Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Senatvinis kūno kvapas: kaip su juo kovoti ir kaip jo atsikratyti

Bėgant metams žmogui tampa sunkiau ne tik susitvarkyti su kasdieniais reikalais, bet ir stebėti savo kūną. Jis pradeda blogiau funkcionuoti: paūmėja senos opos, skauda sąnarius, sulėtėja ​​medžiagų apykaita…

Be tokių regimų pokyčių, kūno senėjimas aiškiai pastebimas ir dėl specifinio senatvinio kvapo, kuris gali būti nepastebimas pačiam savininkui, bet tiesiog nepakenčiamas kitiems. Jei, laikantis įprastos higienos, žmogaus kūno kvapas yra silpnas, rūgščiai saldus, tai pas apsileidusį senolį jis gali būti gerokai stipresnis.

Nemalonus kūno kvapas

Senatvinis kūno kvapas dažniausiai pasireiškia sulaukus 70 – 75 metų ir bėgant metams jis tik stiprėja. Japonų mokslininkai viena iš priežasčių, kodėl tai vyksta, nurodo cheminę medžiagą pavadintą 2-nonaliu, kurio koncentracija senatvėje padidėja mažiausiai tris kartus. 2-nonalas yra nesočiųjų riebalų rūgščių skilimo produktas odoje ir šio natūralaus proceso paveikti negalima.

Atidžiau stebėkite kūno ir drabužių švarą, dėl kurio atsiranda nemalonus mišrus prakaito ir kitų kūno išskyrų kvapas. Be to, vyresniame amžiuje pablogėja virškinimo trakto problemos, progresuoja dantų ir dantenų ligos, o tai tik sustiprina šį specifinį aromatą.

Kai senatvės kvapas tampa pernelyg užuodžiamas, tampa neįmanoma likti šalia jo savininko. Todėl reikėtų pradėti dar labiau kovoti su senatviniu kvapu.

Kaip kovoti su nemaloniu kvapu:

  1. Namų valymas

Nepageidaujamus kvapus galite neutralizuoti reguliariai šlapiai valydami namus su kvapą neutralizuojančiomis medžiagomis. Nors tokia priemonė padeda tik kurį laiką ir vargu ar kas nors turi galimybę  taip kasdien tvarkytis. Tačiau taip kas savaitę valyti tikrai verta.

2. Kvapo neutralizavimas

Namams galite naudoti oro gaiviklius, grindų ar indų valymui – ploviklius, aromatinius aliejus ir net citrinos sultis. Norėdami suteikti namams malonų kvapą, galite naudoti džiovintus pelynus, sudegusius laurų ar eukalipto lapus. Taip pat turite nepamiršti ir įprasto vėdinimo.

3. Skalbimas

Reguliarus drabužių skalbimas išgelbės nuo nuolatinio senatvinio kvapo. Bet naudodami kvapnius ploviklius, turėtumėte atsižvelgti į galimas kontraindikacijas (alergijas, astmą). Be to, dėl neatidumo ar neapdairumo vyresnio amžiaus žmonės gali supainioti nešvarius skalbinius su švariais. Tai būtina stebėti.

Vyresniame amžiuje kiekviena diena yra sunki, nes iki 70 metų kūnas nusidėvi. Todėl pagyvenusiems žmonėms sunku atlikti net pagrindines higienos procedūras. Dėl to jiems sunku ir fiziškai, ir protiškai. Todėl bet kokia pagalba turi būti teisinga ir neužgauti žmogaus orumo.

Priekaištai ir bandymai sugėdinti yra visiškai netinkami. Tik sulaukęs senatvės kiekvienas gali suprasti ir pajausti, kaip yra sunku, kad tau jau pusė amžiaus, kai nebe 20. Geriau įsitikinkite, kad jūsų artimas žmogus visada turi po ranka reikalingų higienos priemonių.

Taip pat svarbu pažymėti, kad maudymasis senatvėje dažnai tampa tikru kankinimu dėl sausos odos. Todėl turėtumėte naudoti skystą muilą ir, pageidautina, neutralaus pH kreminę dušo želė. Pasak gydytojų, seni žmonės turėtų nusiprausti kas 2-3 dienas. Patalynę reikia keisti kas savaitę, o apatinius – kas 2-3 dienas.

Pagyvenusio žmogaus namuose reikia malonaus aromato šaltinių: gėlių puokštės, kvapiųjų žvakių. Jie ne tik paslėps nemalonų kvapą, bet ir suteiks malonių emocijų. Geriau pirkti oro gaiviklius su žolelių, medienos, arbatos ar citrusinių vaisių kvapu. Tada senatvinis kūno kvapas bus beveik nepastebimas.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---