Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Kaip pakeisti savo gyvenimą geresniu 2021 metais.: 7 paprasti žingsniai pasak Tony Robbins

Jis apkeliavo visą pasaulį, pasirodydavo tūkstančių žiūrovų akivaizdoje. Besibaigiantys metai visa tam padėjo didelį ir riebų kryžių. Tačiau ar masinių susibūrimų draudimas buvo Robbinso karjeros pabaiga? Visiškai ne!

Ką galėtumėte pasakyti malonaus apie 2020 metus, to, ko dar niekas nesakė? Žvelgdami iš ekonominės pusės, negalime nesutikti, kad tai buvo tikras košmaras didelėms ir mažoms įmonėms, verslininkams, kūrybingiems žmonėms, valstybės tarnautojams, menininkams ir visiems kitiems.

Galbūt 2020-ieji jums pasirodė tokie blogi metai, kad pastūmėjo permąstyti savo darbą, tikslus ar svajones (ar net to iš jūsų pareikalavo). Ir patikėkite, Tony Robbinsas žino, kaip tai buvo skausminga ir nemalonu. Jis žino apie tai vien todėl, kad jam taip pat teko visa tai išgyventi.

Jūs tikriausiai žinote, kas yra Tony Robbinsas. Tai „New York Times“ perkamiausių bestselerių autorius, verslininkas ir filantropas, kelis savo gyvenimo dešimtmečius praleido keliaudamas po pasaulį ir kalbėdamas tūkstančių žiūrovų akivaizdoje…

Rugpjūčio 7–26 dienomis 6 <a style=zodiako ženklai nutrauks ryšius su praeitimi" width="1280" height="746" />

O 2020 metai visam tam uždėjo didelį riebų kryžių. Tačiau ar pasaulinis masinių susibūrimų draudimas buvo Robbinso karjeros ir finansinės sėkmės pabaiga? Visai ne!

Jis iškart ėmė ieškoti išeities iš šios situacijos, prieinamiausias ir akivaizdžiausias sprendimas – perėjimas prie transliavimo per platformą „Zoom“ – jį mažai traukė. Jo svajonė ir vizija buvo daug didinga, todėl galiausiai buvo sukurtas novatoriškas vaizdo perdavimo būdas.

Gimusieji 13, 14, 16 ir 19 dienomis turi ypatingą misiją gyvenime

O dabar, metų pradžioje atrodžiusi visiška katastrofa leis jam pasiekti daug daugiau žmonių nei anksčiau. Taigi, sausio mėnesį jis ketina kalbėti internetiniame renginyje, kuriame, konservatyviausiais skaičiavimais, dalyvaus mažiausiai milijonas žmonių.

Svarbiausia, kad Tony Robbinsas nori, kad ir jūs pasiektumėte naujų aukštumų. Taip, nebus lengva… Bet jei būtų paprasta, ar būtų įdomu? Labiausiai tikėtina, kad praėję metai paliko jums tamsų pėdsaką, jūs nervinotės, praradote tikėjimą savo jėgomis ir, galbūt, jus apėmė net baimė dėl savo ateities. Visa tai, kaip mano Robbinsas, yra gana natūralu.

Raktas į sėkmę nėra išmokimas užmerkti akis nuo šių baimių ir apsimesti, kad jos yra visiškai be priežasties. Raktas į sėkmę yra išmokti judėti į priekį, kad ir kaip baisu bebūtum. Mes išmintingais laikome tuos, kurie moka įveikti savo baimes.

Taigi Tony Robbinsas parengė planą, kuris padėtų nuo kitų metų kiekvienam pradėti viską iš naujo.

  1. Tinkamai pažvelkite į savo gyvenimo situaciją.

Atsakydamas į klausimą, kaip 2021 metus pradėti nuo švaraus popieriaus lapo, Robbinsas iškart pasakė, kad tai yra visiškai neteisingas požiūris į problemas. Užtat jis pataria pasvarstyti, kad Naujaisiais metais mes pradedame ne viską iš naujo, o tik grįžtame prie kovos už sėkmę, laikinai pertrauktos gyvenimo nesėkmių.

Nemanykite, kad jūs pradedate viską iš naujo. Verčiau tai vadinkite sugrįžimu į sėkmės kelią ir iškart pasijusite kaip užburiančio meninio kūrinio pagrindinis veikėjas.

Kodėl? Įsivaizduokite, kad pradedate žiūrėti filmą ar skaityti knygą, kurios pradžioje jau tampa aišku, kad veikėjo gyvenimas yra idealus nuo pradžios iki galo.

