Laikas patikrina, kokia išmintis ir filosofinės mintys iš tiesų vertingos. Vienos iš jų išlaiko laiko išbandymą, kitos praranda savo aktualumą arba paaiškėja, kad jos klaidingos. Tačiau šie senovės Rytų išminčių patarimai vis dar svarbūs ir šiandien.
Nieko nespręskite už kitą žmogų
Niekas nežino gyvenimo prasmės, niekas nežino, kas bus po mirties, vadinasi, niekas nežino, kaip tinkamai gyventi. Mes net nežinome, ką daryti su savo gyvenimu, nes nesugebame apskaičiuoti visų savo veiksmų padarinių, tad kam kištis į kieno nors kito gyvenimą? Net jei žinome savo norus, kitų žmonių vertybės mums yra paslaptis.
Ir jei to jums nepakanka, tada prisiminkite, kad kiekvienas žmogus yra atsakingas už savo veiksmus. Ir jei priimsite sprendimus, tada kitas asmuo turės būti atsakingas už jūsų žodžius. Ar tai teisinga?
Neleiskite kilti konfliktams
Lengviausias būdas išspręsti konfliktą – tai užkirsti jam kelią. Vos tik žmogus susierzins ir pasiduos emocijoms, bus sunku jį suturėti. Todėl nepasiduokite pykčiui, nuraminkite kitą ir suvaržykite save, nes išsprūdę žodžiai gali turėti negrįžtamų pasekmių.
Kasdien darykite ką nors, kad pasiektumėte savo tikslą
Gyvenimas be tikslo – gyvenimas užmerktomis akimis, todėl būtinai kelkite tikslus. O kad juos pasiektumėte, reikia reguliarumo. Todėl kiekvieną dieną skirkite bent šiek tiek laiko ir atlikite ką nors, kas padėtų bent truputį pasistūmėti link svajonės.
Nesiskųskite gyvenimu
Kai skundžiamės, sutelkiame dėmesį į tai, kas bloga. Kai sutelkiame dėmesį į tai, kas bloga, nebepastebime to, kas gera. Dėl to tik dar labiau nusimename. O kai mums liūdna, mes ne tokie produktyvūs, dėl to gyvenimas tampa blogesnis ir mes grįžtame į grandinės pradžią, kuri veda spirale vis žemyn. Kai mažiau skundžiamės, pastebime daugiau gėrio ir tai padeda kilti spirale aukštyn.
Ir tai, kas gera, ir tai, kas bloga, prasideda nuo mažų dalykų
Visas mūsų gyvenimas, mūsų charakteris susideda iš milijonų mažų sprendimų, kuriuos priimame. Ir jei leisite sau daryti tai, kas bloga, net mažuose dalykuose, laikui bėgant tai išaugs į didelę problemą. Ir atvirkščiai. Net maži geri dalykai ilgainiui virs kažkuo itin dideliu ir geru.
Tikroji valdžia – valdyti save
Kiekvienas žmogus trokšta valdžios, kad galėtų valdyti kitus žmones, bet kokia prasmė daryti įtaką kitiems, jei pats nepriklausote sau? Geriau nesižvalgyti į kitus, o išsivaduoti iš baimių, kompleksų, problemų, primestų nuomonių. Pirmiausia perimkite save į savo rankas ir tik tada galėsite daryti teigiamą įtaką kitiems.
žmonės" width="1200" height="628" />
Įsidėmėkite šiuos patarimus!