Aukšta temperatūra neleidžia atsikvėpti, todėl daugumą iš mūsų karštis vargina. Šiuo laikotarpiu turite ypač rūpintis savimi ir savo kūnu. Šiame straipsnyje sužinosite, ar per karščius rekomenduojama treniruotis.
Ekspertai ir gydytojai nerimauja ir įspėja apie karštų orų poveikį. Jie rekomenduoja nesikaitinti saulėje, gerti daug vandens ir vengti fizinio krūvio bei veiklos lauke. Deja, daugelis žmonių nežino apie didelį pavojų, kuris gali baigtis net mirtimi.
Pavojingas karščio poveikis
Meteorologijos ir hidrologijos instituto duomenimis, kai kuriomis vasaros dienomis numatoma beveik tropinė kaitra – nuo 30 iki net 33 laipsnių pagal Celsijų. Daug kam tai puiki žinia, o ypač poilsiautojams. Tačiau senjorai, kurie susiduria su širdies ir kraujagyslių ligomis ir inkstų nepakankamumu, bus nepatenkinti. Šiuo metų laiku verta prisiminti šiuos patarimus, nes dehidratacija gali sukelti pavojingas komplikacijas. Jauniems žmonėms, kurie perkaista, šiluminio smūgio simptomai taip pat yra pavojingi. Perkaitimas sukelia elektrolitų trūkumą ir periferinių kraujagyslių išsiplėtimą, taip pat širdies ritmo pagreitėjimą ir kraujospūdžio sumažėjimą. Todėl tai gali sukelti aritmiją ir net širdies veiklos sutrikimą.
Ar reikėtų per karščius mankštintis?
Per karščius, dėl didžiulės rizikos, gydytojai nepataria užsiimti fizine veikla. Labai intensyvūs fiziniai pratimai gali sukelti dehidrataciją. Tai pasireiškia burnos džiūvimu, silpnumu, nuovargiu, prakaitavimu, galvos svaigimu, orientacijos sutrikimu ir net gali sukelti šiluminį smūgį ar sąmonės netekimą. Kraštutiniais atvejais gali ištikti net mirtis. Geriausia sportuoti ryte arba vakare, kai temperatūra yra daug žemesnė. Mankštindamiesi saulės atokaitoje galite greitai nusilpti. Jei esate tvirtai apsisprendę įgauti sportinę formą ir norite pakilti nuo sofos, palaukite iki vakaro, nes kitaip galite sau padaryti daugiau žalos nei naudos. Taip pat neverta pervertinti savo ištvermės ar galimybių, bet verta atsisakyti savo ambicijų.
Kaip mankštintis per karščius?
Prieš mankštą pravartu papildyti vandens ir elektrolitų atsargas. Be to, būtina dėvėti patogius drabužius iš orui laidžių medžiagų, nepamirškite užsidėti galvos apdangalą ir akinius nuo saulės su UV filtrais. Vieta, kurioje sportuojate, taip pat yra svarbi, todėl geriausia rinktis pavėsį. Be to, treniruočių trukmę ir intensyvumą vertėtų sumažinti iki minimumo. Taip pat nepamirškite, kad prieš treniruotę ir po jos reikia atvėsti, kad išvengtumėte perkaitimo. Ir dar kartą primename, kad jei nusprendėte treniruotis tokiu karštu oru, treniruokitės tik ryte arba vakare!