Aš tai darau kiekvieną dieną ir taip atjauninu kūną!
Kaklas yra vienas iš svarbiausių žmogaus kūno organų.
Iš pradžių žmogus gali visiškai nekreipti dėmesio į kaklo būklę ar netaisyklingą padėtį, jei jo nekankina jokios su šią kūno dalimi susijusios sveikatos problemos.
Ką lemia kaklo osteochondrozė?
Gana dažnai kaklas praneša apie savo egzistavimą. Geriausiu atveju, žmogus suserga kaklo osteochondroze, kurios metu atsiranda skausmas, tirpsta pirštų galiukai.
Blogiausiu atveju atsiranda rimtų neurologinių ligų, įskaitant galvos skausmą, hipertenziją, galvos svaigimą, migreną, panikos priepuolius, depresiją, sąmonės praradimus, derealizaciją ir depersonalizaciją.
Žmogų ima kamuoti atminties sutrikimai, gali sutrikti judesių koordinacija, atsirasti nemiga. Labai ilgai tektų vardinti visas ligas, kurias gali sukelti kaklo osteochondrozė.
Ir dabartiniu metu beveik visi, kurie gyvena nejudrų gyvenimo būdą ir daug laiko praleidžia prie kompiuterio, turi problemų dėl stuburo.
Taip pat gydytojai primena, kad sėkmė kovojant su bet kokia liga priklauso nuo to, kuriame etape pradedamas gydymas. Kuo anksčiau, tuo geriau.
Kad šis reikalas neatvestų iki chirurginės intervencijos ar kitų rimtų medicininių procedūrų, rekomenduojama atlikti kaklo pratimus.
Galvos sukinėjimas
Yra daug įvairių pratimų. Jie turi būti atliekami reguliariai. Vienas jų – galvos sukinėjimas.
Iš pradžių rekomenduojama tai atlikti ne ilgiau kaip 5–10 sekundžių. Tai yra galvos posūkiai į kairę, paskui į dešinę.
Iš pradžių turėtumėte pabandyti tai daryti lėtai, palaipsniui didindami greitį. Galų gale sukinėjimas turėtų tapti labai greitas.
Tai labai veiksmingas pratimas, suaktyvinantis visus kaklo ir stuburo raumenis, padidinantis smegenų kraujotaką ir mitybą.
Palaipsniui, pradedant nuo 10 sekundžių, šio pratimo trukmė turėtų būti padidinta iki 1 minutės.
Reguliarus šio pratimo atlikimas po savaitės duos pirmąjį efektą – žmogus pradės jausti, kad jo smegenų veikla intensyvėja ir gerėja.
Smegenėlės geriau ima pasisavinti kraują, skatindamos medžiagų apykaitos procesus visame kūne. Aktyvuojamas pagumburis. Tai unikalus pratimas medžiagų apykaitai pagerinti, t.y. kūno atjauninimui.
Svarbu nepersistengti. Priešingu atveju galite išprovokuoti galvos svaigimą, vėmimą ir kitas nemalonias pasekmes. Netreniruoti ir tam nepasiruošę kaklo ir smegenų raumenys negalės tinkamai priimti padidėjusio kraujo tekėjimo.
Linkime mankštintis ir išlikti sveikiems!