Ketvirtadienis, 9 sausio, 2025

Naujausi

Kaip visiškai atnaujinti savo virtuvę turint ribotą biudžetą: dizainerių patarimai

Net nedidelis virtuvės remontas dažnai kainuoja nemažai pinigų. Dalinamės profesionalių dizainerių patarimais, kurie padės „atgaivinti“ pagrindinės namų patalpos interjerą ir tuo pačiu išvengti nereikalingų išlaidų.

Štai keletas paprastų gudrybių, kurios nenuskriaus jūsų piniginės, bet vis tiek gali iš esmės pakeisti jūsų virtuvės išvaizdą. Be to, nebūtina jų visų naudoti – rinkitės tik tuos patarimus, kurie jums patinka.

Baldai ir furnitūra

Jei norite pakeisti savo virtuvės erdvę, bet neturite tam didelio biudžeto, štai keletas gudrybių, kurios padės padaryti kambarį stilingesnį ir jaukesnį.

Patikėkite, visai nebūtina keisti virtuvės komplekto – jam galima suteikti naują gyvenimą jį nudažant kita spalva ir pakeičiant furnitūrą, – aiškina dizainerė Maria Kushch. Tai puikus būdas atnaujinti interjerą, suteikiant erdvei ryškumo ir stiliaus.

Pirmiausia išsirinkite tokią spalvą, kuri labiausiai tinka virtuvės interjerui ir sukuria norimą efektą. Tai gali būti tiek ramūs, neutralūs atspalviai – pilka, smėlio, balta spalvos, tiek ryškūs, neįprasti akcento atspalviai – smaragdo, terakotos, pistacijų, mėlyna ir net rožinė spalvos.

Tada nuvalykite nuo baldų dulkes ir riebalus, jei reikia, nušlifuokite paviršių ir pirmiausia padenkite jį gruntu. Dažymui galite naudoti vandens dispersinius dažus, emalinius ar kreidinius dažus, kuriuos reikia tepti keliais sluoksniais (dažniausiai dažomas tik priekinis fasadų paviršius). Nepamirškite visko nulakuoti pačioje pabaigoje, kad apsaugotumėte dažus nuo trinties ir drėgmės.

Kalbant apie furnitūrą, čia nėra nieko sudėtingo: tereikia senas rankenas ir vyrius pakeisti modernesnėmis, atitinkančiomis atnaujintų baldų stilių. Taip pat galite pridėti lipdukų, tentų ar naujų dekoratyvinių intarpų, tačiau čia svarbiausia nepersistengti.

Svarbios smulkmenos

Maria Kushch taip pat pasidalino dar keliomis gudrybėmis, kurios padės virtuvę pakeisti be didelių atnaujinimų. Svarbiausia šiuo klausimu nebijoti eksperimentuoti.

Būtinai pakeiskite užuolaidas, staltieses, rankšluosčius ir kėdžių pagalvėles. Tai suteiks kambariui naują išvaizdą ir komfortą. Pakeiskite šviestuvus arba pridėkite papildomų šviesos šaltinių: geras apšvietimas padaro erdvę patrauklesnę.

Papildykite lentynas ar stalviršį naujais dekoratyviniais elementais – vazomis, žvakėmis, nuotraukų rėmeliais ir gražiais augalų vazonais. Tai suteiks interjerui gyvumo ir asmeniškumo.

Virtuvinės plytelės

Trečias dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį atnaujindami virtuvę, yra plytelės, pažymi dizainerė Anita Kozlovskaja. Jei anksčiau turėjote virtuvės sienelę iš plytelių, tačiau jos spalvos išėjo iš mados, tuomet spinteles taip pat galima perdažyti. Jei iš pradžių nebuvo plytelių arba jos atrodo nevaizdžiai, tuomet geriau įrengti visiškai naują virtuvės darvo vietą. Ką tiksliai pasirinkti, priklauso nuo jūsų biudžeto dydžio. Tačiau neturėtumėte dėti stalviršių su ryškiais vaizdais, kurie anksčiau buvo madingi, atsisakykite kavos puodelių ir vaisių vaizdų ant sienų. Geriau laikytis vienspalvio rašto ar mozaikos. Rinkdamiesi plyteles atminkite, kad kuo mažesnis plytelių formatas, tuo daugiau bus glaisto siūlių, kurios laikui bėgant gali pageltonuoti arba patamsėti dažnai kontaktuojant su vandeniu ir riebalais.

Pasak dizainerės Julijos Bykovos, keraminės plytelės yra puikus pasirinkimas virtuvėje. Tačiau dirbtinis akmuo taip pat neblogai: jis neturi siūlių, praktiškai nieko nesugeria ir yra lengvai prižiūrimas – jį tereikia nuvalyti skudurėliu.

Tačiau stiklo plokštes, ypač nuluptas, reikia atidžiau prižiūrėti. Be to, ant jų bus aiškiai matomos dėmės ir vandens lašeliai. Jei vis tiek renkatės jas, nepamirškite, kad derėtų rinktis plyteles be rašto – būtent tokios dabar yra madingos.

Taip pat galite papuošti virtuvę naudodami medžio drožlių plokštės lakštus – tai visiškai biudžetinis pasirinkimas. Svarbiausia, kad jis būtų vientisas, kitaip viskas atrodys neskoningai.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---