Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Mielės su pasibaigusiu galiojimu. Ar galima jas naudoti?

Mielės yra dviejų rūšių: sausos ir presuotos. Pastarosios, paprastai, turi trumpą galiojimo laiką, priešingai nei sausos. Ir jei šeimininkė neturėjo laiko gaminti, tuomet ji turi nuspręsti, ar galima naudoti mieles su pasibaigusiu galiojimu.

Mielės

Mielės su pasibaigusiu galiojimu

Kepant svarbu, kad tešla būtų puri. Šis rezultatas pasiekiamas mielių dėka.

Jos turi daug naudingų savybių. Mielėse yra amino rūgščių ir mikroelementų, kurie teigiamai veikia odą, plaukus ir nagus. Šis produktas padeda pagerinti medžiagų apykaitą organizme, stiprina imunitetą.

Kartais atsitinka, kad šeimininkė neturėjo laiko panaudoti mielių ir jų galiojimo laikas pasibaigė. Žinoma, geriau būtų iš karto nusipirkti šviežių. Tačiau taupios namų šeimininkės dažnai užduoda klausimą: „Kas nutiks, jei į tešlą įmaišysiu mieles, kurių galiojimas pasibaigęs?“.

Juk tešla gali pakilti arba ne. Antruoju atveju tešla gausis sunki ir klampi. Nepaisant to, galime tvirtai pasakyti, kad mielės su pasibaigusiu galiojimu organizmui nepadarys žalos.

Mielės

Tačiau prieš naudodama tokias mieles, šeimininkė gali patikrinti jų veikimą. Norėdami tai padaryti, įpilkite nedidelį kiekį produkto į šiltą vandenį arba pieną ir įberkite šiek tiek cukraus.

Jei po 10 minučių pamatysite, kad atsirado putų, tokias mieles galima naudoti. Šviežių mielių aktyvumas tikrinamas panašiai.

Be to, produkto tinkamumą galima nustatyti ir kitu būdu. Presuotos mielės turi būti kreminės, nelipnios. Priešingu atveju geriau jas išmesti.

Mielių atgaivinimas

Jei šeimininkė nenusprendė, ką daryti su mielėmis, kurių galiojimo laikas pasibaigęs, galite pabandyti atkurti jų veiklą.

Mielės

Norėdami tai padaryti, susmulkinkite mieles į mažus gabalėlius. Užpilkite jas šiltu pienu (trečdalis stiklinės pieno 30 g mielių). Išmaišykite mišinį ir perkoškite per marlę arba sietelį. Įpilkite šiek tiek cukraus, išmaišykite ir palaukite 15-20 minučių. Jei ant paviršiaus atsiranda putų, tokias mieles galima naudoti.

Mielės naudojamos ir kitiems tikslams. Pavyzdžiui, kaip trąša augalams vazonuose ar sode.

Jos taip pat gali būti naudojamos kosmetologijoje. Veido kaukės su mielėmis pagerins odos būklę.

Taigi, spręsdami, ką daryti su mielėmis, kurių galiojimo laikas pasibaigęs, patikrinkite jų aktyvumą. Po to nuspręskite, kaip jas naudoti: kepti skanėstus, naudoti kaip veido kaukę, ar kaip augalų trąšas.

Mielės

Žinoma, ateityje būtina pirkti nedidelį kiekį mielių. Šis produktas turi trumpą galiojimo laiką. O atidarytas pakuotes geriausia laikyti šaldytuve arba šaldiklyje.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---