Pirmadienis, 13 sausio, 2025

Naujausi

Močiutės arbata visada būdavo skanesnė? Išsivirkite ją taip pat!

Močiutės arbata visada buvo kažkas ypatingo. Sausainiai, naminė duona ir sviestas. Ir kvapni arbata. Močiutės nebėra, ir visi šie dalykai liko tik prisiminimuose. Beje, ji visada gerdavo arbatą iš stiklinės, o švenčių proga būdavo paruošiami gražiausi puodeliai.

arbata

Paaiškėjo, kad yra keletas triukų. Jei, žinoma, juos taip galima pavadinti. Tačiau tai visai ne triukai, o patobulinimai.

MOČIUTĖS ARBATA

Na, pirma, mano močiutė visada virdavo arbatą mažame arbatinuke, o ne taip, kaip dabar, tiesiog plikant puodelyje. Žinoma, niekas negirdėjo apie arbatą pakeliuose ir apie skirtingus skonius. Antra, arbata beveik visada buvo gruziniška ir tik kartais indiška.

Net kai arbatžolių asortimentas labai išaugo, o gruziniškos arbatos pastebimai atpigo ir iš tikrųjų tapo gana retos, močiutė vis tiek bandė jų rasti. Taigi, ilgai prisiminiau šį skonį. Bet iš tikrųjų paslaptis yra ne arbatžolėse. O tame, kad močiutė ruošdavo ją arbatinuke.

arbata

Kartą aš stebėjau visą procesą ir pamačiau, kad ji kartu su arbatžolėmis prideda nedidelį žiupsnelį sodos. Ir tokį pat žiupsnelį cukraus. Tada ji pila verdantį vandenį ir 5 minutėms uždengia arbatinuką. Praėjus šiam laikui, močiutė išpilstydavo šiek tiek arbatos į puodelius ir užpildavo karštu vandeniu.

Močiutės arbata

Sakoma, kad sovietinėse valgyklose į arbatą pridėdavo sodos. Nes tokiu būdu reikėdavo mažiau arbatžolių, tačiau spalva išlikdavo sodri. Ir, žinoma, cukraus. Kas prisimena saldžią arbatą valgyklose?

Trumpai tariant, kai pamačiau parduodamą gruzinišką arbatą, nieko negalvojusi nusipirkau pakelį. Ir visus šiuos veiksmus bandžiau pakartoti. Deja, arbata manęs visiškai nesužavėjo. Pabandžiau įdėti mėtų ir truputį citrinos sulčių. Arbatą gelbėjo tik didelis cukraus kiekis. Tačiau visą laiką išliko jausmas, kad kažką darau ne taip.

arbata

Beje, močiutė niekada nedėjo cukraus tiesiai į arbatą. Ji visada turėjo gabalinio cukraus ir visada gėrė arbatą su kąsniu jo. Ji sakė, kad jos mama to išmokė. Ji kąsnį cukraus užgerdavo arbata. Išbandžiau ir aš. Panašu, kad tokiu būdu skonis yra geresnis. Aš taip pat pastebėjau, kad jei pridedate daugiau arbatžolių, tada situacija taip pat pagerėja.

Močiutė imdavo du šaukštus, o aš bandžiau įdėti tris. Šį metodą pabandžiau ir su arbata, atvežta iš Indijos. Ji, žinoma, turi visiškai kitokį skonį ir kvapą. Ir vis dėlto man patiko močiutės būdas. Dabar užplikau arbatą tik arbatinuke, o tada atskiedžiu karštu vandeniu. Kažkodėl man atrodo, kad ji tampa daug skanesnė.

Čia yra mūsų instrukcijos, kaip paruošti močiutės arbatą:

  1. Į arbatinuką įdėkite du ar tris šaukštus arbatžolių.
  2. Įberkite nedidelį žiupsnelį sodos, po to – žiupsnelį cukraus, užpilkite verdančiu vandeniu.
  3. Po penkių minučių supilkite į stiklines. Įpilkite maždaug trečdalį arbatos, tada atskieskite karštu vandeniu iš virdulio.

Cukrus, citrina, mėtos ir kitos žolelės gali būti pridėti jūsų nuožiūra.

arbata

Močiutės arbata primena šiltas vasaros dienas, kai ryte susirinkdavome į pavėsinę papusryčiauti ir aptarti dienos planų. Ir kaip puiku tai buvo!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Taro prognozė sausio 13–19 d. 2025 m.: Atskleiskite savo savaitės kortą!

Taro prognozė sausio 13–19 d. žada, kad savaitė bus kupina netikėtumų visiems Zodiako ženklams! Pasiruoškite gilesniam savęs pažinimui ir svarbiems sprendimams su unikalia Taro...

10 ženklų, kad jūsų telefonas buvo nulaužtas. Kaip tai patikrinti dabar!

Išmanieji telefonai gali viską – nuo bankinių operacijų iki vaizdo skambučių ar išmaniųjų namų valdymo. Tačiau toks priklausymas nuo įrenginio gali atsigręžti prieš jus,...
---