Ar kada nors jautėtės taip, lyg bandytumėte perpjauti pomidorą su sviesto mentele? Jei taip, tuomet žinote, koks vargas dirbti su atšipusiu peiliu – tai lėta, nepatogu ir gali būti net pavojinga! Geros naujienos? Galąstuvas nėra vienintelė išeitis. Net jei po ranka turite tik puodelį ar automobilio stiklą (taip, perskaitėte teisingai!), galite greitai sugrąžinti savo peiliui aštrumą. Štai keli išradingi būdai, kurie įrodys, kad virtuvėje ar gamtoje galite išsisukti net ir be tradicinių priemonių!
Kaip pagaląsti peilius be galąstuvo: paprasti būdai
- Akmuo. Norint pagaląsti peilį, jums reikės lygaus, plokščio akmens. Taip pat tinka plyta ir net betoninių laiptų pakopa. Kelis kartus braukite per kietą akmens paviršių nuo rankenos iki peilio galo. Po to gerai nuplaukite peilį.
- Nagų dildė. Tokią manikiūro priemonę nesunkiai rasite ir moteriškoje rankinėje. Padėkite nagų dildę ant kieto paviršiaus šiurkščia puse į viršų. Kita ranka braukite peilio ašmenimis išilgai jos paviršiaus. Pakartokite kelis kartus, kol peilis bus pagaląstas.
- Puodelis, lėkštė, dubuo ir kiti keraminiai indai. Apverskite jį ir apačioje raskite grubią, neužbaigtą vietą. Tai gana kieta ir tinkama peiliui galąsti vieta. Žinoma, čia tik tik tie indai, kurie nėra padengti glazūra visur. Kad būtų patogiau, padėkite puodelį ar lėkštę ant rankšluosčio ir keletą kartų perbraukite peilį palei šią juostelę.
- Stiklas. Už namų ribų tokį šlifavimo akmenų pakaitalą galima rasti automobilio lange. Peilį lengva pagaląsti ant atviro automobilio lango krašto ar bet kokio neįrėminto stiklo. Tiesiog keletą kartų perbraukite ašmenis išilgai jo krašto. Nesijaudinkite – ant stiklo nebus jokių įbrėžimų.
- Kitas peilis. Peilius galima pagaląsti vieną su kitu, nors tai ir trunka ilgiau nei kitais metodais.
- Smėlis. Smėlio grūdeliai veikia kaip abrazyvas. Kad peilis būtų aštresnis, šlapią lentą galite įdėti į smėlį, kad smėlis prie jos priliptų. Tada pagaląskite peilį su šia lenta.
Svarbu žinoti!
Kad ir kokį būdą pasirinktumėte, nepamirškite laikytis teisingo galandimo kampo – paprastai jis svyruoja nuo 15° iki 20° buitiniams peiliams. Jei kampas bus per didelis, galite sugadinti ašmenis, o jei per mažas – galandimas užtruks amžinybę. Taip pat po galandimo visada gerai nuplaukite peilį, kad pašalintumėte metalo dulkes ir neliktų nemalonaus skonio maiste!

Esu Barbora, įdomybės skilties autorė. Pasaulyje vyksta tiek daugi įvairiausių įdomybių, jog tikrai būtų nepadoru jomis pasidalinti ir su skaitytojais. Šioje skiltyje stengiuosi įgyvendinti savo misiją dalintis įdomiomis naujienomis su įvairaus amžiaus skaitytojais.