Anakardžių riešutų išskirtinė forma ir gydomosios savybės traukia daugelio pirkėjų dėmesį.
Anksčiau anakardžių riešutai beveik nebuvo vartojami maistui, o šiandien jie parduodami kiekviename prekybos centre, dedami į konditerijos gaminius ir aktyviai naudojami kosmetologijoje.
Anakardžių riešutai auginami Indijoje ir Pietų Amerikoje, nors pastarasis regionas laikomas riešutų tėvyne, jų kelionė aplink pasaulį prasidėjo Brazilijoje. Anakardžių riešutai puikiai tinka transportavimui, todėl į Europą jie atkeliauja puikios būklės.
Paprastai anakardžių riešutai parduodami gliaudyti, nes turi nuodingą membraną, kurios aliejus sukelia nudegimus. Todėl anakardžių riešutus nepatyrusiems žmonėms teisingai išgliaudyti gali būti gana sudėtinga, todėl šiuos riešutus apdoroja specialistai.
Anakardžių riešutų kaloringumas
100 gramų anakardžių kalorijų yra apie 600 kcal, todėl jie yra vienas maistingiausių maisto produktų.
Todėl juos vartoja žmonės, sergantys sunkia distrofija, mažakraujyste ir kitomis ligomis.
Naudingos riešutų savybės
Kokia anakardžių riešutų nauda sveikatai? Jų gerųjų savybių gausu, kaip ir visuose maistui vartojamuose ir kosmetikos tikslais naudojamuose riešutuose. Anakardžių riešutai savo riebumu gerokai nusileidžia graikiniams riešutams, nors valgant juos aiškiai juntamas sviestinis švelnus skonis.
Anakardžių riešutuose yra nesočiųjų ir sočiųjų riebalų rūgščių, maistinių skaidulų ir natūralios sacharozės, kuri praktiškai nekenkia žmogaus organizmui. Anakardžiuose yra angliavandenių, baltymų ir riebalų.
Iš anakardžių riešutų sudėtyje esančių vitaminų verta paminėti B grupės vitaminus, kurie yra labai naudingi moterų organizmui bei vitaminus E ir PP.
Cinkas ir varis, kalcis ir natris, manganas ir kalis, geležis ir selenas – tai mineralai, kurių jūsų organizmas gauna jums valgant anakardžių riešutus.
Nesočiosios riebalų rūgštys padeda normalizuoti cholesterolio kiekį kraujyje, todėl vartojant anakardžių riešutus, kraujyje neliks kenksmingos medžiagos – blogojo cholesterolio.
Nesočiosios riebalų rūgštys turi teigiamą poveikį smegenų ląstelėms, kurių apvalkalo vientisumui reikalingi būtent augaliniai riebaliniai komponentai.
Anakardžių riešutų nauda ir žala
Anakardžių riešutai padeda natūraliai išvalyti dantis nuo bakterijų, nes juose yra sudedamųjų dalių, kurios naikina dantų mikrobus.
Tačiau tai nereiškia, kad neturėtumėte valytis dantis pavalgę šių riešutų. Afrikoje iš maltų anakardžių riešutų ir medaus pagamintą pastą naudoja skaudantiems dantims ir dantenoms gydyti, ja ištepdami burną.
Šiuose egzotiškuose riešutuose esantis vitaminas E teigiamai veikia vyrų ir moterų reprodukcinę sistemą ir odos būklę.
Pacientams, kurie lankosi pas dermatologus dėl psoriazės ir egzemos problemų, rekomenduojama valgyti anakardžių riešutus. Iš riešutų luobelės gaminamas nuoviras, kuriuo gydomos karpos, odos įtrūkimai ir dermatitas. Jei norite sustiprinti imuninę sistemą, reguliariai valgykite anakardžių riešutus, ypač dėl to, kad dėl jų dietinių savybių juos gali valgyti ir antsvorio turintys žmonės.
Riešutų nuoviras ir riešutai vartojami sergant bronchitu ir plaučių uždegimu, įvairiomis virusinėmis ligomis ir astma, nes riešutai pasižymi tonizuojančiomis ir stimuliuojančiomis, antiseptinėmis ir antimikrobinėmis savybėmis.
Anakardžių riešutai labai svarbūs vyresnio amžiaus žmonių sveikai mitybai, nes jie palaiko normalią kraujagyslių ir širdies veiklą. Juos gali valgyti cukriniu diabetu sergantys žmonės.
Anakardžių riešutų nerekomenduojama vartoti žmonėms, sergantiems inkstų ligomis. Osteoporoze sergantys žmonės turėtų riboti anakardžių vartojimą.
Taip yra dėl anakardžiuose esančios gana didelės oksalatų koncentracijos, kurie organizme kristalizuojasi ir blogina kalcio pasisavinimą.