Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Šiuos ingredientus galite naudoti ne tik virtuvėje, bet ir sode. Pasinaudokite patarimais!

Daugelis iš mūsų visiškai nesuvokia, kad įvairias sode naudojamas trąšas ir chemikalus galima pakeisti dažniausiai naudojamomis žaliavomis, tokiomis kaip česnakai, cukrus, druska, garstyčios ar kefyras. Dabar sužinosite daugiau apie jų naudojimą!

Norint pašalinti pirmuosius pelėsių simptomus ant augalų lapų ir vaisių ir išsaugoti derlių, pomidorai dažniausiai tręšiami kaliu ir fosforu. Tačiau yra paprastesnis metodas!

Į litrą vandens įberkite 100 g druskos ir pilkite šį tirpalą ant augalų. Po šio proceso lapai pagelsta ir nukrenta, augalų augimas sustoja ir visa energija nukreipiama vaisių nokimui. Be to, plonas druskos sluoksnis, susidarantis ant pomidorų, apsaugo juos nuo tolesnio pelėsių vystymosi.

česnakai

Epson druskos naudojimas: daugumą augalų galima palaistyti Epsom druskos tirpalu (2 šaukštus druskos įberkite į 4 litrus vandens). Laistykite kartą per mėnesį. Jei norite laistyti dažniau, galite daryti tai kas antrą savaitę, tačiau druskos dozę sumažinkite iki 1 šaukšto.

Kalbant apie rožes, galite šiuo tirpalu apipurkšti jų lapus. Pradėkite purkšti pavasarį, kai tik pasirodys pirmieji lapai, o po to – dar kartą po žydėjimo. Pomidorams ir paprikoms po pirmojo žydėjimo uždėkite po 1 valgomąjį šaukštą Epsom druskos granulių aplink kiekvieną daigą arba palaistykite padarytu tirpalu.

Taip pat galite užkirsti kelią grybelio susidarymui apipurškiant augalus šviežiu česnakų tirpalu.

Sumaišykite 50 g česnakų su kibiru vandens arba paruoškite fermentuoto kefyro tirpalą iš 1 litro kefyro, praskiesto kibiru vandens. Šiais mišiniais taip pat galite tręšti sode auginamas daržoves.

Ar kenkėjai užpuolė jūsų kopūstus? Papasakosime, kaip veiksmingai su jais kovoti.

česnakai

Paruoškite koncentruotą cukraus sirupą. Supilkite jį į dubenis ir padėkite aplink kopūstus. Kvapas pritrauks kenkėjus ir rasite juos dubeniuose, o ne ant kopūstų.

Lietingojo sezono metu soduose atsiranda daug sraigių. Jas ypač vilioja braškių ir vaismedžių ar krūmų lapai. Sraigės augalus dažniausiai puola vakarais, naktį ar anksti ryte, o dieną ilsisi kažkur pavėsyje – po lentomis tankioje žolėje.

Sraigių susibūrimo vietas nudažykite garstyčiomis arba apibarstykite garstyčių milteliais.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---