Šis purškiklis padės atbaidyti vorus, todėl jūsų namuose šių nepageidaujamų įnamių tikrai nebus.
Kai kuriems žmonėms vorai nekelia jokių emocijų, tačiau kitiems jie sukelia baimę. Ši paniška vorų baimė priklauso specifinių fobijų grupei ir yra vadinama arachnofobija. Pavadinimas kilęs iš mitologinės graikų princesės – Arachnės vardo. Ji buvo tikra audimo meistrė. Ji netgi varžėsi su Atėne. Konkursas baigėsi princesės mirtimi, o deivė ją sugrąžino į gyvenimą voro pavidalu. Nuo to laiko Arachnė gali amžinai austi tinklus.
Kaip pasigaminti vorus atbaidančią priemonę?
Jei norite, kad vorai paliktų jūsų namus ir neturėtų jokio noro čia sugrįžti, paruoškite labai paprastą priemonę. Buteliuke su purkštuvu sumaišykite pusę stiklinės acto su tiek pat šampūno bei augalinio aliejaus. Gerai išmaišykite mišinį ir išpurkškite juo visus namus. Ši priemonė yra visiškai nekenksminga, todėl ją galite naudoti kelis kartus per dieną. Be to, šis purškalas taip pat padės kovoti su tarakonais, skruzdėlėmis ir kitais vabzdžiais, kurie mėgsta užklysti į namus. Nepamirškite, kad vorai mėgsta austi tinklus tamsiose vietose. Jie dažnai įsikuria palėpėse, rūsiuose ar garažuose. Be to, jie gali gyventi įvairiuose plyšiuose, užkampiuose ir skylėse.
Kokie vorai gali apsigyventi jūsų namuose?
Lenkijoje gyvena maždaug 810 vorų rūšių. Nors bijantiems vorų ši informacija tikrai neatrodo guodžianti, tačiau namuose dažniausiai apsigyvena tik trys vorų rūšys.
- Virpūnėliai turi labai ilgas kojas. Šių vorų kūnas atrodo tarsi permatomas. Virpūnėliai mėgsta šiltas ir sausas vietas. Šios rūšies vorai gali misti vikšrais ir nemėgsta šviesos.
- Naminis kampavoris: jį atpažinsite iš dviejų išilginių juostelių nugaroje. Naminio kampavorio kūnas yra pilkai rudos spalvos. Voras užauga iki 6-8 mm dydžio. Jis mėgsta austi tinklus kampuose, nišose, apleistuose vonios kambariuose ir koridoriuose.
- Plyšinis kampavoris: jo kūnas siekia apie 18 mm. Voras yra labai plaukuotas ir yra aktyviausias naktį. Mėgsta tamsias vietas.