Granatas yra vaisius, kuris garsėja gana naudinga sudėtimi. Jis vartojamas ne tik kaip maistas, bet iš jo tai pat gaminami įvairūs kosmetikos produktai. Šiame straipsnyje sužinosite, kokiais atvejais reikėtų vartoti granatų sultis ir kur galima panaudoti granatų žievelę.
Granatų nauda
Granatuose yra daug įvairių vitaminų ir mineralų. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad jie ne tik naudingi, bet ir labai skanūs.
Visi žino apie naudingąsias granatų savybes, tačiau ne visi žino, kokius šio vaisiaus komponentus galima valgyti. Išsiaiškinkime, kokie jie yra.
Vitaminai granatų sultyse
Šiuose vaisiuose yra vitaminų A, E, C, beta karotino ir kitų. Šie vitaminai stiprina žmogaus imuninę sistemą ir didina organizmo atsparumą infekcijoms. Granatų kauliukuose taip pat gausu vitaminų ir žmogui naudingų medžiagų. Granatų vaisiuose ir sėklose esančios mineralinės medžiagos ir mikroelementai turi teigiamą poveikį sveikatai. Pagrindinė granatų išskirtinė medžiaga yra pektinas, kuri padeda iš organizmo pašalinti įvairius toksinus ir šlakus.
Granatuose gausu antioksidantų. Dėka šių medžiagų organizmas blokuoja laisvuosius radikalus, kurie gali sukelti įvairias ligas: vėžį, širdies infarktą ar insultą. Dėl granatų sudėtyje esančių fitoncidų pagerėja kvėpavimo takų būklė. Jie taip pat mažina nervinę įtampą. Be to, teigiama, kad granatai padeda nuo peršalimo ir gerklės skausmo. Taip yra dėl to, kad granatų minkštime yra antibakterinių ir antiseptinių savybių. Kosmetikoje granatai dažnai naudojami kaip pagrindas maitinamosioms odos kaukėms ruošti.
Dar vienas granatų privalumas – jų gebėjimas lyginti ir glotninti odą. Šis vaisius tinka tiems, kurie turi raukšlių ir spuogų ant savo veido. Granatai yra puikus pagalbininkas kovojant su šiais odos trūkumais. Džiovintos granatų žievelės arbatos dėka per savaitę galite atsikratyti šių ligų: skrandžio ar žarnyno opos, kolito, disbakteriozės.
Kam nepatartina vartoti granatų?
Granatų sultys yra nerekomenduojamos, jei asmuo netoleruoja šio produkto.
Griežtai negalima gerti granatų sulčių, jei žmogus serga gastritu ir turi padidėjusį rūgštingumą.