Paprastai visi žino apie kasdienės higienos svarbą. Tai ypač svarbu, jei gyvenate aktyvų gyvenimo būdą. Tačiau pasirodo, kad ne visos kūno dalys yra prižiūrimos taip, kaip turėtų būti. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip dažnai turėtumėte praustis!
Dauguma žmonių švarą ir malonų kvapą vertina kaip komfortą ir pasitikėjimą savimi. Kasdienis maudymasis yra labai svarbus, o maudymosi dažnumą patartina pritaikyti prie individualių poreikių. Pastaruoju metu internete pasigirdo nuomonių, kurios privertė susimąstyti. Pasirodo, ne visas kūno dalis reikia kasdien prausti!
Kaip dažnai reikia praustis?
Specialistai pabrėžia, kad kasdienis viso kūno prausimasis gerina savijautą. Tačiau reguliarumas turėtų priklausyti nuo odos poreikių. Pavyzdžiui, plaukų nebūtina plauti kasdien, jei jų būklė gera, o galvos oda nėra riebi. Tai priklauso nuo plaukų tipo – ploni plaukai dažnai išskiria daugiausiai riebalų. Dėl to plaukai atrodo nušiurę ir slenkantys. Priešingai, garbanoti, stori ir šiurkštūs plaukai linkę išsausėti. Jiems reikia retesnio, bet stipresnio drėkinimo. O kaip dėl kasdienio dušo? Žinoma, jis skirtas apsivalyti – ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Daugeliui tai yra atsipalaidavimo po ilgos dienos forma. Tačiau per ilgas maudymasis kartu su itin stipriomis prausimosi priemonėmis gali sudirginti odos epidermį. Ar galite patikėti, kad po dušu rekomenduojama praustis tris kartus per savaitę?
Kurias kūno dalis prausiame rečiau?
Tai nėra nieko gėdingo, nes automatiškai prausiamės pagal tą patį modelį. Tačiau rečiausiai plaunamos vietos paprastai yra pėdos, kurioms reikia atskiros priežiūros. Deja, vien po dušu jų nenuplausite, todėl būtina atlikti kelias minutes truksiančią pėdų vonelę. Verta pridurti, kad pėdas reikėtų plauti kasdien, kad išvengtumėte epidermio sudirginimo ir įtrūkimų. Vienoje interneto svetainėje parašyta:
„Kita kūno dalis, kurią valome per retai, yra liežuvis. Kaip nurodo „Bright Side“, visi žinome, kad dantis ir dantenas reikia valyti kasdien, tačiau tik nedaugelis iš mūsų nepamiršta kasdien specialiu šepetėliu valyti liežuvį. Juk jame yra daugybė iškilimų, kuriuose gali kauptis bakterijos, sukeliančios, pavyzdžiui, blogą burnos kvapą.“