Tokiems šunims reikia papildomo dėmesio. Ryškių spalvų šunys, ypač balti, visada atrodo įspūdingai. Parodose jie sulaukia daug dėmesio, o gatvėje džiugina praeivius. Rinkdamiesi augintinį, tik nedaugelis susimąsto apie tai, kad šviesios spalvos šuns priežiūra reikalaus daugiau pastangų.
Ir taip yra ne tik todėl, kad šviesios spalvos kailis greitai išsitepa. Kartais šviesios spalvos kailis tampa išblukusiai geltonas, ir nesvarbu, kaip dažnai maudote savo augintinį, kailio spalva gali nepasikeisti. Kokia gali būti to priežastis? Balto šuns kailio priežiūra yra dvigubai sudėtingesnė.
Jei tamsios kailio spalvos gali paslėpti netinkamą priežiūrą, tai su šviesia spalva viskas daug sudėtingiau. Ką lemia nepakankama balto arba šviesaus šuns kailio priežiūra? Tai natūraliai pastebima esant baltam kailiui.
Jei nesilaikoma higienos, kailis po akimis ir ant snukio, dėl natūralių išskyrų iš akių ir burnos, pasidaro rausvas arba raudonas. Prieš pradėdami šalinti išskyrų dėmes, pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju, kad būtų išvengta infekcijos, alergijos ar kitos galimos sveikatos problemos.
Nesilaikant tinkamųjų higienos priemonių po šėrimo, ant gyvūno smakro atsiranda tam tikrų spalvos pakitimų. Dėl neteisingo tam tikrų pašarų vartojimo gali atsirasti kailio pigmentacija. Balto šuns kailio priežiūra turi būti atliekama reguliariai, kad šviesios spalvos augintinio kailis būtų gražus ir išpuoselėtas, reikia atsižvelgti į keletą ypatybių ir atlikti tam tikras reikalingas procedūras.
Maudymo procedūros. Po kiekvieno pasivaikščiojimo reikia nuplauti šuns letenas ir pilvą. Ypatingą dėmesį skirkite kirkšnių sričiai, kur gali likti šlapimo pėdsakų. Po plovimo kailį reikia rūpestingai išdžiovinti, iššukuoti ir iškedenti. Jei vedžiojant augintinis dažnai išsitepa savo snukutį, galite pasiimti specialių drėgnų servetėlių.
Pilnai maudymo procedūrai naudokite tik specialias kosmetikos priemones, skirtas šviesios spalvos šunims. Sniego baltumo augintiniams turėtumėte naudoti balinamuosius šampūnus. Jei kailis pasidarė matinės spalvos, nuo to reikėtų naudoti specialias priemones.
Kad šviesios spalvos šuns kailio priežiūra būtų visavertė, po plovimo šampūnu turėtumėte naudoti aukštos kokybės kondicionierių, kuris sudrėkintų kailį, sustiprintų jį ir sumažintų dėmių atsiradimo tikimybę.
Norėdami išbalinti kailį, profesionalūs kirpėjai naudoja specialius balinamuosius miltelius, kurie pakeičia maudynes. Tai savotiškas sausas šampūnas, kuris užtikrina tinkama baltų plaukų priežiūra.
Nerekomenduojama jį naudoti nuolat, o tik dalyvaujant šunų parodose arba kai nėra galimybės tinkamai išmaudyti šuns.
Higieninė šuns kailio priežiūra. Po to, kai jūsų augintinis paėda ar išgeria vandens, ant smakro dažnai lieka maisto likučių ar drėgmės. Tai skatina grybelinės floros vystymąsi. Laikui bėgant šioje srityje gali pakisti kailio spalva. To galima išvengti uždedant ant sprando specialų rankšluostį prieš maitinimą ir po ėdesio nušluostant jį drėgnu ir sausu rankšluosčiu.
Dėl išskyrų po baltaplaukių šunų akimis dažnai susidaro vadinamieji rausvos arba geltonos spalvos „ašarų takai“. Parduotuvėse galima įsigyti specialių priemonių ašarų dėmėms šalinti. Tai gali būti tirpalai, servetėlės arba losjonai. Paprastai jie tepami kasdien pagal naudojimo instrukciją.
Šviesiaplaukių šunų mitybos ypatumai. Kai kurie maisto produktai gali turėti įtakos gyvūno kailio spalvai.
To nereikėtų ignoruoti prižiūrint baltų šunų kailį.
Natūralus šunų su šviesiu kailiu šėrimas. Į natūraliu šėrimu pagrįstą dietą negalima įtraukti maisto, kuriame yra daug vario, jodo ir mangano.
Mėsos subproduktai (kepenys ir širdis), jūros dumbliai ir burokėliai – tai maisto produktai, kurie turi didžiausią poveikį šuns kailio spalvai. Jų reikėtų visiškai vengti.
Morkos turėtų būti vartojamos ribotais kiekiais ir tik nesant spalvos pakitimo požymių. Baltas kailis gali pagelsti dėl vitaminų ir mineralų trūkumo.
Todėl taikant natūralų šėrimo būdą į šuns racioną turi būti įtraukti specialūs kailiui skirti vitaminų ir mineralų kompleksai.
Šunų, turinčių šviesų kailį, šėrimas sausu ėdalu.
Į racioną nereikėtų įtraukti sauso ir konservuoto maisto, kuriame yra didesnis kiekis baltymų, vario, karotino ir jodo.
Tinkamai prižiūrint šviesiaplaukio šuns kailį, reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kokios yra maisto sudedamosios dalys, nes kviečiai, soja, kukurūzai ir burokėlių minkštimas gali sukelti kailio patamsėjimą ir paraudimą.
Baltaplaukių šunų veislių atstovai dažniau nei kiti šunys kenčia nuo alergijos maistui. Todėl jiems parenkamas specialus hipoalerginis ėdalas, kurio pagrindą sudaro vienos rūšies baltymai ir angliavandeniai.
Svarbu žinoti, kad vištiena ir grūdai, ypač kukurūzai, yra labai stiprūs alergenai. Tuo tarpu ėriena arba kalakutiena su ryžiais yra geras pasirinkimas šeriant šviesaus plauko šunis.
Dirbtiniai kvapikliai, dažikliai ir konservantai yra draudžiami. Jei konservų spalva ryški ir sodri, juose tikriausiai yra dažiklių, kurie gali paveikti balto kailio gyvūno spalvą.
Šviesiaplaukio šuns priežiūra – tai ne tik tinkama mityba ir kailio priežiūra, bet ir kokybiškos įrangos įsigijimas.
Nupirkę augintiniui apykaklę ar petnešas, kurios tepa ir palieka dėmes ant šuns kailio ir odos, nepridėsite jam papildomo grožio. Šią problemą išspręsti bus itin sunku.
Kartais tenka nukirpti išteptus plaukus. Todėl renkantis stilingą pavadėlį ar gražias petnešas svarbu žiūrėti ne į įrangos grožį, o į jos patogumą ir, svarbiausia, kokybę!
Jei atsižvelgsite į visus minėtus punktus, šviesaus šuns kailio priežiūra duos nuostabių rezultatų. Gyvūnas spindės kerinčiu kailio grožiu ir ilgus metus džiugins savo mylimą šeimininką.