Kad jam sekasi karjeroje ir asmeniniame gyvenime, užmezgė nuostabius santykius su artimaisiais ir draugais, be to, jis puikiai žino, kas jis yra ir ko visuomet siekia. Kad jis niekada nepamiršta apie gimtadienius ar įsimintinas datas ir net laiku išmeta šiukšles.

Įsivaizduokite, kad pažiūrėjote pusę filmo… ir niekas nepasikeitė. Pagrindinio veikėjo gyvenimas vis dar yra idealus ir tai yra nuolatinė sėkmės linija. Ir tą patį matote pabaigoje. Jokio augimo, vystymosi, moralinio apsivalymo, kankinimų, pokyčių.

Jam nereikėjo įveikti gyvenimo išbandymų, nei kovoti su savo baimėmis, nei susigrąžinti meilės. Jis net nieko neišmoko iš savo klaidų, nes šių klaidų paprasčiausiai nebuvo.

„Sakykite, kas norėtų savanoriškai žiūrėti šį filmą ar skaityti tokią knygą?“, – klausia Robbinsas. „Niekas. Giliai mes žinome, kad esame tik netobuli žmonės, todėl mėgstame istorijas apie tuos, kurie yra panašūs į mus, kurie taip pat yra netobuli, bet kurie įveikia savo sunkumus. Didžiausios visų laikų istorijos visada buvo istorijos apie sugrįžimą į sėkmę iš pačio gyvenimo dugno“.

Jei manote, kad viską pradedate iš naujo, jūsų mintys užims tai, kas buvote anksčiau, ir tai laikysite savo aukščiausia kartelę, kurios negalėsite peršokti. Jei manysite, kad ruošiatės savo pergalingą grįžimą į kelią, vedantį į sėkmę, neišvengiamai sieksite aukščiausių viršūnių, nepamiršdami savo svajonių ir aiškiai suprasite, kad norite savo gyvenimą paversti geresniu nei bet kada anksčiau.

Kiekvieną iš mūsų gali parklupdyti ant kelių bet kuri gyvenimo situacija. Pagrindinis klausimas yra ne tai, kur esate dabar, o kur norite nuvykti. Ar esate pasirengęs dirbti, kad taptumėte geresnis nei esate dabar, sukurti ką nors didingesnio nei bet kada anksčiau?

  1. Nelaukite per ilgai.

Turite savęs paklausti, kada verta pradėti savo pergalingą grįžimą į sėkmę? Ir, greičiausiai, mintys apie tai yra nuodijamos baime.

Žinoma, ši baimė kyla ne iš nieko. Bet tai visai nėra pasiteisinimas, kad nieko nereikia daryti. Kad padėtų ją įveikti, Robbinsas pataria užduoti sau keletą paprastų klausimų: „Jei nebūčiau taip prisirišęs prie savo dabartinio gyvenimo, kokias galimybes tai man atvertų? Koks būtų mano gyvenimas, jei norėčiau įgyvendinti savo svajonę, kad ir kas nutiktų?

Patikėkite, jei laukiate akimirkos, kai būsite 100% tikri dėl savo planų sėkmės, šios akimirkos teks laukti labai ilgai. Mūsų gyvenime yra nedaug dalykų, dėl kurių galime būti visiškai tikri, ir vienas iš šių dalykų yra tas, kad bet kokia ateitis yra miglota ir mes niekada tiksliai nežinome, kas mums nutiks.

Ypač dabar. Labiausiai tikėtina, kad jei atidedate naują pradžią dėl to, kad dabar jam nėra pačios geriausios gyvenimo aplinkybės, laikui bėgant jos tik blogės.

Net ir tada, kai žengėte pirmą žingsnį ir grįžote į sėkmės kelią, perfekcionizmas gali jums tik pakenkti. Turite išbandyti įvairius dalykus. Tikrai ne visi jie jums tiks, bet taip ir turi būti. Daugelis žmonių bando sulaukti puikios progos išbandyti ką nors naujo ir stebisi, kad ši galimybė jiems taip ir nepasirodo.

  1. Pabandykite siekti visiško priešingumo

Tai reiškia, kad jūs dabar tvirtai nusprendėte pradėti rengti savo pergalingą (nors galbūt netobulą) grįžimą į sėkmės kelią. Nuostabu! Na, o dabar ateina sunkesnis etapas (arba, tiksliau sakant, eilinis kitas sunkus etapas)… Jūs turite nuspręsti, ką tiksliai jūs dabar darysite.

