Obuoliai – vieni populiariausių ir sveikiausių vaisių, kuriuos į savo mitybos racioną rekomenduojama įtraukti ir vaikams, ir suaugusiems. Vis dėlto, dauguma žmonių yra pratę lupti obuolius, o jų žieveles – išmesti. Svarbu žinoti, kad obuolių žievelės sudėtyje yra daug vertingų medžiagų, kurios turi teigiamą poveikį sveikatai ir grožiui. Šiame straipsnyje papasakosime apie obuolių žievelės privalumus ir pasidalinsime idėjomis, kaip ją protingai panaudoti.
Obuolių žievelės privalumai
Obuolių žievelėje yra vitaminų A, E, K, folio ir askorbo rūgšties, pektino, skaidulų, kalio, fosforo, natrio, cinko, vario, geležies ir kitų mineralų.
Be to, obuolių žievelėje yra flavonoidų, organinių rūgščių ir polifenolių – stiprių antioksidantų, kurie apsaugo ląsteles nuo pažeidimų ir priešlaikinio senėjimo.
Obuolių žievelėje esantys triterpenoidai ir kvercetinas pasižymi priešuždegiminėmis, antialerginėmis ir priešnavikinėmis savybėmis.
Obuolių žievelė padeda:
- stiprinti imunitetą ir didinti atsparumą infekcijoms;
- sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje ir užkirsti kelią aterosklerozei;
- reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir mažinti diabeto riziką;
- pagerinti kepenų ir tulžies pūslės veiklą;
- normalizuoti virškinimo procesus ir užkirsti kelią vidurių užkietėjimui;
- valyti organizmą nuo toksinų ir skysčių pertekliaus;
- kontroliuoti svorį ir aktyvinti medžiagų apykaitą;
- stiprinti kaulus ir dantis;
- gerinti odos, plaukų ir nagų būklę.
Idėjos, kaip panaudoti obuolių žievelę
Neskubėkite išmesti obuolių žievelių. Štai – keletas būdų, kaip galima jas panaudoti:
- Valgykite nenuluptus obuolius. Tai aprūpins organizmą vitaminais ir kitomis naudingomis medžiagomis. Rinkitės šviežius ir ekologiškus vaisius be pažeidimų ir dėmių.
- Obuolių žievelę dėkite į salotas, kokteilius, kompotus, uogienes, pyragus ir kitus patiekalus. Tai suteiks nuostabų aromatą ir skonį, be to, praturtins patiekalus naudingomis maistinėmis medžiagomis. Taip pat galite išdžiovinti obuolių žievelę ir ja paskaninti arbatą.
- Obuolių žievelė puikiai tinka grožio procedūroms. Pavyzdžiui, iš jos galite pasigaminti veido kaukę, kuri drėkins, skaistins ir stangrins odą. Susmulkinkite žievelę trintuvu, įdėkite medaus arba grietinės, ir tepkite ant veido 15-20 minučių. Nuplaukite šiltu vandeniu ir mėgaukitės rezultatu.
- Obuolių žievelė puikiai tinka tam tikrų negalavimų gydymui. Pavyzdžiui, ja galite tepti sumušimus, mėlynes, žaizdas ir nudegimus. Tai padės nuslopinti uždegimą ir paspartins gijimą. Obuolių žievelė taip pat gali padėti nuo gerklės skausmo, kosulio ir slogos. Ji palengvins kvėpavimą ir efektyviai kovos su mikrobais.
- Obuolių žievelė gali būti pritaikoma ir buityje. Pavyzdžiui, ja galite patrinti metalinius daiktus: tai suteiks jiems blizgesio ir apsaugos nuo korozijos. Taip pat galite įdėti obuolių žievelę į šaldytuvą arba šiukšliadėžę, kad pašalintumėte blogą kvapą. Iš obuolių žievelės taip pat galite pasigaminti natūralų oro gaiviklį: į puodą įpilkite vandens, įdėkite obuolių žievelės ir gvazdikėlių, įberkite cinamono. Užvirinkite.
Kaip matote, obuolių žievelė – ne bevertė atlieka, o vertingas produktas, kurį galima panaudoti labai įvairiais būdais. Neišmeskite: verčiau eksperimentuokite ir mėgaukitės obuolių žievelės privalumais!