Sekmadienis, 12 sausio, 2025

Naujausi

Padovanokite kitiems dovaną, netaręs šių žodžių 2021 metais!

Tiesiog draugiškas patarimas: pašalinkite šias frazes iš savo kalbos! Yra paprasta taisyklė: „Jūsų veiksmai kalba daugiau, nei žodžiai!” Ir iš tikrųjų taip ir yra!

Nepaisant to, žodžiai gali netikėtai paveikti santykius ar įvykių eigą. Nepamirškite, kad kai kurios frazės gali pakenkti ir sugriauti gyvenimą. Būtent jų pirmiausia ir reikia atsikratyti.

Liepos pabaiga 4 zodiako ženklams atneš naujų netikėtų gyvenimo posūkių

Žinoma, retinant savo žodyną, atsikratant blogų frazių, jūs iškart netapsite maloniausiu pašnekovu jūsų bendravimo partneriui. Bet tai tikrai išspręs daug jūsų problemų.

Taigi, mes paruošėme jums keletą blogiausių frazių, kurių jums tikrai reikia atsikratyti šiais metais.

  1. „Tiesiog primenu“

Kiekvieną kartą norisi pasakyti šią frazę, kai kas nors pamiršo apie kolegos ar jūsų vaikų gimtadienį. Bet visa tai galima pasakyti ir kitaip, paprasčiausiai pakartojant svarbias detales. Pavyzdžiui: „Šį trečiadienį 15.00 val. mūsų viršininkas surengs gimtadienį. Eime ten kartu, gerai?”

Norėdami dar kartą įsitikinti frazės erzinančia galia, pasakykite sau: „Tiesiog primenu, kad šiandien budi”. Arba „Nupirk duonos. Tiesiog primenu“. Skamba nemaloniai, juk taip?

Ir jei jums reikia kažkieno informacijos, neklauskite aplink. Tiesiog paklauskite tiesiai: „Ar esate pasiruošęs?” arba „Ar galite man suteikti informacijos?”. Tokia formuluotė išgelbės jus nuo artėjančio negatyvo ir dar kartą primins žmonėms jų atsakomybę ar kokį nors įvykį.

  1. „Palikime vėlesniam laikui“

„Palikime kitam kartui“, „Praleiskime šią temą“, „Pakalbėkime apie tai vėliau, ne dabar“ ir kt.

Visos šios frazės pasako tik vieną dalyką – jums tai nerūpi ir jūs nenorite dalyvauti viso to aptarime. Tada lengviau sakyti: „Atstok nuo manęs!” Tai būtų sąžiningiau.

Tiesą sakant, šiuo atveju lengva atsikratyti neigiamos potekstės. Pakanka nurodyti konkrečias datas. Pvz .: „Dabar negaliu apie tai kalbėti. Gal geriau susitikime šį vakarą ir viską aptarsime prie arbatos puodelio?” Ir jei tikrai nenorite paliesti kai kurių temų, tada pasakykite apie tai tiesiai, bet mandagiai.

  1. „Na, sėkmės tau”

Jei kas nors pas jus ateitų su geromis naujienomis ar pasidalytų dideliais lūkesčiais dėl kažko, o jūs jam atsakytumėte: „Na, sėkmės tau“, tada… šią frazę galima interpretuoti taip: „Net ir pragare neturėtum galimybės.”

Prisiminkite paprastą dalyką: jei žmogus dėl kažko jaudinasi ir jums apie tai pasakoja, tada jam nereikia jūsų patvirtinimo ar sėkmės palinkėjimo. Jam reikia palaikymo. Pasakykite jam: „Tau pasiseks, tik nesijaudink“ arba „Tu pakankamai gerai tai padarei, todėl neverta jaudintis“.

  1. „Kaip jau anksčiau sakiau”

Kaip ir daugelis kitų frazių, ši yra suvokiama kaip kažkas, kas išaukštinama. Tarsi dar kartą pabrėžtum kažkieno ydą, išaukštindamas save. Išbandykite mažiau šališkų frazių. Bent jau šią: „Gal tu ir prisimeni, bet aš pasikartosiu“. Pabaigoje galite paprasčiausiai pakartoti tai, kas pasakyta anksčiau, be pratarmės.

Supraskite, kad rašytojas negali parašyti knygos ir atkreipti skaitytojo dėmesį į tai, kas buvo anksčiau. Jis turi viską aprašyti taip, kad viskas būtų iš karto aišku. Kalba veikia taip pat.

Galbūt anksčiau tikrai ne viską paaiškinote geriausiu būdu. O gal per daug pasikliovėte klausytojų žinių gilumu, nors jiems reikia daugiau informacijos. Gali būti, kad jūsų paprasčiausiai neišgirdo.

  1. „Jei atvirai”

Vienas protingas vyras pasakė: „Norite, kad visi suprastų, koks jūs šūdžius? Prisipažinkite jiems, kad esate tiesiog sąžiningas su jais“.

Tokia frazė kaip kad „jei atvirai“ arba „tiesą sakant“ kelia logišką klausimą – ar tuomet visada anksčiau melavote?

Ši frazė gali būti siejama su kažkuo panašiu į parazitinius žodžius. Tačiau ypač šališki žmonės linkę atkreipti dėmesį į smulkmenas, todėl tai gali sukelti jausmą, kad jūs ne visada esate sąžiningas. Tiesiog neįtraukite šių žodžių į savo žodyną.

