Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Labai paprastas būdas išsaugoti jaunystę: padės šis dilgėlių vynas

Tai – tikras eliksyras, vitaminų šaltinis, kuris padeda susidoroti su gyvenimo krūviu ir atjaunėti. Šis gėrimas apjungia visas naudingas dilgėlių ir sauso raudonojo vyno savybes.

Toks vynas yra labai naudingas vyrams. Jis gerina seksualinį aktyvumą, didina potenciją (šiam tikslui naudojamas ir dilgėlių sėklų nuoviras, tačiau kartu su raudonuoju vynu jis yra efektyvesnis).

Raudonojo vyno nauda (vidutinė dozė: ne daugiau kaip 50–100 ml per parą) jau seniai įrodyta. Jis naudojamas sveikos mitybos dietose ir netgi pooperacinio gydymo laikotarpiu.

Raudonajame vyne yra galingas augalinis antioksidantas – resveratrolis (jo randama vynuogių sėklose ir uogų odelėje), kuris padeda neutralizuoti laisvuosius radikalus, apsaugo ląsteles nuo žalingo poveikio.

Kadangi raudonajame vyne yra procianidų, jis stiprina širdies raumenį, mažina insulto riziką, palaiko kraujagyslių elastingumą. Raudonasis vynas skiedžia kraują: neleidžia susidaryti kraujo krešuliams, padidina hemoglobino kiekį.

Kaip pasigaminti:

Tamsaus stiklo stiklinėje arba keraminėje talpykloje įdėkite 10 šaukštų dilgėlių sėklų (iš anksto sumalkite kavamale). Įpilkite 0,7 litrų sauso raudonojo vyno, sandariai uždarykite ir palikite tamsioje vietoje kambario temperatūroje 10 dienų.

Nepamirškite kasdien pakratyti indo, kad būtų geresnis poveikis. Tada nukoškite vyną, užvirinkite ant mažos ugnies ir virkite 3-4 minutes. Tuomet vėl perkoškite.

Kai vynas truputį pravės, šiek tiek pridėkite skysto medaus.

Vyno laikymo konteinerį reikia sterilizuoti. Tai galite padaryti garindami, kaip daroma konservuojant, arba dezinfekuodami verdančiu vandeniu, įpilant citrinos rūgšties (1 šaukštelis su 0,5 litrų vandens).

Supilkite gautą vyną į indą, sandariai užkimškite ir laikykite šaldytuve.

Gerkite šio vyno nuo 50 iki 100 ml per dieną.

Dilgėlinė naudojama įvairioms ligoms gydyti. Konkretus paruošimo būdas priklauso nuo to, kokia augalo dalis naudojama (lapai, sėklos, šaknys) ir nuo to, kokia liga gydoma.

Tačiau yra ir nemažai kontraindikacijų. Dilgėlės nenaudojamos, kai yra:

Padidėjęs kraujo krešėjimas, venų varikozė, tromboflebitas, aterosklerozė, hipertenzija, alergija augalui, sunkios inkstų patologijos formos.

Bet kokiu atveju, medicininiam naudojimui būtina pasikonsultuoti su gydytoju ir nustatyti vartojimo būdą bei trukmę.

Būkite sveiki!

Šaltinis

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---