Jei šis klausimas yra painus ir dar nežinote, kaip į jį atsakyti, nesijaudinkite. Robbinsas sako, kad kai jis paprašo žmonių papasakoti apie savo viltis ir svajones susijusias su jų santykiais, jiems dažnai sunkiai sekasi jas apibūdinti ir apie jas papasakoti. Kai taip nutinka, jis pataria jiems siekti visiško priešingumo.

Jo manymu, verta pasiimti užrašų knygelę, rašiklį ir sudaryti keletą „neigiamų“ sąrašų. „Pavyzdžiui, išsamiai aprašykite kokius jūs įsivaizduojate blogiausius santykius, kuriuos galėtumėte užmegzti su kitu žmogumi”, – sako jis. – Apibūdinkite, su kuo nei už ką nenorėtumėte būti kartu.

Pagalvokite, kaip šis žmogus turėtų atrodyti, kaip jis turėtų elgtis  su jumis ir su savimi, kad pajustumėte maksimalų pasibjaurėjimą jo atžvilgiu, apibūdinkite sau nepatraukliausią kūną, emocijas ir jo sielą. Arba padarykite tą patį blogiausiam darbui, kokį tik galite įsivaizduoti. Su kokiais kolegomis nenorėtumėte būti vienoje komandoje?

Ko visiškai nenorėtumėte daryti? Ir kai jūs apibūdinate sau pragariškus santykius ar darbą, turiu jums tik vieną patarimą – siekite visiškai priešingumo“.

Tai puikus būdas pyktį ir susierzinimą dėl darbo ar asmeninių santykių paversti kažkuo pozityviu.

Savo negatyvą galite panaudoti savo naudai. Pasakykite sau: „Štai, ko aš tikrai nenoriu“. Daugumai žmonių sunku pasakyti, ko tiksliai jie nori, tačiau jie tvirtai žino, ko jie nenori bet kuriuo atveju. Užrašykite tai, ko tikrai nenorite, siekite priešingumo, ir laikui bėgant turėsite tikrai nuostabius santykius ar darbą“.

  1. Nesijaudink dėl savo baimės

Nebijokite ir savo patirties. „Pagalvokite patys, ar įmanoma visiškai atsikratyti baimės įsiplieskus pandemijai, įjungus televizorių, kai iš ten pradeda transliuoti apie infekuotų ir mirusiųjų skaičiaus padidėjimą?“,- klausia Robbinsas.

Galite pajusti, kad šiais metais jus nuo galvos iki kojų persmelkė baimė ir nerimas. Bet … ne todėl, kad jų visiškai nebuvo pernai ar užpernai. Tiesiog tada jus jaudino kiti dalykai. Pernelyg dažnai žmonės svajoja apie gyvenimą be jokio streso, tačiau iš tikrųjų toks gyvenimas yra ne tik neįmanomas, bet ir vargu ar naudingas jums, net jei tai būtų galima pasiekti.

„Norint gyventi sėkmingą ir laimingą gyvenimą, visai nereikia bandyti išvengti streso“, – sako Robbinsas. – Tiesą sakant, stresas jus tik dar labiau sustiprina – jei, žinoma, jūs išmoksite naudoti stresą savo naudai ir neleisite jam išnaudoti jūsų. Taigi geriau ne norėti visiškai nerūpestingo gyvenimo, o tapti pakankamai stipriu ir išmintingu, kad susidorotumėte su bet kokia problema“.

Vienintelis būdas įveikti baimę yra imtis veiksmų. Žmonių psichika yra nepaprastai atkaklus dalykas. Mes taip pat galime panaudoti savo baimę savo labui – geriau bijoti pasyvumo ir neveikimo, nei nesėkmingų bandymų bent ką nors bandant padaryti.

  1. Treniruokite savo mintis.

Robbinsą karjeros pradžioje globojo garsus rašytojas ir motyvacinis treneris Jimas Rohnas. Robbinsas prisimena, kaip kartą jam pasakė mokytojas: „Jau geriau praleisti pietus, jei reikės, nei nerasti bent pusvalandžio per dieną knygoms paskaityti“.

Pats Robbinsas viena po kitos skaito knygas ir pataria visiems elgtis taip pat. „Raskite knygų, kurios galėtų pasidalinti su jumis naujomis strategijomis, naujomis įžvalgomis, nauja gyvenimo prasme”, – sako jis.

Klasikinėse ir moderniose knygose gausu pasakojimų apie žmones, kurie iš gyvenimo dugno pakilo į gyvenimo aukštumas, ir neatsitiktinai biografijos ir autobiografijos yra mėgstamiausias Robbinso literatūros žanras.

