Varškė yra naudingas rūgštaus pieno produktas dėl joje esančių baltymų, daugybės vitaminų ir mineralų. Rekomenduojama ją vartoti suaugusiems ir vaikams, nes varškė padeda stiprinti kaulinį audinį, palaikyti širdies veiklą, gerina virškinimo traktą.
Galite varškę kepti, virti ar tiesiog valgyti su uogiene. Ji išsiskiria maža riebalų procentine dalimi – 5% arba 9%. Žodžiu, tai stebuklingas produktas!
Norėdami maksimaliai išnaudoti varškę ir patiekalus iš jos, turėtumėte pasirinkti aukštos kokybės gaminį, tai yra, sutelkti dėmesį į jos natūralumą. Mes siūlome išbandyti kelis triukus, kurie padės jums padaryti teisingą pasirinkimą, perkant varškę turguje ar parduotuvėje.
Perskaitykite etiketę
Jei perkate supakuotą gaminį iš gamintojo, tada perskaitykite sudėtį etiketėje. Varškėje neturėtų būti neaiškių priedų, tokių kaip augaliniai riebalai, krakmolas.
Dėmesys išvaizdai
Jei perkate varškę turguje, tada atkreipkite dėmesį į pardavėjo išvaizdą, jo rankas, šaldytuvą. Paklauskite, iš kokio pieno gaminamas varškė. Svarbi problema yra kaina, nes geros kokybės produktui reikia daug pieno, tad jis brangesnis.
Skonis
Įprastas dalykas rinkoje yra paprašyti pardavėjo duoti paragauti varškės. O tuomet sutelkite dėmesį į savo skonio receptorius.
Atminkite, kad jei varškėje yra pastebimo rūgštumo, tai gali reikšti citrinos naudojimą pagreitintam varškės gaminimui. To neturėtų būti, tad geriau tokio produkto nepirkti.
Kokiems tikslams
Rinkdamiesi varškę, galvokite apie tai, ką norite iš jos pasigaminti. Jei planuose yra varškės blynai, tada geriau pirkti riebesnę. Kai yra žmonių, kurie nori naudoti šį raugintą pieno produktą kaip desertą su grietine ar vaisių uogomis, tada atkreipkite dėmesį į riebalų kiekį, kokį galite sunaudoti.
Beje, būtent toks namų gamybos skanus saldžių patiekalų gaminimas iš aukštos kokybės varškės leis jums atsisakyti pirkti pyragaičius ir kitokius desertus. Ten pilna angliavandenių, kurių vartojimą reikia stebėti.
Testavimas
Jei norite įsitikinti, ar nusipirktoje varškėje yra kokių nors priedų, pavyzdžiui, krakmolo, galite atlikti nedidelį testą.
Į varškę įlašinkite paprasto jodo. Jei jo spalva išlieka ruda, tada viskas gerai. Jei jis pradeda mėlynuoti, tada produkte yra krakmolo.
Pats krakmolas yra nekenksmingas, tačiau jis pridedamas kaip pigus ingredientas, kad padidėtų galutinis produktas. Tai, be abejo, geriau nei augaliniai riebalai, tokie kaip palmių aliejus. Svarbiausia – būti atsargiems perkant maistą.
Ar žinote kokių kitų subtilybių renkantis gerą varškę? Pasidalinkite su visais, tai yra svarbu.