Dėl daugybės pareigų, streso ir įvairių dirgiklių atmintis ima silpnėti. Ši problema pradeda kankinti vis daugiau žmonių (nepriklausomai nuo jų amžiaus ar ligos istorijos). Kaip pagerinti atmintį, kad ji būtų produktyvesnė? Būtinai padarykite tai prieš miegą.
Dauguma mūsų nori mokytis ryte arba vakare. Sakoma, kad šiuo metu mums lengviausia įsisavinti žinias, nes mūsų protas yra aiškus ir gali lengvai įsisavinti naują informaciją. Bet ar tikrai paros laikas lemia, kada geriau įsimename naują informaciją? Jayne Spiller ir Camilla Gilmore nusprendė ištirti šį reiškinį, ypatingą dėmesį skirdamos matematinei atminčiai.
Kada geriausias laikas mokytis?
Minėtas tyrimas buvo atliktas su 77 nuo 18 iki 40 metų amžiaus žmonėmis. Kiekvienas tyrimo dalyvis turėjo išspręsti sudėtingą daugybos uždavinį dviem sąlygomis: vakare prieš miegą ir ryte pabudus. Tyrimas buvo atliktas internetu, su laiko apribojimu ir be jo. Išsiaiškinta, kad smegenys kur kas efektyviau dirba vakare, kuomet žmonėms pavyksta prisiminti daugiau informacijos. Taigi, padaryta išvada, kad vakare galima mokytis kur kas efektyviau.
Kaip pagerinti atmintį? Atlikite šiuos pratimus
Mokslininkai išsiaiškino, kad mokymasis vakare yra veiksmingesnis dėl po to laukiančios ramybės būsenos. Jei prieš pat miegą knygas atidedame į šalį, mūsų smegenys turi galimybę apdoroti žinias ir tinkamai atsinaujinti. Dieną tam nėra sąlygų, o visi mus pasiekiantys dirgikliai gali lemti įsisavintos informacijos praradimą. Tuo reikėtų vadovautis vaikams ir suaugusiems, turintiems atminties problemų. Prieš miegą vertėtų pasikartoti anksčiau išmoktą medžiagą. Tai labai praverčia prieš egzaminus ar svarbius pristatymus darbe, kurie mums kelia stresą. Jei vaikas nenori mokytis, pasistenkite mokymosi procesą paversti linksmu žaidimu. Tą geriausia daryti vakare, prieš pat miegą. Tai leis jam nusiraminti ir įsisavinti informaciją, kuri bus reikalinga kitą dieną.