Pirmadienis, 13 sausio, 2025

Naujausi

Žmonės, kurie sugebės išmokti šiuos septynis verbalinius įgūdžius 2021 metais, turi aukštą IQ

Įsiminkite trumpų frazių seriją, kuri pagerins bendravimą ir padidins tikimybę, kad savo tikslus pasieksite, kad ir kas beįvyktų…

Šie įgūdžiai yra paprasti, bet veiksmingi, ir yra susiję su taisyklingu žodžių vartojimu. Įsiminkite trumpų frazių seriją, kuri pagerins jūsų bendravimą ir padidins tikimybę, kad šiais metais pasieksite savo tikslus.

įpročiai

  1. „Vienas, du, trys, keturi, penki…”

Ar kada supratote, kad šiuo metu norite ką nors pasakyti žmogui, bet to negalite padaryti? Nes jau per vėlu. Juk prieš kelias minutes ar valandas jūs jau pasakėte ką nors mažiau efektyvaus ir svarbaus?

Aš nekenčiu, kai taip atsitinka. Vienas iš būdų to išvengti yra neskubėkite ką nors sakyti, kol to tikrai nereikia. Padarykite pauzę. Prieš atsakydami, pabandykite mintyse suskaičiuoti nuo vieno iki penkių.

Aš rekomenduočiau tai daryti mintyse ar bent jau pašnibždomis, nes jūsų skaičiavimas garsiai gali padaryti dviprasmišką įspūdį pašnekovui.

Trumpai tariant, tyla byloja apie daug ką, ir kai nekalbate, sudarote teigiamą įspūdį su jumis bendraujančiam asmeniui. Jūs jam pranešate, kad tikrai galvojate apie pokalbį ir jo klausotės. Ir jūs atsikratote retorinių pauzių. Štai kaip penkių sekundžių pauzė gali būti jūsų gelbėtojas, jei norite išvengti nemalonių situacijų.

  1. „Ačiū, rytoj apie tai pagalvosiu”.

Ši taisyklė galioja Vorenui Bafetui (Warren Buffett). Bet kokiu atveju jis pats jos laikosi. Kartą jis paaiškino, kad geriausias kada nors gautas patarimas buvo tas, kad visada galite pasakyti savo pašnekovui: „Aš rytoj apie tai pagalvosiu“.

Kitaip tariant, nereikia iškart jums reaguoti.

Nereikia kurti konfrontacijos. Tai neturi būti neigiamas kontekstas. Galbūt jūs tik galvojate apie tai, kaip geriausiai atsakyti klientui. O gal jūs kalbatės su verslo partneriu, kuriam nepatinka rinkodaros medžiaga, su kuria dirbote beveik visą praėjusią savaitę.

Palaukite dieną. Bent kelias valandas. Palaukite tol, kol imsite kontroliuoti savo emocijas. Jas turėtumėte naudoti savo naudai, o ne leisti joms tapti kita problema, kurią turite išspręsti.

  1. „?,?,?”

Šie trys klaustukai primena tris svarbius klausimus.

Jei atvirai, trys – tai tik skaičius. Galite užduoti du klausimus, galite užduoti 10. Esmė ta, kad turėtumėte išsiugdyti įprotį užduoti klausimus, o ne tik spėlioti apie tai, kas yra galvoje.

Visa paslaptis slypi tame, kad žmonės su pažangiu emociniu intelektu supranta, kad kuo geriau galėsite sutelkti pokalbį į kitą žmogų, tuo geriau jis bus susijęs su diskusija, ir tuo didesnė tikimybė, kad pasieksite savo tikslus.

Paprasčiausias būdas tai padaryti – paprasčiausiai užduoti daugiau klausimų. Jei norite apsunkinti reikalus, tada atidžiai klausykite pašnekovo.

  1. „Papasakokite man plačiau“

Aš nežinau, kas esate jūs, bet aš tik žmogus. Tai reiškia, kad net bandant būti susidomėjusiu klausytoju, man ne visada pavyksta suvokti pokalbio esmę.

Gal aš tiesiog nepakankamai protingas, kad suprasčiau, ką kitas žmogus iš tikrųjų bando pasakyti. Arba aš galiu būti nepakankamai susikaupęs, kad susikoncentruočiau dialogui. Tuo metu mane gali aplankyti šimtai klausimų.

