Daugumai mūsų ruduo reiškia ne tik derlių ir pageltusius medžių lapus, bet ir tam tikrą gyvenimo ritmo pasikeitimą. Moksleiviai ir studentai toliau mokosi, o suaugusieji atideda į šalį prisiminimus apie vasaros atostogas ir įsitraukia į aktyvią veiklą. Vis dėlto, viena sunkiausių užduočių – ryte atsikelti anksti. Vis dėlto, tam tikros gudrybės gali jums padėti rytais greičiau išsibudinti.
Per eilinį seansą pas psichologą prisipažinau, kad mane užklupo rudeninė depresija. Kartu su specialistu išsiaiškinome, kad būtent ankstyvas kėlimasis ryte yra pagrindinė niūrios nuotaikos priežastis. Laimei, yra keli laiko patikrinti būdai, kurie gali padėti rytais kur kas greičiau išsibudinti.
Kaip greitai pabusti ryte?
Tinkamas miegas ir puiki jo kokybė yra svarbūs mums visiems. Be tinkamo miego niekas negali būti sveikas. Būtent todėl reikia laikytis tinkamo miego režimo. Ekspertai rekomenduoja nakties poilsiui skirti 7–9 valandas. Jei vadovausitės šia taisykle, ryte atsikelti bus gerokai paprasčiau. Vis dėlto, ką daryti, jei naktį nespėjote gerai išsimiegoti, o keltis tenka anksti? Pasinaudokite žemiau pateiktais patarimais.
Vienas žadintuvas
Jei telefone nustatote kelis žadintuvus kas kelias minutes, turime jums blogų naujienų. Toks pabudimo būdas ne tik neprailgins jūsų poilsio laiko, bet taip pat apsunkins kėlimąsi. Kodėl? Visų pirma, nuskambėjus pirmajam žadintuvui nutrūksta esama miego fazė. Jums jau nebepavyks pratęsti saldaus sapno.
Be to, nerimastingas miegas tarp žadintuvų neleis organizmui kokybiškai pailsėti. Maža to, keli staigūs pabudimai iš eilės blogai paveiks širdies sveikatą. Kad išvengtumėte pagundos iš naujo nustatyti žadintuvą, pastatykite jį priešingame kambario gale. Jums reikės atsikelti, kad išjungtumėte garsą, taigi, tikimybė, kad vėl užmigsite, bus gerokai mažesnė.
Higiena
Ekspertai teigia, kad visiškai pabusti galite maždaug per 9 minutes. Rekomenduojame šį laiką išnaudoti prausiant veidą ir valant dantis. Per šį laiką organizmas turės priprasti prie pokyčių, todėl nebenorėsite eiti miegoti. Be to, tyrimai patvirtino, kad mėtinis dantų pastos skonis padeda greičiau išsibudinti.
Tebūna šviesa!
Ne veltui sakoma, kad kokybiškam miegui reikalinga visiška tamsa kambaryje. Faktas yra tai, kad miego hormonas melatoninas išsiskiria tik visiškoje tamsoje. Jei kambarys yra šviesus, kūnas padidina širdies plakimų skaičių, supainiodamas šviesą su budrumo laikotarpio pradžia. Būtent todėl rekomenduojama miegoti visiškai užtamsinus kambarį.
Vis dėlto, jei jums sunku pabusti, rytais galite išnaudoti šviesą savo naudai. Kai tik nuskamba žadintuvas, lipkite iš lovos ir atverkite užuolaidas, kad į kambarį patektų saulės spindulių. Jei už lango tamsu, prie lovos naudinga pastatyti nedidelę lempą, kurią bus galima įjungti nuskambėjus žadintuvui.
Vanduo
Įvairių sričių ekspertai teigia, kad vanduo yra viena iš svarbiausių geros sveikatos sąlygų. Taigi, vanduo taip pat gali padėti greitai išsibudinti.
Miegant organizmas dehidratuoja, todėl ryte yra naudinga išgerti stiklinę vandens. Tai pagreitins medžiagų apykaitą, nes organizmas gaus signalą, kad skrandyje jau vyksta darbas. Galite pasistatyti stiklinę vandens kuo arčiau lovos ir išgerkite vandenį vos tik nubusite.
Dabar jūs žinote, kaip galima greičiau pabusti. Jei norite visą dieną palaikyti puikią savijautą, nepamirškite sočių pusryčių.