Nemiga tapo neatsiejama šiuolaikinio žmogaus gyvenimo dalimi. Spartus gyvenimo ritmas ir informacijos iš įvairių šaltinių gausa gana dažnai lemia miego trūkumą. Tik labai nedaug žmonių gali pasigirti miegantys 8 valandas per parą. Taip pat nemažai žmonių dirba naktį, o dieną miega. Kai kurie žmonės miega ne ilgiau kaip penkias valandas per parą. Visa tai neigiamai veikia sveikatą ir ilgaamžiškumą.
Būtent todėl ryte atsibundame nepailsėję ir jau pavargę. Nuovargio sindromas kasmet tik didėja. Kai atrodo, kad tereikia atsigulti, ir iš karto užmigsite, netrukus paaiškėja, kad ne viskas taip paprasta. Šiandien mes jums papasakosime, ką daryti, jei kankina nemiga.
Kaip kovoti su nemiga?
Mes parinkome efektyviausius kovos su nemiga būdus. Radome ir gero miego receptą. Viena patikimiausių priemonių nuo gero miego – lauro lapai. Ne veltui šis augalas buvo taip vertinamas senovėje. Jis buvo laikomas šventu.
Šiandien lauro lapai ne mažiau svarbūs šiuolaikinio žmogaus gyvenime. Tai – universalus daugelio patiekalų prieskonis ir puiki jėgas atkurianti priemonė.
Jei jaučiate nuovargį, tačiau naktį negalite užmigti, tiesiog atsineškite iš virtuvės kelis lauro lapelius. Jie gali būti dedami po pagalve arba ant naktinio staliuko. Galite pasiūti specialų maišelį šiam prieskoniui ir pakabinti lovos galvūgalyje.
Nesvarbu, kaip jį naudosite, rezultatas bus toks pat – miegas ir ramybė vėl grįš pas jus. Lengvas, vos juntamas lauro lapų aromatas padės kietai užmigti ir išmiegoti visą naktį iki pat ryto. Jo aromatas ramina ir subalansuoja žmogaus nervų sistemą.
Patarimai, kaip gerai išsimiegoti
Žinoma, taip pat naudinga pasinaudoti ir kitais patarimais, kurie garantuos dar geresnį miegą. Įsiveskite taisyklę, kad jūsų lova yra ramybės ir miego buveinė. Nepaverskite savo miegamosios vietos valgomojo zona ar darbo kambariu. Miegamasis turėtų būti ramybės oazė.
Stenkitės pašalinti visus jus erzinančius objektus, palikite kuo mažiau elektronikos ir įvairių šviečiančių prietaisų. Stenkitės laikytis dienos režimo, kasdien eikite miegoti tuo pačiu metu. Pasistenkite iki šio laiko pabaigti visus darbus, susidėliokite rytojaus planus, kad galėtumėte eiti miegoti lengva, švaria galva.
Jei dieną jaučiatės mieguistas ir pavargęs, skirkite laiko miegui. Vis dėlto, dienos miego trukmė neturėtų būti ilgesnė nei 15–40 minučių. Priešingu atveju išderinsite bioritmą ir bus sunku užmigti naktį. Kasdien pasirūpinkite pakankama fizine veikla, tačiau jai vertėtų skirti laiko pirmoje dienos pusėje. Vakare galite atlikti atpalaiduojančius jogos pratimus ar lengvą tempimą.
Leiskite savo kūnui atsipalaiduoti ir pailsėti. Nevalgykite prieš miegą ir niekada neikite miegoti pilnu skrandžiu. Geriausia vakarieniauti tris valandas prieš miegą. Per šį laiką jūsų organizmas spės suvirškinti maistą.
Prieš miegą pabandykite pasivaikščioti gryname ore. Lengvas vaikščiojimas padeda normalizuoti kraujospūdį ir greičiau užmigti. Prieš miegą būtinai išvėdinkite miegamąjį. Kūnui būtinai reikia gryno oro. Jūsų miegamasis turėtų būti rami, jauki vieta, kurioje norėtumėte atsipalaiduoti ir pasisemti jėgų naujai dienai.
Kokius žinote kovos su nemiga būdus? Kas padeda užmigti vakare ir ramiai miegoti iki ryto? Pasidalinkite komentaruose.