Sakoma, kad nėra moterų, kurios nemėgtų gėlių. Yra moterų, kurios dar nerado gėlės, kuri joms patiktų. Įdomu tai, kad dažniausiai švelnios merginos širdį sugeba sužavėti orchidėja, kurią ji įsimyli iš pirmo žvilgsnio. Šiandien norime jums suteikti daugiau informacijos apie šį gražų kambarinį augalą. Savo skaitytojams papasakosime, kaip tinkamai laistyti orchidėją, kad gėlė ilgai džiugintų šeimininkę savo grožiu. Smagaus skaitymo!
Kaip paaiškėjo, daugelis atsisako šio augalo dėl priežiūros sunkumų. Klaidos, padarytos dėl nepatyrimo, lemia tai, kad gėlė sunyksta. O kadangi ji daug kainuoja, ne visi turi kantrybės ir galimybių ją vėl įsigyti. Jei ir jūs susidūrėte su ta pačia problema, šis straipsnis skirtas jums!
Kaip laistyti orchidėjas: patyrusių gėlių augintojų patarimai
Pirmoji ir svarbiausia taisyklė prižiūrint orchidėją – augalą laistyti tik nusistovėjusiu vandeniu. Prieš naudodami vandenį gėlėms laistyti, bent parą palaikykite jį inde. Per 24 valandas iš skysčio išgaruos visas chloras, nes tai labai kenkia šių augalų šaknų sistemai. Chloras naudojamas vandentiekyje dezinfekuoti ir išvalyti vandenį, todėl jį žmonės gali naudoti.
Nusistovėjęs vanduo ne tik išvalomas nuo chloro ir kitų kenksmingų medžiagų, bet ir pripildomas deguonies. Kad jis būtų dar minkštesnis, galite naudoti citrinos arba oksalo rūgštį. Bet kai vanduo perfiltruojamas, juo geriau augalų nelaistyti. Kartu su kenksmingais komponentais išfiltruojama dauguma naudingų medžiagų.
Augalų laistymo dažnis
Augalo laistymo dažnis gali skirtis priklausomai nuo metų laiko, apšvietimo, dirvožemio sudėties ir pačios orchidėjos būklės. Jei gėlė yra puikios būklės, vasarą neverta jos laistyti dažniau nei kartą per savaitę. Žiemą orchidėja laistoma kartą per dvi savaites.
Nepamirškite pirštais paliesti dirvožemį ir patikrinti drėgmės lygį. Svarbu užtikrinti, kad žemė nebūtų nei sausa, nei per šlapia. Ilgu mediniu pagaliuku pasiekite pagrindo vidurį ir patikrinkite jo drėgmę.
Štai, dabar jūs žinote pagrindines orchidėjų priežiūros taisykles. Jei galite pasidalinti savo asmeniniais patikrintais būdais, kaip išlaikyti šių gėlių grožį, būtinai parašykite apie juos komentaruose!