Augintiniai yra tikri mūsų draugai. Tačiau jie turi vieną trūkumą – plaukus, kurie pasklinda tikrąja ta žodžio prasme visur. Rudens-pavasario laikotarpiu, kai keičiasi gyvūnų kailis, problema tampa dar aštresnė. Mūsų redaktoriai jums pasakys, kaip atsikratyti augintinių plaukų ir ar įmanoma sumažinti jų skaičių.
Plaukai ant baldų
Plaukai įsielektrina, todėl jie akimirksniu prilimpa prie baldų, kilimų ir patalynės. Pirmasis žingsnis yra įsielektrinimo savybės pašalinimas – būtent baldų nuvalymas antistatine priemone. Norėdami pašalinti plaukus nuo medinių ar odinių paviršių, suvilgykite medvilninį ar mikropluošto audinį ir pavalykite paviršius.
Pakanka nuvalyti minkštus baldus tekstiliniais apmušalais standžiu šepečiu. Taip pat šalia visada turėkite vandens indą, kad laikas nuo laiko išplautumėte šepetį. Kitas variantas – valyti lateksinėmis pirštinėmis su rankomis. Plaukai akimirksniu prilips prie gumos, todėl juos greitai išvalysite. Veliūro paviršiams naudokite lipnią juostą. Po to, norėdami surinkti plaukus, švelniai šepečiu perbraukite paviršių.
Plaukai ant kilimų
Šiuo klausimu geriausias pagalbininkas yra dulkių siurblys su specialiu plaukų siurbimo antgaliu. Kilimus reikia valyti bent 2–3 kartus per savaitę. Gyvūnų, turinčių ilgus plaukus, savininkams šiek tiek pasisekė, nes ilgas kailis nesulimpa taip į gumulus, kiek trumpas. Prieš dulkių siurbimą kilimą apipurkškite antistatine priemone ar minkštikliu. Sumaišykite vieną iš produktų lygiomis proporcijomis su vandeniu ir apipurškite skysčiu iš purškiklio. Gyvenimiškas patarimas padės lengviau atsikratyti šiukšlių.
Ką galima naudoti vietoj dulkių siurblio:
1. Šluotą, prieš tai išmirkytą vandenyje.
2. Standų šepetį, kurį reikia periodiškai valyti su vandeniu.
3. Jei plaukų nėra daug, surinkite juos rankomis arba su pirštinių pagalba.
4. Minėti būdai taip pat tinka parketui, linoleumui, plytelėms. Geriausia grindis valyti kelis kartus per savaitę.
Plaukai patalynėje
Net jei neleisite savo augintiniui miegoti lovoje, jo plaukai stebuklingai atsidurs ant pagalvės ir tarp paklodžių. Kaip to atsikratyti?
1. Elektrinė džiovyklė
Į ją įdėkite patalynės komplektą ir buitinė technika pašalins visus nešvarumus be priekaištų.
2. Lipnus volelis
Vienas iš elementariausių variantų yra lipnus volelis arba lipni juosta. Bet jei plaukų yra daug, valymas gali būti gana sudėtingas. Vaikščiokite aplink lovą ir braukite volelį ranka, judėdami nuo kraštų iki centro.
3. Indų plovimo kempinė
Norėdami pasinaudoti liaudies patarimu, pasiimkite kempinę, skirtą indams plauti. Įdėkite ją į skalbimo mašiną kartu su skalbiniais ir visi plaukai prie jos prilips. Tačiau šį metodą galima naudoti tik su šiurkščiais medvilnės gaminiais.
4. Antistatinė skalbinių priemonė
Skalbimo metu kartu su skalbimo milteliais, įpilkite specialios skalavimo priemonės, kuri padeda efektyviai atsikratyti šiukšlių pertekliaus. Taip pat nepamirškite, kad plaukai prie satino medžiagos prilimpa labiau nei prie bet kurios kitos. Galbūt verta apsvarstyti pereiti prie patalynės komplektų, pagamintų iš kitokios medžiagos.
