Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Patikrinti būdai, kaip valyti ir balinti seną vonią namuose esančiomis priemonėmis

Vonios kambarys yra tarsi mūsų namų SPA centras, kuriame galima atsipalaiduoti ir pabūti vienam. Tuo pačiu metu čia kaupiasi muilinės nuosėdos, pelėsis ir dulkės. Ant maišytuvo ir aplink jį dažnai matosi apnašos ar rūdys. Sutikite, tai gerokai sugadina bendrą vaizdą ir maudytis tampa nebe taip malonu. Sužinokite, kaip tinkamai prižiūrėti vonią ir atsikratyti geltonos spalvos emalio, kalkių nuosėdų bei rūdžių.

Dėmių rūšys

Muilo nuosėdos

Atlikus vandens procedūras, dušo želė, šampūnų ir kitų produktų liekanos kartu su keratinizuotomis epidermio dalelėmis nusėda ant vonios paviršiaus. Dėl to vonioje susidaro storas nuosėdų sluoksnis, kuris ilgainiui įgauna nemalonų atspalvį.

Pageltęs emalis

Geltonos dėmės baltame paviršiuje atsiranda dėl rūdžių, kurios senais vamzdžiais prasiskverbia į vonią. Kai sluoksniuojasi vienas ant kito, rūdžių lašeliai tampa sodresni ir prasiskverbia vis giliau į vonios dangą.

Kalkės

Dažnai kalkės nusėda ant santechnikos įrenginių. Kalcio druskos, sąveikaudamos su muilu, sudaro baltus dryžius ant vonios, plytelių ir čiaupo. Kita priežastis yra kietas vanduo iš vandentiekio.

Kaip balinti vonią?

Emalio vonia

Šio tipo vonioms tinka rūgštiniai tirpalai. Nevalykite emalio geležiniu grandikliu ar abrazyvinėmis medžiagomis, nes danga gali susibraižyti ar įtrūkti. Dėl to vėliau atsiranda pelėsis ir kaupiasi nešvarumai.

Įkaitinkite vonią, kad sustiprintumėte cheminę reakciją ir paspartintumėte balinimą. Tiesiog pripildykite ją karštu vandeniu, išleiskite jį ir nušveiskite vonią.

Užterštas vietas apdorokite koncentruotu actu, jo esencija arba oksalo rūgštimi. Palikite 15 minučių, tada kruopščiai išskalaukite vonią šiltu vandeniu.

Ketaus vonia

Ketaus vonią galima balinti soda ir šveisti abrazyvinėmis medžiagomis, taip pat balinti skysto chloro deriniu. Geriau nenaudoti metalinio grandiklio, kad nepažeistumėte dangos.

Įkaitinkite vonią karštu vandeniu ir pradėkite valymą.

Nuvalykite vonią balikliu arba skystu chloru. Leiskite skysčiui nusistovėti 15 minučių, tada vonią praskalaukite šiltu vandeniu.

Taip pat galima naudoti citrinos rūgštį. Tankiai pabarstykite miltelių ant drėgnos, šiltos vonios, kad jie priliptų prie paviršiaus. Po 25 minučių vonią patrinkite audiniu ir praskalaukite vandeniu.

Akrilo vonia

Abrazyvų ir šveitimo miltelių negalima naudoti, nes jie subraižys akrilą. Svarbu nepažeisti antibakterinės plėvelės ant vonios paviršiaus, kad vonia ilgiau tarnautų.

Įkaitinkite vonią vandeniu ir nusausinkite.

Pripilkite stiklinę karšto vandens ir joje ištirpinkite šaukštą citrinos rūgšties. Arba sumaišykite 100 ml acto ir 20 g druskos.

Tirpalu sudrėkinkite kempinėlę ar audinio skiautę ir nušveiskite visą vonios paviršių. Po 20 minučių likučius nuplaukite šiltu vandeniu.

Metalinė vonia

Dažniausiai rūdys atsiranda ant metalinių vonių. Galite jų atsikratyti be brangių buitinės chemijos priemonių. Pakanka naudoti šarmus ir rūgštis.

Paruoškite švarų stiklinį indą. Jame sumaišykite 100 ml amoniako ir 50 ml vandenilio peroksido.

Tirpalu sudrėkinkite kempinėlę ar audinį ir nušveiskite vonią. Po 20 minučių vonią nuplaukite šiltu vandeniu.

Universalus būdas

Valymas vyno actu ir druska tinka tiek vonioms, tiek kriauklėms.

Stikliniame inde sumaišykite 100 ml vyno acto ir 50 g druskos. Tirpalą pašildykite iki 70 laipsnių mikrobangų krosnelėje.

Užtepkite skysčio ant audinio ir apdorokite pageltusias vietas. Po lygiai 30 minučių tirpalą nuplaukite. Negalima palikti ilgesniam laikui, kad nesugadintumėte vonios dangos.

Ko negalima naudoti vonios balinimui

Kad nepablogintumėte vonios būklės, atidžiai išnagrinėkite buitinės chemijos priemonių sudėtį. Nerekomenduojama naudoti produktų, kurių pagrindas yra amoniakas, chloras, acetonas, formaldehidas, druskos rūgštis.

Patarimai vonios priežiūrai

Jei laikysitės šių priežiūros taisyklių, žymiai pailginsite vonios tarnavimo laiką ir išvengsite balinimo procedūrų.

Po kiekvieno prausimosi vonią nuvalykite kempinėle ir skystu muilu. Tai padės išvengti bakterijų ir kalkių kaupimosi.

Santechnikos įrenginius taip pat reikia nuplauti, o tada nuvalyti sausa šluoste. Ant paviršių nesikaups drėgmė, kuri lemia rūdžių atsiradimą.

Nedėkite metalinių dubenėlių ar kibirų ant akrilo vonios dugno, kad nesubraižytumėte paviršiaus.

Jei turite naminių gyvūnėlių ir juos maudote vonioje, būtinai uždenkite dugną guminiu kilimėliu, kad apsaugotumėte nuo keturkojų nagų.

Laikykitės šių paprastų taisyklių ir mėgaukitės ilgomis maudynėmis vonioje!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---