Antradienis, 21 sausio, 2025

Naujausi

Neramių kojų sindromas: kaip įveikti šią labai nemalonią problemą?

Jei jus ar jūsų artimąjį kamuoja naktiniai kojų traukuliai, pateikiame keletą tepalų ir vonių receptų, padėsiančių atsikratyti šios problemos ir gerai išsimiegoti.

Net gydytojams sunku atsakyti į šį medicininį klausimą. Net jei atliksite kojų ultragarsinį tyrimą, pasidarysite tyrimus, ateisite pas gydytoją su rezultatais, bet jis vis tiek pasakys, kad su jūsų kojomis yra viskas gerai. Ši būklė apibrėžiama kaip neramių kojų sindromas (NKS).

Kaip tai pasireiškia? Tai nemalonus pojūtis, kuris nėra panašus į skausmą ar tirpimą. Kojos taip smarkiai virpa, kad atrodo, jog nuolat jas judinate iš vienos vietos į kitą.

Kodėl jos taip dreba?

Kai žmogus pajudina koją, nemalonus pojūtis liaujasi, tačiau tik trumpam. Nuolatinis kojų judėjimas neleidžia užmigti ir kiekvieną naktį paverčia košmaru.

Pagal spazminių galūnių judesių skaičių nustatomas būklės sunkumo lygis:

  • Lengvas – kai per valandą atliekama nuo 5 iki 20 judesių;
  • Vidutinio sunkumo – nuo 20 iki 60 judesių per valandą;
  • Sunkus – daugiau nei 60 judesių per 1 valandą.

Jei būklė sunki, gali išsivystyti lėtinė depresija, todėl šį negalavimą reikėtų gydyti.

Šia liga dažniau serga moterys, ypač vyresnio ir vidutinio amžiaus.

Neramių kojų sindromo priežastys:

  • Medžiagų apykaitos sutrikimai.
  • Geležies trūkumas organizme.
  • Inkstų nepakankamumas.
  • Magnio, folio rūgšties, tiamino trūkumas.
  • Nėštumas.
  • 2 tipo cukrinis diabetas.
  • Kraujagyslių ligos.
  • Eckbomo ligos vienas iš simptomų.

Žmonėms, kuriems vakarais trūkčioja kojos, ne taip svarbu žinoti priežastį, svarbiau žinoti, kaip atsikratyti šios problemos. Pabandykime rasti vaistą kiekvienam atvejui.

KAIP ĮVEIKTI KLASTINGĄ LIGĄ

Nėštumo metu gydymas turi būti ypač atsargus. Gydytojas gali skirti raminamųjų vaistų arba geležies, folio rūgšties preparatų. Nėščiosioms svarbu nesijaudinti, daugiau vaikščioti prieš einant miegoti, eiti miegoti tuo pačiu metu, negerti kavos ar stiprios arbatos, ypač vakare.

Nėščioms moterims B, C ir E vitaminų trūkumas gali sukelti NKS. Gydytojas skiria vitaminų preparatų, kad kompensuotų šį trūkumą.

Gali padėti paprasti pratimai:

  • Ištieskite kojas, lenkite kojų pirštus prie savęs ir stenkitės atitraukti kulnus nuo savęs.
  • Kojas pakaitomis pakreipkite į kairę ir į dešinę.
  • Atlikite šiuos pratimus prieš pat miegą.

Šiuos pratimus turėtų atlikti ne tik nėščios moterys, bet ir žmonės, kuriems skauda ar maudžia kojas. Būtinai pridėkite važiavimo dviračiu pratimų. Taip pat naudingos kontrastinės vonios.

Ką daryti, jei mažus vaikus pradeda kamuoti Eckbomo sindromas? Jei pastebėjote Eckbomo sindromo požymių, pasistenkite greitai padėti savo vaikui. Beveik visiems padeda šilta vonia prieš miegą. Įpilkite į dubenį šilto, bet ne karšto vandens, ir leiskite vaikui jame mirkyti kojas, kol jos maloniai atsipalaiduos. Pamatysite, kaip jūsų vaikas pradės jaustis geriau.

