Kur statyti stalą ir koks modelis idealiai tiktų jūsų valgomajame ar kitoje patalpoje?
Stalas paprastai atkreipia dėmesį bet kokiame interjere, nes jis yra vienas svarbiausių kambario elementų. Gana lengva įsigyti nebrangų stalą. Tačiau ar žinote, kaip išsirinkti būtent tą gaminį, kuris puikiai derėtų prie jūsų gyvenimo būdo?
Kvadratinis, apvalus, ovalus, stiklinis, marmurinis, medinis, keturių, penkių, šešių ar aštuonių sėdimų vietų stalas – tobulas stalas jūsų namams priklauso nuo jūsų dabartinio gyvenimo būdo, o renkantis svarbu atsižvelgti į savo šeimos biudžetą. Taip pat svarbu atsižvelgti į baldo užimamą erdvę.
Pateiksime keletą patarimų, kurie padės jums nesigailint išsirinkti geriausią stalo tipą savo namams. Skaitykite toliau ir sužinosite, kur turėtumėte statyti stalą ir koks modelis idealiai tiktų jūsų valgomajam ar kitai erdvei.
Veiksniai, į kuriuos svarbu atsižvelgti renkantis stalą
- Erdvė
Ar prieš pradėdami rinktis stalo modelį ir dydį išmatavote erdvę, kurioje bus statomas stalas? Tai yra pagrindinis dalykas, į kurį reikia atsižvelgti. Nėra prasmės rinktis didžiulį stalą, prie kurio tilptų aštuoni žmonės, jei nesulaukiate daug svečių arba jei jūsų kambarys yra pakankamai mažas.
Nepamirškite, kad erdvėje bus ne tik stalas, bet ir kiti baldai. Taip pat turėtumėte palikti pakankamai erdvės žmonėms ir gyvūnams judėti aplink jį, kad būtų patogu.
Vidutinio ūgio žmogus užima 60-75 cm sėdimosios vietos, todėl nepamirškite, kad idealus atstumas tarp stalo ir sienos, spintos ar bet kokio kito baldo turi būti ne mažesnis kaip 90 cm – tai padės užtikrinti patogumą tiems, kurie judės aplink šį baldą, ir tiems, kurie prie jo sėdės.
- Modelis
Modelių yra be galo daug, tačiau čia apsiribosime formatais ir medžiagomis, iš kurių lengviau išsirinkti:
- Apvalus / ovalus stalas: tinka mažoms ir vidutinio dydžio erdvėms. Sumažina vietą, yra ištraukiamų stalų ir vokiškų kampinių modelių variantų. Šis stalo modelis paprastai yra 100-120 cm dydžio ir prie jo gali sėdėti 4-6 žmonės.
- Kvadratinis / stačiakampis stalas: nuo vidutinio iki didelio kambario. Šia forma galima sulieti erdves arba užpildyti kampus. Stačiakampiai ir kvadratiniai stalai gali būti labai skirtingo dydžio, tačiau paprastai prie jų telpa susėsti iki 6 žmonių.
Jei neturite daug vietos, rinkitės stačiakampius stalus. Jei norite suartinti žmones, sėdinčius prie stalo, rinkitės kvadratinius modelius.
- Medžiaga
Rinkoje yra daugybė medžiagų, todėl pasirinkite stalą, kuris geriausiai atitinka jūsų aplinkos dekoro tipą – šiuolaikinį, retro, tradicinį ar rafinuotą.
- Mediena: kaimiška mediena arba kietmedžio mediena yra labai aukštos kokybės, šios medžiagos gali atlaikyti karštas keptuves, nes yra labai patvarios. Naudokite neformalioje aplinkoje. Medžiaga taip pat išsiskiria dizaino ir spalvų galimybėmis, nes naudojama nuo MDF plokščių iki natūralios miško medienos.
- Akmuo: marmuro, granito, kvarco stalus lengva valyti ir jie yra patvarūs, tačiau šio tipo stalus sunkiau perkelti į kitą vietą, todėl pasirinkite vietą, iš kurios stalo greitai nereikės perkelti.
- Stiklas: jei jūsų aplinka sudėtinga, pirmenybę teikite tokioms medžiagoms kaip stiklas ar polikarbonatas, tačiau turėtumėte vengti stalų su stikliniais stalviršiais, jei namuose yra mažų vaikų. Nepaisant tokios orientacijos, stiklas yra medžiaga, kuri įsilieja į bet kokią aplinką – nuo tradiciškos ir sudėtingo kambario iki paprasto ir modernaus kambario.
Beje, moderniai ir linksmai aplinkai sukurti taip pat naudojami stalai su ryškia ir modernia apdaila.
- Kėdės
Jei neturite daug vietos, rinkitės kėdes be porankių, kad svečiams būtų lengviau atsisėsti ir vėliau atsistoti bei judėti aplink baldus. Atminkite, kad porankiai riboja judėjimą ir erdvę kambaryje.
Dekoro tendencija – naudoti skirtingus kėdžių blokus, todėl jei jūsų interjeras kūrybiškas ir inovatyvus, nebijokite ir išbandykite šią tendenciją. Tačiau atkreipkite dėmesį į atstumus tarp kėdžių, stenkitės, kad tarp kėdžių liktų bent keletas centimetrų.
Prieš pasiimdami banko kortelę ir eidami į pirmąją parduotuvę, paklauskite savęs: ar negalite panaudoti jau turimo stalo savo namuose? Galbūt reikėtų apsvarstyti galimybę tiesiog pakeisti kėdes ir taip įkvėpti aplinkai naujos gyvybės.
- Komfortas
Paskutinis mūsų patarimas išlaikyti pusiausvyrą tarp grožio ir patogumo. Ar kada nors galvojote apie gražią kėdę, bet ji sunki ir nepatogi? Atsižvelkite į kėdžių aukštį ir atlošo dydį. Ideali kėdė, kurios atlošo aukštis viršija 75 cm, o sėdynės aukštis – bent 45 cm.
Galiausiai nepamirškite apie dekoratyvinius elementus, kurie bus naudojami ant šio stalo: nuo vazų gėlėms iki staltiesių, kurios gali sukurti jaukią aplinką namuose.
Išvada
Pirkdami stalą galite rinktis iš daugybės tipų, formatų, stilių ir medžiagų. Todėl pateikiame keletą patarimų, kurie jums padės:
- Galvokite apie stalą, kuris atitiktų jūsų dabartinį gyvenimo būdą, o ne tą būdą, kurį dar tik planuojate kada nors gyventi.
- Išnagrinėkite savo erdvę: jei ji maža, užuot užpildę ją dideliais, neproporcingais baldais, sukurkite ką nors jaukesnio. Pagalvokite, kiek žmonių vaikšto po namus. Pavyzdžiui, galite naudoti žemą stalinį šviestuvą arba grindų lempą ir pagalvėles, kad pabrėžtumėte intymios erdvės charakterį.
- Stebėkite, ką jau turite: prieš pradėdami trepsėti kojomis, nekantraudami nusipirkti valgomąjį stalą, pažiūrėkite, ar problemos neišspręstų naujo kėdžių komplekto ar kelių kėdžių pakeitimas. Tai labai ekonomiškas patarimas!
- Žaiskite su kėdžių stiliais, jie atskleis jūsų asmenybės unikalumą kambaryje.
Idealiausias variantas: jei tikrai norite pakeisti stalą, pasirinkite tokį formatą, kuris atitiktų jūsų stilių ir tiktų jūsų valgomajame.