Mokslininkai nustatė, kad intensyvūs 4 sekundžių pratimai, kartojami periodiškai visą dieną, gali padėti neutralizuoti neigiamą pasyvaus gyvenimo būdo poveikį.
Kai kuriems mikro treniruočių idėja gali pasirodyti revoliucinga, tačiau ji nėra nauja. Japoniškas Kaizen metodas pagrįstas panašiu principu, kurio laikantis reikia atlikti tam tikrą veiksmą kiekvieną dieną tiksliai tuo pačiu metu lygiai vieną minutę.
Nepaisant to, kad sunku daug padaryti per 60 sekundžių, tai vis tiek priartina žmogų prie tikslo, nes tai yra nuoseklumas ir net mažos, bet atliktos užduoties pasitenkinimo jausmas. Ateityje metodika siūlo palaipsniui didinti užsiėmimų trukmę. Dažniausiai tai nėra sunku, nes minutės pradžia žmones įkvepia.
Kodėl keturių sekundžių treniruotes reikia paversti kasdieniu įpročiu, net jei reguliariai sportuojate kelis kartus per savaitę? Atliekami prieš vidurdienį, jie padeda pagerinti energijos mainus. Įrodyta, kad rytinė mankšta padidina energijos lygį ir gebėjimą susikaupti bei skatina sveikus mitybos įpročius.
Kitas tyrimas, paskelbtas „British Journal of Sports Medicine“, parodė, kad ryte atliekami pratimai pagerino dėmesio koncentraciją, mokymąsi ir sprendimų priėmimą.
Trumpos treniruotės gali sumažinti ligų riziką, susijusių su ilgalaikiu neveiklumu. Naujausi mokslininkų gauti duomenys padaro nuviliančią išvadą: vidutiniškai suaugęs žmogus sėdėdamas praleidžia apie 9 valandas per dieną. Tai padidina širdies ir kraujagyslių ligų, 2 tipo diabeto ir kitų medžiagų apykaitos sutrikimų riziką, tame tarpe įskaitant ir jaunimą. Tačiau stebėjimų metu buvo nustatyta, kad net mažiausias fizinis aktyvumas žymiai pagerina sveikatą, neatsižvelgiant į amžių.
Toks formatas neužima daug laiko. Net ir esant sunkiems darbo tempams ar prastovoms darbe, visada yra galimybė į savo tvarkaraštį įtraukti keturių sekundžių pratimus. Pavyzdžiui, pakeliui iki ofiso sėdimosios vietos ar ruošiant puodelį kavos.
Šioms treniruotėms nereikia jokių specialių treniruočių. Net jei fizinio lavinimo pamokoje atlikote paskutinį pratimą gyvenime, keturių sekundžių treniruotei nereikia prisiminti, kuo skiriasi atsispaudimai ant suolelio ar paprasčiausi pritūpimai. Pakanka atlikti keletą intensyvių pritūpimų, pabėgėti aukštyn ir žemyn viena laiptelių pakopa arba tinkamai pasimankštinti į skirtingas puses.
Nors keturių sekundžių mankštai pakanka vien tik noro, reikia atsižvelgti į keletą dalykų.
Raskite patogią aprangą. Akivaizdu, kad vargu ar specialiai persirengsite dėl keturių sekundžių. Bet jei dirbate namuose, verta įsigyti tam tikrą sportinę aprangą, kad jaustumėtės patogiai dienos metu. Biurui tinka kažkas paprastesnio, laisvalaikio stiliaus, ypač jei jūsų aprangos kodas darbe nėra per griežtas. Komforto rinkinys leis jums tinkamai nusiteikti ir padės palaipsniui ilginti treniruočių trukmę.
Nusistatykite priminimą išmaniajame telefone. Bet koks įprotis reikalauja įsitraukimo, kol tai taps kasdieniu įpročiu. Tai ypač svarbu atsiminti tiems, kurie dirba nuotoliniu būdu, nes biuro perkėlimas prie namų stalo dažnai nepastebimai sukelia dar didesnį neveiklumą. Todėl iš pradžių reikia padėti sau laiku išsiblaškyti. Mažiausiai 4 sekundes.
Laikykitės savo vandens gėrimo režimo. Didindamas fizinį aktyvumą, kūnas netenka daugiau vandens nei įprastai. Taigi, po kiekvieno keturių sekundžių sporto turite kompensuoti šį vandens nuostolį. Norėdami geriau kontroliuoti situaciją, galite įdiegti programą išmaniajame telefone ir padėti vandens butelį priešais savo kompiuterį.
Surasti keturias sekundes yra lengviau nei laukti pirmadienio. Pradėk naują gyvenimą jau dabar. 3-2-1 – pradedam!