Įpročiai lemia daugelį dalykų vaikų vystymesi. Svarbu, kad jie būtų teisingi bei vėliau vaikui būtų naudingi.
Kiekvienas žmogus šiuos įpročius turėtų įgyti dar vaikystėje, o tai motinos ir tėvai puikiai supranta. Jie dalyvauja vaiko auklėjime, bando įskiepyti jam tas savybes, kurias, jų manymu, jis turėtų turėti. Tai turėtų būti veiksminga ir duoti teigiamų rezultatų. Tačiau iš tikrųjų būna atvejų, kai to nepavyksta pasiekti.
Viskas priklauso nuo požiūrio į įpročių formavimą. Tėvai gali klysti juos diegdami savo vaikams. Dėl to dažniausiai pasitaikančias klaidas verta aptarti.
Nepaaiškinti
Vaiką reikia motyvuoti ką nors daryti, kad jis praktiškai įgyvendintų tai, ko iš jo reikalaujama. Tėvai neturėtų jam tiesiog pasakyti, kaip reikia elgtis tam tikroje situacijoje, kad jis suprastų pats, kaip galima tai išspręsti.
Svarbu pasakyti ir paaiškinti vaikui, kad jis turėtų tam tikrą įprotį, kokią naudą jis jam gali duoti dabar ir kokią suteiks ateityje. Tuomet jis noriau dirbs su savimi.
Viskas per daug nuobodu
Jei kalbėtume apie mažą vaiką, geriau mokyti jį įpročių su juo žaidžiant. Lengviausias būdas tai padaryti – žymėti, kiek kartų per savaitę ar mėnesį jis atliko veiksmus taip, kaip iš jo buvo reikalaujama.
Padrąsinkite jį, jei jis nė karto nepažeidė reikalavimo ar sutartos taisyklės. Jei tėvai tik liepia ką nors daryti, vaikui greitai pasidarys nuobodu ir jis gali imti tam priešintis.
Nebūti pavyzdžiu
vaikai" width="960" height="667" />
Negalėsite nieko išmokyti savo vaiko, jei savo pavyzdžiu neparodysite, ką ir kaip jis turi daryti. Vien tik žodžiai jo nepaveiks.
Tėvai patys turi laikytis tokių pat taisyklių, gyventi pagal jas ir išsiugdyti tam tikrus įpročius. Tik tokiu atveju vaikas seks jų pavyzdžiu.
Jokio paskatinimo
Tėvai gali bijoti, kad paskatinimai gali tik sugadinti vaiką. Žinoma, jei kiekvieną kartą skatinsite vaiką už kiekvieną jo atliktą veiksmą, taip iš tiesų gali nutikti.
Tačiau jei tam tikrą atlygį naudosite tik tada, kai įprotis dar tik formuojasi, jis bus naudingas, o ne žalingas. Jei buvo pažadėtas atlygis, jį būtinai reikia duoti, kad vaikas neturėtų klaidingų lūkesčių, kad nenusiviltų ir nenutrauktų savo pastangų.
Tokių klaidų mama ir tėtis turėtų vengti. Taip bus galima išmokyti savo vaikus visko, ką reikia žinoti, ir pavyks suformuoti gerus bei sveikus įpročius.