Pirmadienis, 13 sausio, 2025

Naujausi

Kodėl turėtumėte uždaryti skalbimo mašiną, kai išeinate iš namų

Pirmąją skalbimo mašiną sukūrė ir užpatentavo amerikietis Jamesas Kingas dar 1851 m. Nuo tada skalbti tapo daug lengviau ir patogiau. Tačiau daugelis šio įprasto proceso detalių vis dar kelia namų šeimininkėms klausimų. Štai, pavyzdžiui, skalbimo mašinos durelės. Ar verta jas visą laiką laikyti atidarytas?

Viena vertus, atviros skalbimo mašinos durelės pailgina jos tarnavimo laiką, nes mašina pati išdžiūsta. Kita vertus, tai sukelia ir rūpesčių, kuriuos aptarsime toliau.

Skalbimo mašinos durelės

Kad šis padėjėjas jums ištikimai tarnautų ilgą laiką, turite jį tinkamai prižiūrėti. Pagrindinės gedimų priežastys yra nuosėdų susidarymas ant elektrinio šildytuvo ir filtro užsikimšimas.

Tačiau svarbų vaidmenį atlieka ir paties būgno būklė. Reguliarus vėdinimas padeda išvengti nemalonaus kvapo ir pelėsio ant būgno bei guminių tarpinių. Norėdami jais pasirūpinti, palikite dureles praviras po kiekvieno plovimo bent vienai valandai.

Be to, visas vidines mašinos dalis reikėtų nuvalyti sausa šluoste, ypač atkreipkite dėmesį į guminį liuką, kurio raukšlėse dažnai kaupiasi stiprūs nešvarumai. Jei turite džiovyklę-skalbyklę viename, tuomet išvalyti guminių tarpinių tarpus reikia po kiekvieno džiovinimo, nes ten kaupiasi pūkai nuo rūbų.

Uždaryti ar neuždaryti?

Atrodo, jau kaip ir aišku, kad durelių geriau neuždaryti. Tačiau kartais tai sukelia nemažai problemų. Pavyzdžiui, į atvirą skalbyklę įlipusių augintinių šeimininkai dažnai nepastebi.

Pavyzdžiui, Norvegijoje katė, vardu Zero, netyčia pateko į skalbimo mašiną ir išgyveno 40 minučių skalbiama 30 laipsnių temperatūroje vilnos režimu. Jai pasisekė, kad tai nebuvo patalynė ir 95 laipsnių temperatūra. Pasitaiko atvejų, kai vaikai pateko į skalbimo mašiną ir negalėjo iš jos išeiti be suaugusiųjų pagalbos.

Būna ir taip, kad atidarai iš elektros tinklo atjungtos mašinos dureles, o ten yra vanduo, kurio dar visai neseniai nebuvo. Dar blogiau, jei jis jau ne tik būgne, bet ir ant grindų. Sakote, taip nebūna? Tačiau santechnikai turi kitokią nuomonę.

Iš kur atsiranda vanduo

Yra dvi priežastys, dėl kurių išjungtoje skalbimo mašinoje gali atsirasti vandens. Drumstas vanduo su būdingu kvapu per išleidimo žarną gali patekti į plovimo būgną. Taip atsitinka, jei kanalizacija yra prijungta prie kriauklės sifono.

Paprastai tai sukelia netinkamas kanalizacijos prijungimas ir užsikimšę vamzdžiai. Užsikimšimą galima pašalinti savarankiškai, tačiau teisingai prijungti kanalizaciją yra sunkesnė užduotis.

Švarus vandentiekio vanduo gali patekti į poveržlę iš sugedusio tiekimo įleidimo vožtuvo. Tai lengva patikrinti: išjunkite vandens tiekimo uždarymo vožtuvą. Jei vanduo nebeteka, problema yra vožtuve.

Ką daryti?

Kad skalbimo mašina jums tarnautų ilgą laiką ir neužtvindytų vonios, laikykitės šių rekomendacijų. Po kiekvieno plovimo palikite dureles visiškai atidarytas kelias valandas. Tuo pačiu metu iš karto po plovimo užsukite vandens vožtuvą.

Sumontuokite atbulinį vožtuvą kanalizacijai. Šis paprastas prietaisas skirtas apsaugoti kanalizacijos sistemą nuo nuotekų iš kanalizacijos grąžinimo atgal į skalbimo mašinos būgną. Net jei esate tikri savo mašinos būkle, bet kuriuo atveju sandariai uždarykite dureles. Bent jau tada, kai ilgą laiką esate išvykęs iš namų.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Savaitės horoskopas (2025-03 savaitė): Kuri Zodiako ženklas atvers netikėtas karjeros galimybes?

Ar visata jums siunčia specialią žinutę šią savaitę? Pasiruoškite iššifruoti žvaigždes ir sužinoti, kas parašyta jūsų kosminiame scenarijuje! 🌜 Patikrinkite šios savaitės horoskopą žemiau....

Pirmadienio juoko-skopas (sausio 13 d.): Laikykite pinigines arti, nes trys zodiako ženklai netrukus patirs finansinį skirtuką!

Ką visata jums šiandien suplanavo? Gaukite išskirtinį žvilgsnį į savo likimą ir priimkite artėjančias galimybes! 🌺 Detalės jūsų laukia žemiau. ♒ Vandenis (sausio 20...
---