Ar kada susimąstėte, kiek pinigų išleidžiate per dieną? O kas nutiktų, jei kasdien sutaupytumėte bent po eurą? Per metus susikauptų nemaža suma, ar ne?
Šie neįtikėtini patarimai padės sutaupyti daugiau pinigų!
1. Nebūkite apsėsti taupymo visur ir visada
Sutikite: 5 % nuolaida nuo 1000 ir 5 % nuolaida nuo 10 eurų nėra tas pats. Galite bandyti taupyti rinkdamiesi 20 centų pigesnius makaronus, bet vargu, ar tai padės sutaupyti ženklią sumą.
Naudingiau yra neriboti savęs kiekviename žingsnyje ir verčiau atkreipti dėmesį į daug kainuojančius dalykus. Pvz., rinktis butą, kurio nuoma mažesnė, ar įsigyti gerą, bet ne per brangų automobilį.
2. Išmokite pasidaryti patys
Išmokite naujų įgūdžių ir patys atlikite tam tikras užduotis. Juk namuose tikrai pravers santechnikos pradmenys, siuvimo pradžiamokslis ar net minimalios dviračių remonto žinios. Nebūtina tapti kiekvienos srities ekspertu, tačiau juk gera, kai šį tą gali susiremontuoti pats, be meistro pagalbos.
3. Pirkite tik iš antro karto
Dažnai būna, kad einate pro parduotuvę ir išvystate kokį nors daiktą. Širdis tuoj suplazda – norite jo bet kokia kaina! Tik ar tikrai? O kaip jausitės kitą dieną? Daiktas tai nepabėgs, o noras jį pirkti gali būti seniai išgaravęs. Nepasiduokite pirminiam impulsui!
4. Nešvaistykite pinigų perdėtai prabangai
Jums patinka slidinėti? Puiku! Bet ar tikrai verta visą savaitę praleisti Alpėse ir dar pačiame brangiausiame viešbutyje? Neatsisakykite jums malonių veiklų, bet ir neperlenkite lazdos ten, kur tikrai galėtumėte sutaupyti.
5. Pasigaminkite maisto iš anksto
Kaip dažnai grįžę po darbo tingite gaminti vakarienę ir lengvai pasiduodate pagundai tiesiog nueiti į kavinę? To neprireiktų, jei iš anksto pasiruoštumėte maisto bent keliems vakarams, kad grįžę tiesiog jį pasišildytumėte.
6. Leiskite tik tuos pinigus, kuriuos jau turite
Tai reiškia, kad neverta gundytis paskolomis, ar pulti leisti atlyginimo, kuris dar nepervestas į jūsų sąskaitą. Taip išvengsite nereikalingų skolų.
7. Naudokitės penkių klausimų taisykle
Prieš pirkdami, užduokite sau šiuos klausimus: tai noras ar būtinybė? Ar man reikia būtent šio daikto? Ar galiu įsivaizduoti, kad juo naudojuosi? Kaip dažnai juo naudosiuosi? Ar jis vertas mano laiko?
8. Būkite patenkintas tuo, ką turite
Na ir kas, kad kaimyno brangesnis automobilis? Nuo to jis netampa laimingesniu žmogumi. Laimė yra būti patenkintu tuo, ką jau turi. O turite jūs jau daug. Tik apsidairykite aplinkui.