  1. „Aptarkime tai susirašinėdami“

Jei bendraujate vaizdo ryšiu su grupe žmonių ir tam tikru momentu kažkas pradeda kalbėti ne reikiama tema, jums nereikia jam to taip aiškiai nurodyti. Pakanka tik pasakyti: „Tai tikrai įdomu, aptarkime tai po skambučio“. Priešingu atveju, tai gali būti suvokiama kaip įžeidimas ir jūsų nenoras klausytis.

Kada, kur ir su kuriuo iš artimųjų susitiksime kituose gyvenimuose?

Kaip sakoma, jei technologijos sparčiai vystosi, tai nereiškia, kad reikia prarasti žmogiškumą ir paversti save robotu.

  1. „Su visa pagarba“

Taip pat labai dažnai pasitaiko frazių „Tik prašau, neįsižeisk“ arba „Tikriausiai tai buvo nereikalinga“. Jei leidote sau pasakyti „su visa pagarba“, tai po to labai retai pašnekovas elgsis su jumis teigiamai.

Kartais pokalbyje turite paminėti tai, kas gali būti nemalonu. Jei jus apėmė šis jausmas, tiesiog paaiškinkite problemos esmę. Nereikia leistis į retoriką ir pagražinti kalbą pratarmėmis. Pasitikėjimas pašnekovu ugdomas aiškiai pasakius faktus ir nuoširdumą.

Šį darbą reikia pabaigti. Be jokių „su visa pagarba“. Prisiminkite tai.

  1. „Aš dar grįšiu prie to”

Kas gali būti labiau erzinančio, nei tada, kai apie ką nors kalbi, o tu staiga sutrukdai ir pasakai: „Aš prie to dar grįšiu, bet dabar geriau pasakokite apie…“. Tai ypač būdinga interviu metu. Toks jausmas, kad neturi laiko klausytis ir gilintis į pašnekovo mintis. Arba kaip tai, kad negalite atsakyti į dominantį klausimą.

Rugpjūčio 7–26 dienomis 6 <a style=zodiako ženklai nutrauks ryšius su praeitimi" width="1280" height="746" />

Sugalvokite apie ką nors kitą, bet ne šią frazę. Pavyzdžiui, galite pristabdyti ir pasakyti: „Tai tikrai įdomu. Apie tai bus galima kalbėti kitame susitikime“ arba „Tai įdomus klausimas, bet aš dar nesu pasirengęs į jį atsakyti“.

  1. „Aš taip ir žinojau!”

„Na, juk aš jums sakiau, kad bitkoinas augs, o jūs netikėjote manimi. Kitą kartą nupirksiu!”

Paskutinis dalykas, kurio reikia žmonėms, yra jūsų priminimas, kad prieš 10 metų buvote teisus. Taigi, taip jūs pabrėžiate, kad galite būti protingesni už juos pačius. Pašnekovo savigarbai dar skaudžiau, kad jūsų patarimai buvo tikrai naudingi ir kad jo gyvenimas galėjo būti geresnis, jei ne jūsų atkaklumas.

Prisiminkite dar vieną dalyką: jūs nesate Dievas ir jums nereikia visų aplinkinių daryti laimingais. Kartais tiesiog nereikia leisti jiems pasijusti dar blogiau. Atsikratykite frazės „Aš taip ir žinojau!“ Tai bus pirmas žingsnis link to.

  1. „Viskas bus gerai“

O kaip jūs atrodote po šios frazės? Kaip asmuo, kuriam nepakanka žodyno, noro ar laiko normaliai reaguoti į tai, kas vyksta.

Dalykai, kuriuos sako ir daro savimi pasitikintys žmonės

Praėję, 2020 metai leido suprasti, kad tokia formuluotė kaip „viskas bus gerai“ gali būti netinkama. Ne viskas vystosi nuspėjamai ir ramiai. Visada yra tikimybė, kad viskas gali apsiversti aukštyn kojomis. Todėl vietoj tuščių žodžių tiesiog paduokite vargstantiems savo ranką ir suteikite visokeriopą paramą. Galų gale, kartais geriau nutylėti, nei pasakyti: „Viskas bus gerai“.

Apibendrinant

Šiame sąraše taip pat gali būti daugybė kitų frazių. Pavyzdžiui: „Ką tu sau galvojai?” arba „Aš nekaltas!”. Bet jei atsikratysite bent jau minėtų 10 frazių, tada tai jau bus puikus pasiekimas. O pasaulinės pandemijos kontekste taip pat verta atsisakyti frazių „Turime tai, ką turime“ arba „Na, o ką tu gali padaryti?“.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Sėkmingiausias mėnuo 2025 metais kiekvienam Zodiako ženklui

Avinas — 2025 m. vasaris Jūsų sėkmingiausias mėnuo bus vasaris. Žvaigždės suteiks jums energijos įgyvendinti ambicingiausius planus, o kliūtys tarsi išnyks, palikdamos vietos sėkmei. Klausykitės...

Skalbiniai po skalbimo skleidžia nemalonų kvapą? Šis triukas padės iš karto ir nieko nekainuos!

Ar jums pažįstama situacija, kai ką tik išskalbtų skalbinių kvapas neprimena gaivumo, o verčiau kelia nusivylimą? Tai yra dažna problema, su kuria susiduria daugelis...
---