Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Kaip teisingai dezinfekuoti biuro patalpas?

Plintantys virusiniai susirgimai, o ypač koronaviruso (COVID-19) pasaulinė pandemija primena, kad darbo vietos privalo būti saugios ir švarios. Laimei, reguliarus paviršių valymas bei dezinfekavimas drastiškai sumažina tikimybę užsikrėsti įvairiomis ligomis. Tačiau dezinfekuojant biuro patalpas verta atkreipti dėmesį į kelis patarimus, kurie užtikrins, kad šis darbas bus atliktas kuo efektyviau.

Nuvalykite visus paviršius

Prieš pradedant dezinfekuoti biuro patalpas būtina kruopščiai nuvalyti visus paviršius, ant kurių kaupiasi dulkės, nešvarumai. Šiame etape dezinfekcinis skystis dar nenaudojamas. Paviršius siūloma valyti drėgna mikropluošto šluoste bei specialiu plovikliu arba muilo ir vandens tirpalu. Nepamirškite nuvalyti ir tokių vietų, kaip elektros lizdai, palangės, paveikslų rėmai. Jei Jūsų biure yra kilimas, būtina jį išsiurbti.

Kruopščiai dezinfekuokite dažnai liečiamas vietas

Dažniausiai biure liečiami paviršiai – stalai, kėdės, durų rankenos, šviesos jungikliai, telefonai, klaviatūros, turėklai, liftas bei jo mygtukai. Šias vietas būtina valyti ypač kruopščiai. Tualeto patalpos paviršiai taip pat turėtų būti dažnai dezinfekuojami, atkreipiant ypatingą dėmesį į čiaupų rankenėles, kurios yra mikroorganizmų „prieglobstis“. Taip pat nepamirškite mažiau į akis krentančių paviršių, tokių kaip tualetinis popieriaus laikiklis, šiukšliadėžė ir rankų džiovintuvas. Svarbu, kad tinkamai valomas paviršius išliktų drėgnas mažiausiai 4 minutes arba tiek laiko, kiek nurodyta dezinfekuojamosios priemonės naudojimo instrukcijoje.

Atkreiptinas dėmesys, kad dezinfekcinis skystis ne visuomet gali būti naudojamas elektronikos prietaisams, t. y. išmaniesiems telefonams, kompiuterių ekranams, planšetėms valyti. Šiuo atveju galite apsvarstyti galimybę uždėti ant tokio prietaiso valomą dangtelį (ekrano apsaugą). Valant elektronikos prietaisus, būtina laikytis gamintojo nurodymų, nepamiršti po šios procedūros kruopščiai išdžiovinti daiktus.

Laikykitės dezinfekavimo priemonių naudojimo instrukcijų

Kiekviena dezinfekavimo priemonė privalo būti naudojama pagal jos etiketėje nurodytas instrukcijas. Šiose instrukcijose pateikiama daug naudingos informacijos: naudojimo gairės, pirmosios pagalbos nurodymai, įspėjimai apie galimus pavojus, kokias konkrečiai bakterijas, virusus ir kitus mikroorganizmus dezinfekcinis skystis naikina.

Dezinfekcinių priemonių koncentratai privalo būti skiedžiami tiksliai taip, kaip nurodyta naudojimo instrukcijose. Tinkamų skiedimo proporcijų nesilaikymas gali baigtis nesėkme, t. y. pernelyg stipriai atskiedus koncentratą patalpa gali būti dezinfekuota nepakankamai, arba priešingai, koncentrato pakankamai neatskiedus, jis gali pažeisti valomus paviršius.

Atkreiptinas dėmesys, kad kai kurie dezinfekciniai skysčiai gali būti naudojami tik tam tikriems paviršiams. Visuomet prieš naudojant rekomenduojama tokį skystį išbandyti ant nedidelio valomo paviršiaus ploto ir įsitikinti, kad paviršius jam yra atsparus. Nepamirškite, kad dezinfekcinis skystis negali būti maišomas su kitomis valymo priemonėmis, nes priemonės savybės gali visiškai pasikeisti, ji gali prarasti veiksmingumą.

Kruopštus ir reguliarus biuro patalpų valymas yra pats svarbiausias žingsnis siekiant apsaugoti įmonės komandą nuo galimų virusinių susirgimų, todėl saugokite save ir vieni kitus! Atidžiai pasirinkus priemones ir jas atsakingai naudojant, tuo pasirūpinti tikrai nėra sunku.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---