Patalynės vėdinimas balkone yra įprasta praktika. Vis dėlto, ne visi vieningai sutinka, kad toks metodas yra tikrai veiksmingas. Vieni mano, kad tai – visiškai nebūtina, o kiti pritaria, kad tai yra puikus būdas atsikratyti drėgmės pertekliaus. Taigi, kurie jų yra teisūs?
Ar patalynės vėdinimas balkone yra veiksmingas?
Ant jos yra daug bakterijų ir erkučių! Patalynę būtina reguliariai skalbti, o jos vėdinimas balkone taip pat yra puiki praktika. Šis metodas atkeliavo iš Skandinavijos, kur patalynės vėdinimas balkone yra labai įsišaknijęs. Nuvykus į Skandinavijos šalis tikrai nereikėtų stebėtis, kodėl žmonės balkonuose vėdina pagalvių užvalkalus, paklodes ar kitus patalynės elementus. Pasirodo, tai teigiamai veikia patalynę, nes efektyviai ją gaivina. Tai leidžia atsikratyti daugumos mikroorganizmų, o tai gali turėti poveikį ir miego kokybei.
Kaip vėdinti patalynę?
Jei norite užtikrinti puikius rezultatus, nepakanka vien tik pakabinti patalynę balkone. Labai svarbu, kad tai būtų tinkamai atlikta. Rekomenduojama pakabinti patalynę ant kėdės ar džiovyklos. Antklodės ar pagalvės dalis, kuri liečiasi su kūnu, turi būti viršuje. Žmonės, kurie neturi balkono, taip pat gali naudoti šį metodą, tačiau šiek tiek kitaip. Jiems tereikia patiesti patalynę ant palangės ir plačiai atverti langą. Geriausia tą daryti ryte ir vakare, kai lauke vėsiau. Tokiu atveju patalynę išvėdinsite gerokai greičiau. Tam įprastai pakanka maždaug 30 minučių. Jei galite patalynę vėdinti ilgiau, darykite tai kelias valandas. Saulės šviesa taip pat pašalins pelėsį ir nemalonų medžiagos kvapą. Tai – puikus sprendimas alergiškiems žmonėms, nes patalynės vėdinimas visiškai pašalina ant patalynės paviršiaus nusėdusius alergenus.