dideliu blogojo MTL cholesterolio kiekiu, aukštu kraujospūdžiu, diabetu. Mokslininkai mano, kad reguliarus didelio kiekio perdirbtų maisto produktų ir angliavandenių vartojimas bei nejudrus gyvenimo būdas yra vienas iš šių problemų sukėlėjų.
Ekspertų teigimu, didėjant antsvorio turinčių žmonių skaičiui, didėja ir pavojingų kepenų ligų paplitimas dėl riebalų kaupimosi jose.
Simptomai, kurie įspėtų apie NAFLD, paprastai nepasireiškia pradiniame etape. Jei kalbėsime apie galimus pokyčius, kuriuos tam tikru momentu galima pastebėti, pavyzdžiui, ant kūno atsiranda žvaigždinių venų.
„Vadovaujantis Mayo klinikos duomenimis, žvaigždinės venos ant krūtinės, nugaros ir pečių yra galimas riebalinių kepenų ligos įspėjamasis ženklas. Apie tai taip pat įspėja ant veido atsiradę pažeidimai“, – praneša „Express“.
Bet tik medicininė apžiūra, atliekant specialų kraujo tyrimą, ultragarsinį skanavimą leidžia tiksliai diagnozuoti šią ligą. Todėl, jei nors truputėlį įtariate kepenų problemas, turėtumėte nedelsdami kreiptis į gydytoją.
Norint sumažinti tokio tipo suriebėjusių kepenų išsivystymo riziką, mokslininkai rekomenduoja kasdienėje mityboje vengti maisto produktų ir gėrimų, kuriuose yra daug cukraus ir paprastųjų angliavandenių, valgyti daugiau šviežių daržovių, vaisių, neskaldytų grūdų, stebėti porcijų dydį ir sočiuosius riebalus pakeisti mononesočiaisiais arba polinesočiaisiais riebalais, ypač riebiosiomis omega-3 rūgštimis.