Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Ko negalima daryti per karščius ir kaip teisingai atsivėsinti?

Žmonės labai džiaugiasi vasara ir šiluma, nes laiką galima leisti gamtoje prie ežero, pasivaikščioti gryname ore. Šilumą namuose taip pat nesunku ištverti – daugelis turi ventiliatorius ar kondicionierius, kurie atvėsina patalpas, taip pat galima vilkėti lengvus drabužius ir visuomet šalia turėti gaiviųjų gėrimų. Tačiau vis dėl to per karščius galima padaryti klaidų, kurios tik pakenks organizmui.

Ventiliatoriai

Pavyzdžiui, jei patalpoje oro temperatūra viršija +35 laipsnius, geriau kuriam laikui pamiršti ventiliatorių, nes jo naudojimas gali būti pavojingas. Jis tik padidins karšto oro srautus jo visai neatvėsindamas. Tai gali sukelti šilumos smūgį.

Sportas

Taip pat reikėtų vengti aktyvaus sporto. Dėl karščio ir didelio intensyvumo kūnas gali labai lengvai perkaisti.

Vaistų vartojimas

Taip pat tie, kurie įprastai vartoja vaistus, neturėtų nutraukti jų vartojimo. Pavyzdžiui, karštis labai praverčia hipertenzija sergantiems žmonėms, nes esant aukštai temperatūrai, kraujo spaudimas normalizuojasi. Dėl to daugelis vasarą nustoja vartoti vaistus, tačiau taip daryti nereikėtų. Jei tą dieną jaučiatės gerai, nebūtinai taip bus ir rytoj.

Kondicionierius

Per karščius kondicionieriaus temperatūra turėtų būti nustatyta apie +22 laipsnius, tačiau visą laiką jo naudoti nereikėtų. Jei dirbate patalpoje, kuri yra kondicionuojama, galite peršalti ir susirgti plaučių uždegimu, todėl reikėtų kartas nuo karto kondicionierių išjungti.

Oro kondicionierius taip pat gali sukelti ir kitokią neigiamą įtaką organizmui: mieguistumą, nuovargio jausmą, migreną. Jei pradedate jausti šiuos simptomus, išjunkite kondicionierių ir išeikite pakvėpuoti grynu oru.

Šaltas maistas ir gėrimai

Per karščius taip pat norime ir suvalgyti ar atsigerti ko nors šalto, vakare nusiprausti po vėsiu dušu, tačiau vertėtų nepamiršti, kad viską reikia daryti saikingai. Dažnai pasitaiko, kad žmonės būtent vasarą suserga angina ar kitaip sunegaluoja. Mūsų kūnai nėra pritaikyti greitai besikeičiančiai temperatūrai, todėl tai reikėtų daryti atsargiai. Jei jaučiate, kad kūnas įkaito, tuomet atsivėsinti reikėtų palaipsniui.

Imunitetas per karščius taip pat gali nusilpti, lygiai taip pat kaip ir šaltuoju metų laiku. Taigi, prieš antrą ledų porciją leiskite kūnui šiek tiek sušilti, ir vietoje šalto dušo geriau nusiprauskite po šiltu, nes tai irgi atneš palengvėjimą.

Alkoholio vartojimas

Daugelis įsitikinę, kad nuo vieno bokalo alaus nieko baisaus nenutiks, tačiau karštyje toks gėrimas yra ypač pavojingas. Alkoholis dažniausiai priverčia inkstus greičiau veikti, o tai sukelia dažnesnį šlapinimąsi. Dėl to žmogus netenka skysčių, o kartu ir elektrolitų, todėl troškulys dar labiau sustiprėja.

Svarbu nepamiršti, kad nepaisant visų gėrimų, per dieną reikia išgerti du litrus paprasto vandens, bet 80 proc. turėtumėte išgerti iki 17 valandos vakaro, o kitus 20 proc. iki 22 valandos.

Žmonėms, kurie turi problemų su kraujagyslėmis ar širdimi, daug vandens gerti nereikėtų, mat širdies veikla pasunkėja, jei organizme yra per daug skysčių. Kitaip sakant, karščių metu neturėtumėte būti visada ištroškę, bet ir neturėtumėte be perstojo gerti vandens.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---