Kaip taisyklė, kažkieno biografija pateko į spaudą, šis asmuo pirmiausia turi pasiekti realią sėkmę, o kelias į sėkmę visada yra dygus. „Jūs skaitote apie jų žodžius, mintis, veiksmus ir laikui bėgant tai veda į tai, kad jūs pradedate mąstyti ir samprotauti kaip jie“, – sako Robbinsas.

Skaitymas turi daug privalumų – ir ne tik tai, kad knygos gali suteikti naujų įžvalgų ir motyvuoti. Knygos stiprina jūsų protą ir daro jus išmintingesniais.

  1. Grūdinkite savo kūną.

Robbinsas kiekvieną rytą stačia galva pasineria į ledinį vandenį. Jis tikrai nenori to daryti kiekvieną rytą. Bet kiekvieną rytą jis vis tiek tai daro.

„Žiemą sniegu vaikštau basas ir neriu į ledinio vandens eketę“, – sako jis. – Tai nepaprastai aštrus ir ryškus pojūtis. Aš neleidžiu savo nepasitikėjimo jausmui ir baimei mane sulaikyti. Nesideru su savimi, tiesiog sakau sau, ką darysiu ir darau. Galite išmokyti savo kūną daryti tai, ką jis turi, ir tuo pačiu sustiprinti savo ryžtą.

  1. Išanalizuokite savo įpročius ir tai, į ką orientuojatės.

Robbinsas augo vargingoje šeimoje. Kai jam buvo 11 metų, jo tėvai negalėjo sau leisti padėkos dienai padėti ant stalo tradicinius Padėkos dienos patiekalų. Kai suaugusieji dėl to susipyko, Tonis išgirdo, kaip kažkas beldėsi į duris. Mažasis Tonis jas atidarė ir pamatė jauną vyrą su keliais krepšiais maisto produktų ir kalakutą po pažastimi.

Tonis pakvietė savo tėtį, kuris piktai pasakė vyrui, kad jam nereikia kažkieno labdaros ir bandė užtrenkti duris jam prieš veidą. Vyras sugebėjo pakišti koją ir bandė įtikinti Tonio tėvą paimti maistą. Jis teigė, kad jis tik kurjeris, o pristatymą užsakęs klientas paprašė kad jo vardas liktų paslaptyje. Tonio tėvas vėl bandė užtrenkti duris.

Tąkart vyras įrėmė petį, pasilenkė prie Tonio tėvo ir dar kartą bandė įtikinti jį priimti maistą. „Jis pasakė: „Prašau, neverskite savo šeimos kentėti dėl savo išdidumo“, – prisimena Robbinsas. – Tai buvo viena iš tų akimirkų, kurios niekada nepamiršiu.

Ant Tonio tėvo kaktos išsipūtė venos. Robbinsas dar nebuvo matęs jo taip įsiutusio. Tėvas išplėšė paketus ir kalakutą iš kurjerio rankų ir užtrenkė duris. Tąkart vyras nebandė jo sustabdyti. O tėvas net nepasakė jam „ačiū“ – net per duris. „Aš buvau šokiruotas. Tuomet aš nesupratau, kodėl tėtis nebuvo laimingas – juk jie mums atsiuntė tiek daug skanių dalykų“, – sako Robbinsas.

Robbinsui prireikė kelerių metų, kad suprastų, kas tiksliai ir kodėl nutiko tą dieną, ir tik sulaukęs pilnametystės jis tai suprato. Jis sako, kad kiekvieno žmogaus gyvenimą valdo trijų sprendimų rezultatai, dažnai priimami nesąmoningai. Tai yra sprendimai apie tai, į ką atkreipsime dėmesį, ką mums reiškia dėmesio objektas ir ko imsimės šiuo klausimu.

„Mano tėčio dėmesį atkreipė tai, kad jis negalėjo surengti vakarėlio savo šeimai“, – sako Robbinsas. – Jis nenorėjo priimti kažkieno labdaros ir gėdijosi, kad kažkas nusprendė, kad jam jos reikia. Jis pajuto gėdos jausmą, kad jis nesugebėjo aprūpinti savo šeimos. Ką jis dėl to padarė? Savo gėdą ir apmaudą išreiškė pykčio forma“.

Mes jaučiame būtent tai, į ką nukreipiame savo dėmesį, net jei tai nėra tiesa.

Kaip tai tinka mūsų gyvenimui? Bet atleiskite, tai akivaizdu! Jei kažkas atrodo baisu, tikrai rasite tūkstantį ir vieną būdų įrodyti, kad tai tikrai baisu. Jei kažkas jums atrodo didingas ir nuostabus, tuomet jame tikrai rasite didybės bruožų.

Jūsų minčių forma yra svarbiausias kelias į sėkmę!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---