Daugelis žmonių naudoja dantų protezus, tačiau ne visi teisingai juos išvalo. Sužinokite, kaip tinkamai juos prižiūrėti.
Deja, bet dantų netenka labai daug gyventojų. Ir viena pigiausių alternatyvų yra protezų naudojimas. Dantų protezavimas, populiariai vadinamas tiesiog protezais, daugeliui žmonių pakeičia trūkstamus dantis.
Burnos higiena yra būtina tiems, kurie turi briketus ir žmonėms, kurie naudojasi protezais. Jei dantų protezas neturi dėmių ir maisto likučių, rekomenduojama per naktį juos pamerkti į vandenį iki ryto. Tačiau jei yra susikaupusių nešvarumų ir dėmių, reikia naudoti dezinfekavimo tirpalą.
Šiame straipsnyje išskyrėme keturis natūralius metodus, kad dantų protezai būtų visada švarūs.
Natrio bikarbonatas (geriamoji soda)
Natrio bikarbonatas veikia bei šalina grybelius ir bakterijas, todėl padeda pašalinti dantų protezuose esančius mikroorganizmus. Į stiklinę šalto vandens suberkite valgomą šaukštą sodos ir įmerkite protezus į šį tirpalą. Palikite mirkti 30 minučių, tada nuplaukite tekančiu vandeniu ir nusausinkite rankšluosčiu arba švaria šluoste.
Baltasis actas
Actas pasižymi acto rūgštimi ir antimikrobinėmis savybėmis, kurios padeda pašalinti protezuose esančias bakterijas. Naudodamiesi šia higienos technika, naudokite tik baltąjį actą, nes kitos rūšys paliks burnoje blogą skonį.
Talpykloje, kur mirkysite protezus, sumaišykite šiek tiek vandens ir acto – lygiomis dalimis, tiek, kad pilnai juos panardintumėte. Į šį tirpalą įdėkite protezus ir leiskite jiems mirkti 15 minučių, kol maisto likučiai gerai suminkštės. Tada valykite šepetėliu su minkštais šeriais, kruopščiai nuplaukite šaltu vandeniu ir gerai išdžiovinkite.
Actą galite naudoti kiekvieną dieną. Jei norite, protezus galite palikti panardintus į tirpalą visą naktį ir kitą rytą juos išvalyti.
Dezinfekcinis skystis
Dezinfekcinių savybių turinčio skysčio paskirtis yra balinti ir dezinfekuoti, todėl padeda valant protezus. Dėl savo savybių toks skystis gali pašalinti bakterijas, tokias kaip Candida albicans, sukeliančią kandidozę ir galinčią pasiekti burnos ertmę.
15 ml (maždaug arbatinis šaukštelis, ne daugiau) šio skysčio sumaišykite su 200 ml vandens, pamerkite protezą ir palikite dešimčiai minučių. Tada išvalykite su minkštų šerelių šepetėliu, nuplaukite šaltu vandeniu ir gerai nusausinkite.
Citrina
Citrinoje yra citrinos rūgšties, kuri žmonėms padės pašalinti galimas protezų dėmes, likusias nuo kavos ir cigarečių. Be to, ši rūgštis turi sutraukiantį ir baktericidinį poveikį, kuris padeda pašalinti bakterijas.
Ant protezų išspauskite citrinos sultis ir valykite su minkštų šerių šepetėliu. Tada nuplaukite šiltu vandeniu, kad pašalintumėte citrinos likučius ir gerai išdžiovinkite.
Svarbu:
Bet kuria aukščiau pasirinktą technika, išskyrus actą, kurį galima naudoti kasdien, valykite kas keturias dienas. Kitomis savaitės dienomis valykite įprastu būdu su dantų pasta. Taip pat pasiruoškite rankšluostį ar skudurėlį, kad galėtumėte nusausinti protezus, venkite juos plauti su muilu ir kitomis cheminėmis medžiagomis.
Be to, tokius produktus reikėtų naudoti saikingai. Nė viena iš šių higienos gudrybių nepakeičia odontologo rekomendacijų. Todėl, jei tik įmanoma, pasitarkite su savo patikimu specialistu, kad sužinotumėte daugiau informacijos apie dantų protezų priežiūrą.
Protezų priežiūra
Mes išvardijome keletą priežiūros patarimų, kuriuos turite žinoti, nešiodami protezus:
- Protezai yra trapūs, o nukritę jie gali sulūžti. Nenorėdami, kad jie netyčia nukristų – valydami savo protezus, padėkite juos ant rankšluosčio.
- Neleiskite protezams išdžiūti, kai jų nenaudojate, visada panardinkite juos į indą su vandeniu. Tačiau niekada nenaudokite karšto vandens, nes jis gali deformuoti dantų protezus.
- Kasdien valykite savo protezus, kad pašalintumėte maisto likučius ir apnašas, taip galėsite išvengti įsisenėjusių dėmių.
- Prieš įsidėdami protezus, kruopščiai nuplaukite liežuvį ir dantenas, kad paskatintumėte kraujotaką ir pašalintumėte visas apnašas.
- Jei dantų protezai yra per laisvi burnoje, įtrūkę ar sulūžę, nedelsdami kreipkitės į odontologą, kad jis sureguliuotų arba atliktų protezų restauraciją.
- Niekada nemiegokite su protezu naktį, nes burnos audiniai turi pailsėti, kad atsigautų. Be to, miegodami be protezų, išvengsite nereikalingų nuospaudų.
- Valydami protezus, pabandykite naudoti specialų protezų šepetėlį.