Plaukai ant drabužių
Jūs norite priglausti savo augintinį, bet po to visi drabužiai būna aplipę plaukais. Tačiau net ir be to, gyvūnų plaukai kažkaip sugeba patekti į uždarytas spinteles ir net ant kepurės.
1. Sausas valymas
Sausam valymui naudokite lipnų volelį arba lipnią juostą. Kiekvieną kartą, kai išeinate iš namų, naudokite vieną iš šių priemonių. Vilnonius ir šilkinius audinius geriau valyti rankomis – sušlapinus delną. Kitas variantas yra užsidėti ant rankos golfo ar nailono tipo kojines ir braukti per gaminį. Medžiaga yra elektrifikuota, todėl lengvai surenka plaukus.
2. Skalbimas
Drabužius, kurie yra aplipę plaukais, skalbkite atskirai. Jei skalbsite su kitais rūbais, tokiu atveju iš anksto stenkitės pašalinti maksimalų plaukų kiekį, kad jis nepriliptų prie kitų drabužių. Skalbkite drabužius ne tik milteliais, bet ir antistatine skalavimo priemone. Baigę skalbti, gerai iškratykite išskalbtus drabužius, kad visiškai pašalintumėte plaukų perteklių. Išvalykite skalbimo mašiną, patikrinkite būgną, kanalizaciją, ar nėra plaukų ir kitų šiukšlių sankaupų.
Kaip sumažinti plaukų paplitimą
Žinoma, jūs negalite uždrausti savo augintiniui keisti kailio, tačiau galite žymiai sumažinti jo plaukų kiekį.
1. 2-3 kartus per savaitę namuose atlikite drėgną valymą, naudodami antistatinę priemonę. Reguliariai šiuo produktu valykite minkštus baldus ir kilimus.
2. Stebėkite drėgmę kambariuose. Jei oras namuose yra per sausas, dulkių gausa taip pat prisidės prie augintinio plaukų plitimo.
3. Laikykite daiktus iš subtilių medžiagų atskiruose maišeliuose. Koridoriuje pastatykite uždarą spintą.
4. Jei augintinis pasirinko konkrečią vietą ant baldų ar grindų, uždenkite ją antklode arba įrenkite specialų gultą. Tai palengvins namų švaros palaikymą.
5. Kas savaitę skalbkite augintinio daiktus. Nuo sofos iki žaislų ir rankšluosčių.
Patarimai, kaip prižiūrėti augintinį, kuris keičia kailį
Išvedus augintinį į lauką, jų kailis patiria sezoninius pokyčius. Todėl rudenį jų kailis tampa tankesnis ir storesnis, o pavasarį jis tampa lengvesnis ir plonesnis. Gyvūnai, visą laiką praleidę bute, už lango praktiškai nejaučia temperatūros svyravimų. Jie šeriasi ištisus metus, nors šie etapai ir nėra tokie ryškūs.
Pagrindiniai patarimai
1. Kiekvieną savaitę reikia iššukuoti ilgaplaukius augintinius ir kartą per dvi savaites gyvūnus su trumpu kailiu. Aktyvaus šėrimosi metu, pirmuoju atveju procedūra turi būti kartojama kas 3-4 dienas, antruoju – kas savaitę.
2. Naudokite furminatorių. Tai specialios šukos nuo šėrimosi, su grėblio formos ašmenimis, kurios padeda efektyviai iššukuoti gyvūnus. Kuo didesnis augintinis, tuo didesnis turi būti pasirenkamas furminatorius. Po truputį pratinkite savo augintinį , šukuodami šiomis šukomis. Pradėkite nuo 2–3 minučių, palaipsniui ilgindami procedūros laiką.
3. Jei įmanoma, apsilankykite pas kirpėją. Specialistas apkirps keturkojį draugą ir sutvarkys jo kailį.
4. Jei pastebite, kad jūsų augintinis nuolat intensyviai šeriasi, apsilankykite pas veterinarą. Labai tikėtina, kad gyvūno organizme įvyko kažkoks sutrikimas.
Reguliariai ir tinkamai prižiūrint gyvūną, joks augintinio kailio keitimasis nėra baisus.