Ketvirtadienis, 16 sausio, 2025

Naujausi

Valymo profesionalas pasidalino gudrybėmis, kaip be skalbimo pašalinti nemalonų drabužių kvapą

Viršutinių drabužių skalbimas žiemą tikrai nėra lengva užduotis. Kas nori vargti skalbdamas pūkinę striukę ar kailinius?  Jei norite kokybiškai išskalbti drabužius, reikia laikytis tam tikrų taisyklių, nes priešingu atveju kyla pavojus sugadinti daiktą. Šiandien mes jums papasakosime, kaip skalbimo mašinoje skalbti žieminę striukę ir kaip ją išvalyti be skalbimo.

Viršutinių drabužių skalbimas

Prieš skalbimą svarbu nepatingėti ir paanalizuoti striukės viduje esančią etiketę. Svarbiausia – nepažeisti užpildo  vientisumo.  Žieminių striukių užpildas gana dažnai yra gaminamas iš poliesterio. Jis nesukrenta ir nesideformuoja net ir skalbiant mašinoje. Prieš skalbdami pažiūrėkite į etiketę. Ten nurodyta visa svarbi informacija: kaip skalbti daiktą, ir kokią temperatūrą pasirinkti.

Drabužių su odinėmis detalėmis negalima skalbti skalbimo mašinoje. Prieš skalbdami turite įsitikinti, kad visos striukės kišenės yra tuščios ir atsegti visas nuimamas dalis. Prieš skalbiant skalbimo mašinoje, reikia pašalinti visas akivaizdžias dėmes.

Viršutinius drabužius su poliesterio užpildu galima skalbti ne aukštesnėje kaip 30 laipsnių temperatūroje. Taip pat vertėtų rinktis ne skalbimo miltelius, bet skalbinių kapsules ar skystą ploviklį. Taip striukė geriau išsiskalaus ir neliks baltų dėmių.

Viršutiniams drabužiams skalbti geriausiai tinka švelni skalbimo programa. Svarbu drabužį kelis kartus išskalauti. Venkite gręžimo režimo, nes striukė gali prarasti savo formą.  Viršutinius drabužius rekomenduojama džiovinti horizontalioje padėtyje.

Kaip pašalinti nemalonų kvapą?

Sportinės slidinėjimo striukės dažnai impregnuojamos vandenį atstumiančia priemone. Namuose tokių drabužių geriau neskalbti, nes striukė gali prarasti izoliacines savybes. Žinoma, galima surizikuoti ir striukę skalbti  skalbimo mašinoje, o paskui naudoti vandenį atstumiančias priemones. Jei norite to išvengti, drabužį geriausia valyti valykloje, arba tam tikras priemones išbandyti namuose.

Soda yra universalus nemalonių kvapų sugėriklis. Šia priemone galima valyti striukę pažastų srityje, kur jaučiamas prakaito kvapas.  Sudrėkinkite audinio vidų ir ant jo užtepkite sodos pastos. Tada reikia palaukti, kol audinys išdžius, ir tiesiog nuvalyti sausą sodą.

Alkoholio tirpalu galite neutralizuoti nemalonius kvapus ir bakterijas. Norėdami tai padaryti, turite sumaišyti vandenį ir etilo alkoholį (santykiu 5:1). Supilkite į buteliuką su purkštuvu ir užpurkškite ant užterštų vietų. Šis metodas taip pat gali padėti pašalinti ant striukės atsiradusias nedideles dėmes. Šia priemone galite valyti rankoves, pažastis ir apykaklės sritį.

Malta kava gali padėti  pašalinti nemalonų kvapą. Į medvilninį maišelį įberkite kavos ir įdėkite į striukės vidų. Užsekite striukę užtrauktuku ir palikite ant pakabos per naktį. Kava ne tik pašalins nemalonų kvapą, bet ir suteiks  striukei malonų kavos aromatą. Citrinų sultis galima sumaišyti su vandeniu ir patepti dėmes. Tada reikia palaukti, kol audinys išdžius, ir striukė vėl bus tarsi nauja.

Kaip matote, visos striukės skalbti nebūtina, jei  susitepė tik rankovės ir apykaklė. Nemalonų kvapą galima pašalinti keliais laiko patikrintais būdais. Prieš skalbdami nepamirškite pažvelgti į drabužio etiketę. Gali būti, kad striukės negalima skalbti vandenyje. Ar dažnai skalbiate žieminius drabužius? Pasidalinkite komentaruose.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---