Štai kodėl „Pasakokite man plačiau“ yra nuostabi ir universali frazė. Ji rodo susidomėjimą ir kviečia pašnekovą tęsti pokalbį. Be to, tai užpildo tuščias vietas. Net jei kitas asmuo jau išreiškė savo požiūrį, tai skatina jį padaryti tai dar kartą.

  1. „Panašu, kad jūs turite galvoje…”

Veiksmingiausi žodžiai, kuriuos galite pasakyti bet kokio pokalbio metu, yra būtent tai, ką jums ką tik pasakė kitas žmogus.

Jūs neturite 100% sutikti su jais. Arba net 10 proc. Bet jei pradėsite nuo šios frazės ir tada tikrai pasakysite tai, ką galvojate, tai turės stiprų emocinį poveikį.

Tai reiškia, kad jūs klausotės. Savo ruožtu tai rodo, kad pašnekovas yra išklausytas. Tai reiškia, kad jūs abu turite tikrą pokalbį, o ne tik perduodate informaciją.

  1. „Gal jūs to nežinojote, bet …”

Šią techniką išmokau beveik prieš du dešimtmečius ir, nors tuo metu nežinojau, kad tai susiję su emociniu intelektu, dabar suprantu, kodėl ji tokia galinga.

Tik įsivaizduokite, kad norite ką nors pagirti. Tai jums malonu: „Puikiai atlikote šį pristatymą“ arba „Visi žino, kad jie visada gali jumis pasitikėti ir pasikliauti“.

O dabar įsivaizduokite, kad iš anksto pridėjote penkių žodžių frazę: „Jūs galite to nežinoti, bet…“.

Ši preambulė sukelia neuronus, kurie priverčia žmones susimąstyti, ką kiti žmonės apie juos galvoja. Ir kai jūs pradedate nuo to, jūs iš tikrųjų sustiprinate komplimento poveikį.

Dabar pasakyk sau: ar norėtumėte kam nors pasakyti komplimentą, kuris privers jį pasijausti gerai, ar pasakyti ką nors, kas privers jį pasijusti dar geriau? Ypač jei to kaina yra tik penki žodžiai?

  1. „Leiskite man pasitikslinti…”

Neseniai parašiau visą straipsnį apie tai, kaip emociškai protingi žmonės bando nepradėti pokalbio su fraze „Kaip tu?“ arba ypač „Na, kaip tau ten? Viskas gerai?”.

Mes visi kartais taip darome. Bet frazė „Kaip tu?” tai paprastas klausimas, į kurį niekas nesitiki teisingo atsakymo. Ir pridėdamas pageidaujamą atsakymą – „Gerai?” – tiesiog siunčiate neteisingą signalą, jei žmogus išties nori pasikalbėti.

Taigi, leiskite man pasiūlyti kitas galimybes. Įsivaizduokite, kad tai yra svarbios plytos, be kurių namas subyrės. Tada pradėsite jas naudoti dažniau.

„Leiskite pasitikslinti: koks buvo jūsų savaitgalis? Arba: „Kaip sekasi jūsų vaikams?” Arba: „Kas labiausiai jums patiko mūsų darbe?”

Kaip ir visoms šioms frazėms, tam tikri žodžiai neturi reikšmės. Iš tikrųjų esmė yra bandyti įtikinti kitą asmenį, kad jo klausoma ir suprantama.

Jei atvirai, šių patarimų reikėtų laikytis ne tik 2021 metais, bet ir bet kuriais kitais.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

10 ženklų, kad jūsų telefonas buvo nulaužtas. Kaip tai patikrinti dabar!

Išmanieji telefonai gali viską – nuo bankinių operacijų iki vaizdo skambučių ar išmaniųjų namų valdymo. Tačiau toks priklausymas nuo įrenginio gali atsigręžti prieš jus,...

Dirbtinis intelektas pakeis žmones: kas gali likti darbo iki 2030 metų

Dirbtinis intelektas (DI) sparčiai keičia pasaulį ir perrašo daugelio profesijų ateitį. Vis daugiau įmonių investuoja į procesų automatizavimą, siekdamos efektyvumo ir konkurencinio pranašumo, tačiau...
---