Džiovinti drabužius žiemą ar rudenį šaltame bute (be balkono ir elektrinės džiovyklės) – nelengva užduotis. Sulankstoma džiovyklė užgriozdina gyvenamąją erdvę, o šlapi drabužiai džiūsta daug valandų, o kartais – net keletą dienų. Kaip pagreitinti šį procesą? Mes jums papasakosime, kaip greitai ir efektyviai išdžiovinti skalbinius. Pasirodo, tai yra labai paprasta.
Tinkamai išdžiovinti šlapius drabužius nepakenkiant šeimos narių sveikatai – tikras mokslas. Mes tikrai nejuokaujame! Ekspertai nepataria miegamajame kabinti šlapių skalbinių, nes taip padidės drėgmė. Sanitariniai standartai yra 30–45% drėgmė žiemą ir 30–60% šiltuoju metų laiku.
Jei džiovinate drabužius svetainėje ar miegamajame, drėgmė gali būti didesnė nei 65%. Tiesioginė to pasekmė – atsiradęs pelėsis, baldai ir vidaus apdaila taps netinkami naudoti, suges įranga. Namų gyventojai greitai pradės skųstis galvos skausmais, kosuliu ir dažnu peršalimu. Būtent todėl geriausia džiovyklę pastatyti prieškambaryje.
Rūbų džiovinimas virtuvėje nėra pats geriausias sprendimas, nors ir atrodo labai logiškas. Taip, drėgmė išgaruos daug greičiau, tačiau drabužiai sugers maisto kvapus ir smulkias riebalų daleles.
Kaip išdžiovinti skalbinius vos per 2 valandas?
Internete gausu nuostabių idėjų, kurios palengvina gyvenimą. Vieną iš jų pasiūlė tinklaraštininkės Pardee Rubin ir Charlotte Figg. Merginos turi nedidelį verslą: jos prekiauja plovikliais ir dalijasi naudingais patarimais „TikTok“ platformoje. Viename įraše jos papasakojo, kaip išdžiovinti drabužius beveik akimirksniu po skalbimo.
Po gręžimo ciklo Purdy ir Charlotte rekomenduoja į skalbimo mašiną įdėti keletą švarių, sausų rankšluosčių ir vėl paleisti programą. Taip drėgni daiktai suteiks daugiau drėgmės rankšluosčiams ir greičiau išdžius.
Pakabinkite skalbinius ant džiovyklės šalia radiatoriaus. Taip pat reikės padaryti drabužių „kupolą“. Paimkite sausą paklodę ir dalį jos padėkite ant radiatoriaus, o kita dalimi uždenkite skalbiniais. Tokioje „palapinėje“ šiluma išliks ilgiau ir nesisklaidys į skirtingas puses. Taip jūsų drabužiai išdžius daug greičiau. Išbandžiusieji šį metodą tvirtina, kad visi skalbiniai nepriekaištingai išdžiūsta vos per 2 valandas.
Kaip galite greičiau išdžiovinti skalbinius?
Galite išbandyti dar keletą gudrybių, kurios taip pat puikiai pasiteisina.
Drabužius kabinkite ne išilgai džiovinimo lentynų, kaip darėte anksčiau, o skersai jų: skalbinius segtukais pritvirtinkite prie pirmo ir paskutinio strypų. Taip kelis kartus greičiau išgaruos drėgmė, o ant džiovyklės tilps daugiau daiktų. Drabužiai bus geriau vėdinami, nes jie nebus perlenkti per pusę. Taip pat geriausia drabužius skalbti nedidelėmis partijomis: skalbiniai nesilies vienas prie kito, o procesas vyks greičiau.
Kad dideli daiktai, tokie kaip patalynė, paklodės ir vonios rankšluosčiai, išdžiūtų tolygiai, apsukite juos maždaug kas 30–60 minučių. Visus kitus skalbinius reikia apversti maždaug du kartus per dieną ir ištiesinti. Pusiau drėgną patalynę iš vidaus galima išlyginti lygintuvu ir pakabinti džiūti dar valandai.
Pirmiausia kiekvieną daiktą kruopščiai ištiesinkite ir pakratykite, kad atsikratytumėte drėgmės pertekliaus raukšlėse. Drėgni drabužiai greičiau išdžius, jei tai darysite pakankamai atsargiai.
Sukurkite šilto oro cirkuliaciją naudodami kompaktišką šildytuvą arba plaukų džiovintuvą: jei reikia, kiekvieną daiktą išdžiovinkite atskirai. Beje, jei skalbėte tik porą marškinių, megztinių ar marškinėlių, galite juos pakabinti ant pakabų. Taip daiktai išsitiesins veikiami gravitacijos jėgos, o išlyginti juos bus daug lengviau.
Po skalbimo masyvius daiktus, tokius kaip megztiniai, reikia išdėlioti ant rankšluosčio, susukti į ritinį ir gerai išspausti. Rankšluostis sugers drėgmės perteklių.
Dabar galite išdidžiai vadinti save greito ir efektyvaus drabužių džiovinimo meno guru. Kuriuos iš šių triukų sėkmingai naudojate jau seniai, o kurie jums yra nauji? Pasidalinkite komentaruose!