MAUDŽIANTYS KELIAI NEDUODA RAMYBĖS

Jei naktį skauda sąnarius, tai gali būti dėl viršsvorio, artrito, artrozės ar osteoporozės. Tai labai sunkios ligos, kurias reikėtų gydyti. Jei žmogui naktį skauda kelius, vadinasi, jis jau serga osteoartritu.

Jei jūsų sąnariai reaguoja į oro sąlygas, tikriausiai sergate osteoporoze. Pasikeitus atmosferos temperatūrai pradeda skaudėti sąnarius.

Jei skauda pėdas, kulkšnis ar kelius, tai rodo venų išsiplėtimą arba kraujo krešulius kojų kraujagyslėse. Negydoma ši liga gali sukelti opas ir gangreną.

Norint išsiaiškinti naktinio skausmo priežastį, reikėtų atlikti kraujagyslių ultragarsinį tyrimą, ypač dėl trombozės. Tai svarbu, nes bet koks įprastas pritūpimas gali sukelti krešulio atsiskyrimą ir rimtesnes problemas.

Jei galūnės kažkada buvo sužalotos ir naktį jums skauda kojas, vadinasi, tai sena trauma, kuri jus iki šiol vargina. Tokiu atveju jums gali padėti sveika mityba ir fizinis aktyvumas.

Raumenų mėšlungis gali neleisti užmigti. Raumenys negauna pakankamai deguonies, todėl juos sutraukia mėšlungis. Judėjimo trūkumas gali būti pirmoji mėšlungio priežastis.

KODĖL SKAUDA KOJŲ BLAUZDAS

Jei skausmas atsiranda staiga, neleiskite jam likti nepastebėtam. Blauzdos gali būti labai skausmingos sergant tromboflebitu – pavojingiausia venų varikozės pasekme.

Pabandykite kurį laiką pastebėti, kaip tiksliai skauda kojų blauzdas.

  • Sergant tromboflebitu jų niekada nenustoja skaudėti. Iš pradžių skausmas yra pulsuojantis, vėliau jis virsta deginančiu, oda virš venų tampa raudona, skausminga ir sustandėjusi.
  • Jei procesas vyksta giliosiose venose, prasideda blauzdos patinimas. Patinimas yra pavojingas, nes gali padėti atitrūkti krešuliui ir nueiti į širdį.
  • Arterijų aterosklerozė yra labai pavojinga liga. Ją galima atpažinti iš blauzdų skausmo vaikštant. Kitas simptomas – ledinės pėdos, net ir šiltoje patalpoje.
  • Jei skausmas plinta į raumenis, yra stuburo pažeidimas, nors pats stuburas nėra skausmingas.
  • Jei yra kraujagyslių uždegimas, blauzdos būna silpnos.

Kaip patiems nustatyti ligos mastą:

  • Jei skausmas nurimsta, kai kojos pakeliamos į viršų – tai venų problemos;
  • Jei kojos tirpsta arba dilgčioja, tai yra stuburo problema;
  • Skausmas lėtai išnyksta, kai kojos nuleidžiamos žemyn – arterijų problema;
  • Dažni traukuliai – geležies, kalcio, magnio trūkumas.

Išsamią diagnozę gali nustatyti tik gydytojas, išsamiai ištyręs pacientą.

Svarbiausia neatmesti organizmo siunčiamų signalų, nes dažnai blauzdų skausmas yra rimtos ligos požymis.

KĄ DARYTI, KAD TO IŠVENGTUMĖTE

Galite išbandyti mūsų senelių naudotus metodus.

Saują pipirmėčių ir liepų žiedų 30 minučių užplikykite 1 litru verdančio vandens. Pamerkite kojas į užpilą. Žolelių vonia apsaugos nuo venų varikozės.

Žolelės gali padėti sumažinti sustingimą ir slegiantį spaudimą. Jums gali labai padėti gysločiai, dilgėlės ir šalpusniai. Infuziją reikia paruošti kaip pirmajame recepte.

Nuo patinimo taip pat gali padėti varškės tvarstis. Sutrinkite varškę be jokių priedų, apvyniokite patinusią vietą, palaikykite 4-5 valandas. Taip pat pakartokite 4-5 kartus.

Jei dažnai skauda blauzdų raumenis, atidėkite visus darbus ir kreipkitės į gydytoją.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---