Sausis yra vienintelis mėnuo, kai sporto salė yra sausakimša. Tai naujametinių pažadų rezultatas, nes daugelis iš mūsų nori numesti svorio ir padailinti savo figūrą. Vieniems pavyksta, o kiti vasarį treniruočių jau atsisako.
Sporto salė ir bėgimas nėra vienintelė išeitis. 3-2-1 treniruotės tampa vis populiaresnės, o geriausia, kad jas galite daryti namuose. Mes paaiškinsime, kas tai yra.
3-2-1 treniruotė – poveikis matomas jau po dviejų mėnesių
3-2-1 treniruotė sujungia jėgos treniruočių, pilateso ir kardio elementus. Ji atliekama net šešis kartus per savaitę. Trys dienos – jėgos treniruotės, dvi dienos – pilatesas, o paskutinė – kardio treniruotė. Tai visapusiška viso kūno treniruotė, kuri pagreitina riebalų deginimą, stiprina raumenis ir padeda sulieknėti.
Daugelis moterų bijo jėgos treniruočių, nes bijo pernelyg didelio raumenų vystymosi. 3-2-1 metodas pašalina šią problemą – atliekami pratimai ne plečia raumeninį audinį, o jį stiprina, todėl figūra būna liekna, o raumenys sustiprėja. Pirmuosius matomus efektus pastebėsite jau po dviejų mėnesių.
Trys dienos jėgos treniruočių, dvi dienos pilateso, viena diena – kardio
Pirmosios trys savaitės dienos skirtos jėgos treniruotėms. Tinkami pratimai sustiprins raumenis, todėl jie bus geriau matomi. Jėgos treniruotės pagreitina medžiagų apykaitą ir riebalų deginimą.
Po trijų dienų ateina laikas pilatesui, kuris tonizuoja ir ištempia visus kūno raumenis. Pilatesas sujungia jogos, baleto ir izometrinių pratimų elementus. Reguliarios treniruotės stiprina ir atpalaiduoja stuburą, mažina streso lygį ir prisotina organizmą deguonimi.
Paskutinę dieną kūnas gauna tikrą treniruotę. Kardio – tai aerobinių pratimų sistema, atliekama be pertraukų 30-60 min. Treniruotės metu padažnėja širdies susitraukimų dažnis ir kvėpavimas, todėl ląstelės ir audiniai yra geriau aprūpinami deguonimi. Kardio pratimai pagreitina medžiagų apykaitą ir riebalų deginimą bei pagerina viso organizmo darbingumą.
Sujungus šiuos tris pratimus visa figūra per trumpą laiką taps lieknesnė ir stipresnė. Tai dar ne viskas. Pajusite reikšmingą savijautos pagerėjimą, nes fizinis aktyvumas suteikia serotonino, endorfinų ir dopamino. Šie hormonai yra atsakingi už laimės ir pasitenkinimo jausmą.