Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Pasigaminkite oro sausintuvą ir atsikratykite drėgmės bei nemalonaus kvapo namuose

Padidėjusi drėgmė namuose dažna problema. Dėl didelės drėgmės susidaro pelėsis, kuris sukelia nemalonų kvapą. Taip pat nepageidaujama drėgmė namuose gali neigiamai paveikti kvėpavimo sistemą ir sukelti įvairių sveikatos problemų. Norintiems kovoti su šia bėda atskleisime, kaip pasigaminti aromatinį drėgmės sugėriklį. Atsikratykite drėgmės namuose ir pasigaminkite sausintuvą, kuris ne tik sumažins drėgmės lygį, bet ir pagerins jūsų namų kvapą.

Šio sausintuvo gamybai galite naudoti pigius ir lengvai prieinamus ingredientus. Taigi, kaip pasigaminti kvapnų drėgmės sugėriklį?

Verta įsidėmėti, jog didelė drėgmė kenkia ne tik jūsų sveikatai, bet ir namams. Drėgmė skatina pelėsio atsiradimą, kuris įsikeroja ant sienų ir lubų skleisdamas nemalonų kvapą Jūsų namuose. Taip pat gali nukentėti tapetai.

Norėdami išvengti šių nemalonių padarinių, galite pasigaminti naminį drėgmės sugėriklį, kuris gali ne tik sumažinti drėgmę namuose, bet ir panaikinti nemalonius kvapus bei gaivinti patalpų erdvę.

Jums reikės:

500 gramų rupios druskos

Jūsų pasirinkto eterinio aliejaus

3 arbatos pakelių

2 didelių stiklainių su dangteliais

1 plastikinio maišelio

Gaminimo eiga:

Pirmiausia išskleiskite plastikinį maišelį ir iškirpkite du kvadratus, jų prireiks uždengti stiklainio angai.

Palikite juos nuošalyje.

Tada į kiekvieną stiklainį įpilkite 250 g rupios druskos ir supilkite pusantro arbatos pakelio turinį.

Papurtykite indą, kad viskas susimaišytų, tada įlašinkite kelis lašus pasirinkto eukaliptų, citrinų ar levandų eterinio aliejaus.

Uždenkite kiekvieną indą iškirptais plastiko gabalėliais, tada užsukite dangtelius.

Vietoj plastiko galite naudoti audinio atraižas.

Papurtykite abu stiklainius ir 3 dienas laikykite šaldytuve.

Po trijų dienų stiklainius galite pastatyti ten, kur labiausiai kaupiasi drėgmė, pavyzdžiui, vonioje ar virtuvėje.

Taip pat galite pastatyti ant palangių, ant kurių neretai kaupiasi drėgmė.

Tada tiesiog atsukite stiklainio dangtelį, nuimkite plastiko gabaliuką ir pastatykite savo rankomis pagamintą drėgmės sugėriklį į strategiškai svarbią vietą, kurioje yra daug drėgmės. Štai ir viskas. Nepamirškite keisti stiklainio turinio kas dvi savaites, kad drėgmės sugėriklis išliktų veiksmingas.

Druska pasižymi savybe sugerti skystį, įskaitant ore cirkuliuojančius vandens garus. Taip pat, norėdami sumažinti drėgmės lygį namuose, galite į dubenį įpilti tik stambios druskos ir palikti drėgnoje patalpoje arba spintoje. Tik neužmirškite pakeisti druskos, kai ji pasidaro tamsi arba šlapia.

Dar keletas veiksmingų būdų, padėsiančių kovoti su drėgme namuose

Be druskos, galite naudoti ir anglį. Norėdami tai padaryti, įdėkite 3 ar 4 gabalėlius medžio anglies į indą su skylute dangtelyje ir pastatykite patalpoje, kurioje kaupiasi drėgmė. Kad efektyvumas būtų didesnis, kas dvi savaites keiskite medžio anglies gabaliukus.

