Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Sveiki dantys senatvėje: įrodyti Odontologo patarimai. Paprasta ir prieinama visiems

Visi žino, kad dantų aplaidumas anksčiau ar vėliau sukels jų ankstyvų praradimą. Bet kokia dantų ir burnos ertmės liga turi būti elgiamasi nedelsiant, kad būtų imtasi prevencinių priemonių ir reguliariai atliekamos higienos procedūros.

Iš daugelio dantų ir dantenų ligų reikėtų skirti tokią ligą kaip peradantozė. Periodontitu vadinama liga, kurios metu ūmus uždegimas pažeidžia dantis supančius audinius: dantenas, periodonto raištį, cementą, alveolės kaulą.

Šiandieninė odontologija išskiria kelias dešimtis dantenų ligų, iš kurių labiausiai paplitusi yra periodontitas. Kad tai – ypač opi problema, įrodo ir atlikti tyrimai: maždaug 9 iš 10 mūsų šalies gyventojų turi tam tikrų šios ligos požymių.

Faktas yra tas, kad ji skiriasi nuo kitų ligų, nes tai yra paskutinė dantenų uždegiminių ligų stadija, kurią lydi ir sunkina vidinės kūno ligas.

Peradantozės ligos atsiranda 5–10% atvejų.

Dažnai tai lydi ligos, pvz., Cukrinis diabetas ir kitos endokrininių organų ligos (hormoniniai sutrikimai), aterosklerozė, kai kraujotakos pažeidžiami dėl kraujagyslių sienelių pažeidimo, dėl kurio atsiranda dantenų problemos, virškinimo trakto ligos, hipovitaminozė, sumažėjęs imunitetas ir pan.

Peradantozė yra labai gerai gydoma liaudies metodais.

Mano periodontiniai dantys pradėjo kristi ir skaudėti, o mano dantenos buvo kraujavusios. Norėdami valyti dantis, pradėjau naudoti sūdytą vandenį.

Į stiklinę vandens aš atskiedžiau 1/2 šaukštelio druska ir šis tirpalas gerai padeda mano dantims. Nuo to laiko mano dantenos sustiprėjo, o mano kvėpavimas tapo gilesnis.

Nebebijau atidaryti burną ir šypsotis. Gaila, kad vėliau sužinojau apie tokį paprastą metodą, kai liko nedaug dantų. Aš patariu jauniems žmonėms priimti tai, kaip taisyklę.

Puiki dantų paslaptis. Jūs galite valyti dantis bet pastos, bet jums reikia skalauti burną 2 kartus per dieną su kuo stipresniu jūros druskos tirpalu – tuo geriau! Dėl didelio jodo kiekio, dantenos ir dantys sustiprėja!

Sudžiovintos ajero šaknų užpilas efektyviai gali pagelbėti pasireiškus uždegimo simptomams burnos ertmėje, pašalina nemalonų kvapą sklindantį iš burnos
1 arbatinį šaukštelį ajero miltelių užpilti 1 stikline karšto vandens ir nusistovėjusiu, bet dar šiltu užpilu, skalauti dantis ir dantenas.
Dantys valomi lauro lapų milteliais – sustiprina emalinę dantų dangą, juos balina, šalina akmenėjančias dantų apnašas.

Kraujuojant dantenoms rekomenduojama pasiruošti tokį tirpalą: 1 valgomąjį šaukštą 6 proc. vandenilio peroksido išmaišyti 1 stiklinėje šilto virinto vandens ir 5 dienų bėgyje skalauti burnos gleivinę po keletą kartų per dieną ir būtinai pavalgius.

Parodontozės pradinėje stadijoje, taip pat patariama skalauti kelis kartus dienoje – tik šiuo atveju 1 valgomasis šaukštas vandenilio peroksido į pusę stiklinės šilto virinto vandens.

Dantų ir jų dantenų sustiprinimui: 1 valgomąjį šaukštą sumaltos jūros druskos sumaišyti su 1 valgomuoju šaukštu medaus.

Pasidarytą iš servetėlės ar binto tamponą pamirkyti skiedinyje ir 2-3 minutes masažuoti dantenas. Procedūras patariama kartoti 2 kartus dienoje prieš tai išsivalius dantis.

 

Kraujuojančias dantenas galima gydyti šaltalankių arba erškėtrožių aliejais. Tam rekomenduojama pamirkyti vienos ir kitos rankos rodomuosius pirštus į bet kurį čia paminėtų aliejų ir masažuoti dantenas iš visų pusių 3-5 minutes 2 kartus per dieną..

Gydymo kursas – 2 savaitės masažų ir 2 savaitės pertrauka. Per metus dantenų sustiprinimui patariama pravesti 5 tokius kursus.

Krienų šaknų užpilas parodontozės gydymui: į 0,5 litro talpos stiklainį sudėti 1 stiklinę sutarkuotų krienų ir iki viršaus užpylus karštu vandeniu sandariai uždengti dangteliu.
Natūraliai atvėsusio užpilo 1 valgomąjį šaukštą rekomenduojama paimti į burną ir kaip galima ilgiau palaikyti, skalaujant burnos gleivinę ir dantenas.
Pagal liaudies mediciną,tai labai veiksminga priemonė gydantis parodontozę: sustiprinamos dantenos, sterilizuojama burnos gleivinė nuo bakterijų.
Krienų šaknys turi baktericidinių savybių. Sudžiovintos krieno šaknies gabaliuką patariama čiulpti virusinių burnos susirgimų atveju, tinka ir parodontozės profilaktikai.
Parodontozės gydymui liaudies medicina pataria vartoti ir ugniažolės tinktūrą. Smulkiai supjaustyta ugniažolės žole paspausdami pripildykite 1 litro stiklainį ir užpylę 40 proc. stiprumo degtine, palaikyti 2 savaites tamsioje, vėsioje vietoje.
Pasiruošta tinktūra patariama 10 minučių skalauti dantenas pavalgius (prieš kiekvieną dantenų skalavimą tinktūrą atsiskieskite vandeniu 1:1). Rekomenduojama kiekvieną mėnesį atlikti tokius 10 dienų skalavimus, turintiems parodontozę tai daryti pastoviai.

Dantenų masažas sutraiškytomis spanguolių uogomis 2-3 kartus per dieną po valgio, kaip teigia liaudies medicina, gali padėti išvaduoti nuo parodontozės, dantenų kraujavimo.

Parodontozės gydymui ir profilaktikai patariama nusipirkti tikros jūros druskos, kavos malūnėliu labai smulkiai sumalti ir 1 arbatinį šaukštelį jos ištirpinti 1 stiklinėje šilto vandens.
Pavalgius rekomenduojama pamirkyti dantų šepetėlį į šį druskingą tirpalą ir išsivalyti dantis, tuo pačiu šepetėliu pamasažuodami dantenas. Parodontozės gydymo eigoje, 1 kartą dienoje patariama pirštu su tokia druska gerai patrinti dantenas.
Taip,kaip teigia liaudies medicina, galite išsigydyti dantenų uždegiminius procesus, kraujavimą, dantenos sutvirtėja, o bakterijos, ardančios dantų emalinę dangą ir dantis palaikančius kaulinius audinius, žūva.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Karminės vienatvės priežastys

Karminės vienatvės įveikimas reikalauja ne tik savianalizės, bet ir sąmoningo darbo su savimi. Svarbu išmokti priimti save be sąlygų, atleisti praeities klaidas ir sąmoningai...

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...
---