Manau, kad niekam nepatinka švaistyti maistą. Deja, kartais nutinka taip, kad maisto tiesiog būna per daug ir negalime suspėti visus maisto produktus suvalgyti dar iki tol, kol jie nepradėjo gesti. Deja, kartais ant pomidorų atsiranda pelėsis, todėl tokios daržovės atsiduria šiukšliadėžėje.
Vis dėlto, tikrai nebūtina skubėti tą daryti: apipelijusius pomidorus dar tikrai galima panaudoti.
Ar galima valgyti supelijusius pomidorus?
Valgyti supelijusį maistą nėra gera idėja, nes tai gali sukelti apsinuodijimą maistu. Taip pat pavojinga nupjauti supelijusią dalį ir suvalgyti likusią dalį. Grybienos hifai randami visame gaminyje, – ne tik supelijusioje dalyje. Visas pomidoras yra užkrėstas, todėl jo valgyti tikrai nereikia. Vis dėlto, tokį pomidorą galite panaudoti kitais tikslais.
Ką daryti su supelijusiu pomidoru?
Supelijęs pomidoras netinkamas valgyti, bet galite sudaiginti tokio pomidoro sėklas. Geriausia tokias sėklas sėti kovo ir balandžio mėnesių sandūroje, tačiau yra būdų, kaip galima išsaugoti sėklas ateičiai.
Kaip auginti pomidorus iš sėklų?
Sėklas geriausia pradėti daiginti pavasarį. Tiesiog nupjaukite vaisiaus minkštimą ir pašalinkite sėklas, padėkite ant drėgnos žemės (arba iš pradžių ant vatos). Indą su sėklomis pastatykite šiltoje, saulėtoje vietoje ir visą laiką palaikyti drėgną dirvą. Po kurio laiko turėsite naujų sodinukų. Galite persodinti daigus į sodą, kai nakties temperatūra nenukrenta žemiau 14 ° C.
Kaip laikyti pomidorų sėklas žiemą?
Jei pomidorai supelija rudenį, tam tikromis sąlygomis sėklas galite laikyti iki pavasario. Pomidorą perpjaukite per pusę ir sutrinkite abi dalis, kad minkštimas atsiskirtų nuo odelės. Nuimkite minkštimą į sietelį ir atskirkite nuo sėklų. Sėklas paskleiskite ant popierinio rankšluosčio ir palikite kelioms dienoms išdžiūti. Kai sėklos visiškai išdžius, surinkite jas į popierinį voką arba stiklinį indą ir laikykite sausoje, tamsioje vietoje. Pavasarį sėkite pomidorus į dirvą ir prižiūrėkite kaip įprasta.