Taip pat, kad atsikratytumėte nemalonios drėgmės namuose, patartina vėdinti namus kasdien. Nepamirškite džiovinti drabužius lauke ir nuolat tinkamai vėdinti patalpas.

Taip pat galite auginti kambarinius augalus, pasižyminčius gebėjimu sugerti drėgmę iš kambario, pavyzdžiui, orchidėjas, alaviją ar sanseveriją.

O šis, jūsų rankomis pagamintas kvapnus drėgmės sugėriklis sumažins drėgmę kambariuose ir tuo pačiu suteiks jiems malonų kvapą.

O gal ir jūs galite pasidalyti patarimais, kaip išvengti buto langų rasojimo?

Štai keletas patarimų tiesiai iš su šia problema susiduriančių žmonių lūpų:

Susidūrėme su šia bėdą, kai žiemą bute džiovinome drabužius. Kadangi dabar bute nieko nedžiovinome, langai ir palangės sausos.

Eva L.B.

Tai nėra neįprasta problema – tiesiog vėdinkite, vėdinkite ir šildykite kambarį. Tai mano receptas šiai įprastai problemai išspręsti.

Anička M.

Jei tai virtuvė, patikrinkite gartraukio filtrą. Dėl šios problemos mūsų bute kaltas buvo senasis filtras. Kai jį pakeitėme, problemų dėl drėgmės virtuvėje neliko.

Erika U.

Mūsų namuose taip pat kaupėsi drėgmė, ieškojau išeities, išbandžiau viską, ir nieko.

Tada mes padarėme mažytę skylutę tarp palangės ir lango, ir uždengėme ją silikonu.

Taip pat palangių kampus padengėme giluminiu gruntu ir taip galiausiai susidorojome su drėgme.

Gitušas K.

Vėdinkite reguliariai – trumpai ir intensyviai, apie 3–4 kartus per dieną, tai eksperto patarimas, mano langai nerasoja, anksčiau rasodavo.

Magdalena H.

Žaliuzes visada reikia palikti iki galo neužtrauktas, turėtų likti bent 15 cm, tai turėtų pagerinti oro cirkuliaciją ir, be abejo, reikia nuolat vėdinti patalpas.

Katarina K.

Bute rekomenduoju užtikrinti oro cirkuliaciją (mikroventiliaciją).

Petras Z.

Vėdinimas reguliariais intervalais. Vėdinimo laikas turi būti koreguojamas pagal rasos kiekį atviroje išorinėje lango dalyje. Taip pat, tikėtina, jūs auginate gėles, kurios gali būti padidėjusios drėgmės bute priežastis. Tai ne mano išsigalvojimai, šią informaciją butų savininkų susirinkime pranešė atsakinga pareigūnė. Man ši informacija padėjo atsikratyti drėgmės namuose.

Kiara S.

Pabandykite į seną kojinę įberti kačių kraiko ar anglies iš kepsninės, tuomet padėkite ant palangės (žinau, kad vizualiai tai neatrodys žavingai), bet kojinė sugers drėgmę, tad bent jau ant sienų nesikaups drėgmė.

Jurgis

Mums irgi liepė tik vėdinti. Vėdinau, rūbų ant radiatoriaus nedžiovinau, o tada paskambinusi ekspertė pasakė, kad nekokybiškas lango stiklas. Kol kas pakeičiau stiklą ir problemos baigėsi. Kai sutaupysiu pinigų ir kitus pakeisiu.

Helena S.

Jei tai nauja statyba, turite leisti pasenti/išdžiūti, kitaip drėgmės neatsikratysite.

Otto C.

Mums irgi teko susidurti su šia bėda. Problemos baigėsi, kai įsigijau skalbinių džiovyklę. Nuo tada visi langai sausi.

Janka M.

Man šiek tiek padėjo kraikas, skirtas kačių tualetams.

Monika Š.

Sėkmės!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---