Nėra nieko blogo stengtis gerai atlikti savo darbą. Tokia savybė netgi yra pagirtina, nes tai gali ne tik atnešti pasitenkinimą pačiam žmogui, bet ir būti naudinga kitiems.
Vis dėlto, kartais ši savybė gali būti destruktyvi, o taip atsitinka tada, kai žmogus nueina per toli, kai tampa per daug smulkmeniškas. Jis gali pradėti siekti idealo, gali galvoti, kaip tapti nepralenkiamam. Tuo jis tiesiog nuodys savo egzistavimą.
Tam tikru momentu jis gali tapti perfekcionistu, o to negalima leisti. Jei vadovausitės keliais patarimais, galėsite užkirsti tam kelią.
Valdykite savo vidinį kritiką
Reikėtų išmokti tą daryti. Reikia nutraukti jo kalbas apie tai, kad visur turite siekti idealumo. Reikėtų leisti sau klysti.
Pamažu jūs suprasite, kad jūs ir jūsų vidinis kritikas nėra tapatūs dalykai, todėl nėra prasmės jam paklusti.
Ugdykite savigarbą
Jei pasitikėsite savo sugebėjimais, jūsų savigarba išliks normali. Pasitikėti savo jėgomis bus kur kas paprasčiau, jei nuolat gilinsite savo žinias ir kelsite kvalifikaciją.
Reikia skaityti literatūrą, tobulinti įgūdžius. Tai padės tapti geresniu specialistu, leis išvengti įtampos ir klaidų.
Neverta nerimauti dėl smulkmenų
Kai kurios smulkmenos yra tikrai reikšmingos, tačiau tikrai ne visos. Į tam tikrus dalykus tikrai neverta kreipti jokio dėmesio. Tam tikras smulkmenas vertėtų pamiršti ir koncentruotis vien tik į pagrindinius dalykus.
Tokiu atveju perfekcionizmas niekada nepasireikš.
Mylėkite save
Šis punktas neturėtų būti pamirštas. Nepamirškite, kad reikia rūpintis savimi, daryti tai, kas jums yra naudinga ir malonu.
Jei mylėsite save ir rūpinsitės savimi, vidinio kritiko balsą išgirsite kur kas rečiau.
Šios taisyklės turėtų tapti jūsų gyvenimo dalimi. Tai leis jums viską padaryti kokybiškai, bet tai neleis tapti perfekcionistu.