Pirmadienis, 27 sausio, 2025

Naujausi

Kokios kempinės kenkia sveikatai ir grožiui: patikrinkite savo vonios kambarį

Dauguma mūsų naudojamai kempinei neteikia ypatingo dėmesio, tačiau specialistai teigia, kad tai –  didelė klaida. Kai kurių tipų kempinės gali smarkiai pakenkti sveikatai, todėl naudinga išsiaiškinti, kokių tipų kempinių geriau nenaudoti.

Rekomenduojame apsižvalgyti po savo vonios kambarį ir įsitikinti, kad čia nėra tam tikro tipo kempinių. Būtent tai gali užtikrinti, kad jūs tikrai nepakenksite savo sveikatai.

Kilpinė kempinė

Tokio tipo kempinės naudojamos jau nuo seno. Nors šių kempinių naudojimas daugumai mūsų atrodo įprastas, tačiau tai tikrai nėra pats geriausias pasirinkimas. Kodėl?  Kuo dažniau bus naudojama tokia kempinė, tuo trapesnė ji taps. Gali atrodyti, kad tokia kempinė gali puikiai nušveisti odą, tačiau iš tiesų ant odos gali atsirasti nedidelių pažeidimų, dėl kurių išsivystys uždegimas.

Be to, tokio tipo kempinės yra saugus bakterijų prieglobstis. Net ir išplautoje kempinėje lieka negyvų odos ląstelių, o bakterijos ir kiti mikrobai turi pakankamai laiko ir galimybių augti ir plisti.

Liufa kempinė

Techniškai tai net nėra kempinė, tačiau daugybė žmonių vis dar naudoja šį natūralios kilmės daiktą higienos tikslais. Taip, naujos liufa kempinės tikrai yra higieniškos, tačiau jų ilgaamžiškumui įtakos turi tai, kaip tokiomis kempinėmis rūpinamasi.

Liufa kempinė padeda pašalinti negyvas odos ląsteles, kurios įstringa visuose jų pluoštinės matricos kampuose. Po naudojimosi šia kempine dauguma žmonių  ją tiesiog palieka vonioje, todėl šioje kempinėje ima daugintis bakterijos. Vonios aplinka  yra drėgna ir maloni – čia mažai cirkuliuoja oras, todėl susidaro puiki terpė daugintis bakterijoms, kurios valgo bet kokias organines medžiagas, pavyzdžiui, negyvas odos ląsteles.

Įvairiems pažeidimams atsparios kempinės

Dauguma audinių, kurie nesiglamžo, yra atsparūs dėmėms, kandims ir kitiems veiksniams, yra apdorojami perfluorintomis cheminėmis medžiagomis (PFC).  Dauguma sintetinių audinių, nors ir ne visi, nesugeria vandens ir nereguliuoja temperatūros. Šis barjerinis poveikis taip pat gali sudaryti palankias sąlygas bakterijoms, kurios gali sukelti odos ligas, daugintis. Būtent todėl tokių kempinių geriausia atsisakyti.

Kokias kempines rinktis, jei rūpinatės savo sveikata? Pavyzdžiui, galite išbandyti bambukinę kempinę, tačiau ji neturėtų būti per kieta. Šveičiamųjų kempinių nereikėtų naudoti kasdien: darykite pertraukėles, kad oda spėtų atsigauti. Jei įmanoma, drėgnos kempinės nelaikykite vonioje, ir stenkitės kuo dažniau ją išplauti.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Savaitės horoskopas (2025-05 savaitė): Šie Zodiako ženklai jaus emocinį kalnelius – kas pakils į aukštumas, o kas kovos su sunkumais?

Jaučiate kosminę energiją ore? Ši savaitė gali būti lemiama! 🌠 Sužinokite, kaip žvaigždės jums išsirikiuoja ir ką turite žinoti, kad maksimaliai išnaudotumėte tai. ♒...

Pirmadienio juoką keliantis horoskopas (sausio 27 d.): Trys Zodiako ženklai laukia netikėtų siužeto posūkių su romantikos ir paaukštinimo prieskoniu!

Jaučiate kosmines vibracijas šiandien? Leiskite žvaigždėms vadovauti kiekvienam jūsų žingsniui su šiandienos horoskopu! 🌺 Tyrinėkite savo asmeninį astrologinį patarimą čia. ♒ Vandenis (sausio 20...
---