Sekmadienis, 12 sausio, 2025

Naujausi

Kaip padidinti aviečių derlių?

Jei turite sodybą, kurioje auginate avietes, jums patiks šis straipsnis. Papasakosime, kaip padidinti šio naudingo augalo derlių pasitelkiant tipišką patyrusių ūkininkų gudrybę – genėjimą.

Nereikės tręšti dirvos ar ieškoti kitų „stebuklingų vaistų“. Reikės tik šiek tiek pastangų ir genėjimui skirtų žirklių.

Be to, tokiu būdu galėsite pristabdyti aviečių nokimą, kad kitas derlius būtų daug gausesnis.

AVIEČIŲ AUGINIMAS

Pradėkite nuo to, kad avietės turi dviejų rūšių ūglius. Pirmieji šiuo metu duoda vaisius, o antrasis (palikuonis) duos kitų metų derlių.

Taigi, vienoje eksperimentinėje stotyje buvo atliktas eksperimentas. Aviečių augalus padalino į dvi dalis. Vienoje iš jų augo tik uogas vedantys ūgliai, o atžalos buvo pašalintos. Kitoje aviečių krūmų dalyje, priešingai, buvo pašalinti uogas vedantys ūgliai, paliekant tik atžalas, kurios vėliau turėtų duoti vaisių.

Dėl to avietės krūmai ėmė eikvoti energiją tik vienos rūšies ūgliams. Kiekviena ūglių grupė davė geresnį nei įprasta derlių. Ūgliai buvo geresnės išvaizdos, o tai garantavo didelį derlių kitais metais. Derlių duodantys ūgliai pasižymėjo didesniu derliumi ir „papildomomis“ uogomis.

Tą patį galite padaryti ir savo sodo sklype. Padalykite aviečių krūmus į dvi dalis. Vienuose iš jų pašalinkite visus naujus ir būsimus ūglius, palikdami tik praėjusių metų ūglius. Peržiemojusius aviečių daigus pirmaisiais metais palikite antroje aviečių krūmų dalyje ir palikite naujus daigus. Pavasarį pirmųjų krūmų dalyje išleis daug naujų ūglių, o po metų jie atneš derlių.

Tokiu būdu aviečių krūmų dalys keisis tarpusavyje derliaus metais. Vienais metais geriau nuimti pirmąją dalį, kitais – antrąją. Viena dalis augins derlių, o kita – naujus ūglius. Geriausia avietes sodinti eilėmis.

Kaip sodinti avietes

Kiekvienos aviečių eilės pradžioje ir pabaigoje įkaskite 130-140 cm aukščio kuoliukus. Įdėkite skersinius, kurių aukštis nuo žemės būtų apie 1 m, o ilgis – 120-150 cm. Ištieskite vielą, į kurią bus paremti aviečių stiebai ir šakos.

Be to, kabantys aviečių ūgliai puikiai uždengia dirvą ir neleidžia augti piktžolėms. Kad piktžolių visai neliktų, kelis kartus per sezoną purenkite dirvą ne giliau kaip 5 cm nuo paviršiaus. Tai padės kovoti su kenkėjais ir pagerins aviečių krūmų šaknų sistemą.

Kuo tręšti avietes

Geriausia naudoti skystas organines mineralines trąšas. Tiesiog paskleiskite jas ant dirvos paviršiaus, o augalas pasiims kiek jam reikia. Tačiau galite naudoti ir granules.

Dar įdomiau tai, kad taikant dalijamąjį aviečių auginimo būdą nesvarbu, kokia yra pati aviečių veislė. Taikant šį metodą krūmai duos labai gerą derlių.

Akivaizdu, kad vienas aviečių krūmas šiam genėjimo metodui netiks, todėl nebijokite auginti keliasdešimt kvadratinių metrų aviečių. Rezultatas vertas energijos ir sąnaudų. Ir, kaip jau minėjome anksčiau, norint užauginti gerą derlių, jums nereikės jokių cheminių medžiagų ar brangių trąšų.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Sėkmingiausias mėnuo 2025 metais kiekvienam Zodiako ženklui

Avinas — 2025 m. vasaris Jūsų sėkmingiausias mėnuo bus vasaris. Žvaigždės suteiks jums energijos įgyvendinti ambicingiausius planus, o kliūtys tarsi išnyks, palikdamos vietos sėkmei. Klausykitės...

Skalbiniai po skalbimo skleidžia nemalonų kvapą? Šis triukas padės iš karto ir nieko nekainuos!

Ar jums pažįstama situacija, kai ką tik išskalbtų skalbinių kvapas neprimena gaivumo, o verčiau kelia nusivylimą? Tai yra dažna problema, su kuria susiduria daugelis...
---